Sierpniowe wiadomości PKN

Drugi wakacyjny numer Wiadomości PKN porusza dwa ważne tematy: założeń dyrektywy UE 2019/904 oraz temat danych syntetycznych i AI. Zapraszamy do lektury!

 

Obecnie wyzwaniem dla Europy jest wdrożenie bardziej przyjaznych środowisku naturalnemu zasad gospodarki. W jaki sposób cel ten ma zostać osiągnięty? Musimy zmniejszyć ilość generowanych odpadów tworzyw sztucznych oraz skutecznie zapobiegać ich przedostawaniu się do środowiska. W tym celu została stworzona Dyrektywa UE 2019/904, która obejmuje swoim zakresem produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Co zmieniają wspomniane przepisy i jakie normy są z nią związane? Odpowiedź znajdziemy w sierpniowym numerze Wiadomości PKN!


Kolejnym tematem poruszonym w magazynie jest zagadnienie danych syntetycznych i zbierania informacji przez sztuczną inteligencję. Na początku tego roku podczas posiedzenia plenarnego SC 42 w Berlinie, toczyła się ożywiona dyskusja poruszająca te kwestie. Czym są dane syntetyczne i czy zbieranie ich niesienie ze sobą zagrożenia?

Więcej w sierpniowym numerze magazynu, który dostępny jest tutaj: https://pkn.pl/informacje/2023/08/sierpniowe-wiadomosci-pkn

 


Trwa nabór zgłoszeń do udziału w 17 edycji Programu Najwyższa Jakość QI.

Czekamy na zgłoszenia do udziału w ogólnopolskim konkursie dla firm - Najwyższa Jakość QI 2023.
Projekt odbywa się pod patronatem: Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Katedry Zarządzania Procesowego. Zgłoszeń można dokonywać w 3 kategoriach: Produkt, Usługa i System Zarządzania.

Wnioski można pobrać tutaj: https://najwyzszajakoscqi.pl/index.php/zgloszenia

Laureaci programu zostaną nagrodzeni Godłem Quality International 2023.

Zobacz również

Najwyższa jakość kształcenia WSEI - spełnione oczekiwania studentów i rynku pracy

Najwyższa jakość kształcenia WSEI - spełnione oczekiwania studentów i rynku pracy

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie jest największą niepubliczną Uczelnią we wschodniej Polsce, która uznanie zyskała, jako praktycznie przygotowująca do zawodów i szerokiej współpracy z przedsiębiorstwami.

Kielce dla firm

MUP Kielce dla firm

Zgodnie z diagnozami, rozwój europejskich firm utrudniony jest m.in. przez brak wystarczającej liczby dobrze przygotowanych kandydatów. Pracodawcy nie chcą jednak zatrudniać reprezentantów kategorii NEET (osoby do 30 roku życia, które nie uczą się, nie szkolą i nie pracują) ze względu na niewielkie w ich ocenie doświadczenie zawodowe jej przedstawicieli i kwalifikacje niepasujące do współczesnych wymagań. Projekt pilotażowy ZiP – Zatrudnienie i Przeszkolenie jest odpowiedzią na oba te wyzwania.