Panel dyskusyjny "Zrównoważony rozwój – ekologia, energetyka, rewitalizacja.

Eko-firma i eko-gmina – europejskie dążenia a polskie możliwości w dobie aktualnego kryzysu energetycznego. Zrównoważony rozwój – frazes czy konieczność?"

 

Udział w nim wzięli dr Mariusz Szeib, Prezes Zarządu Texet Poland Sp. z o.o., Piotr Żarczyński, Dyrektor Postępu z ArcelorMittal, Jacek Szczepiński, Dyrektor “POLTEGOR-INSTYTUT” Instytut Górnictwa Odkrywkowego,  Jarosław Grobelny, Prezes Zarządu Intereko Energia,  Mariusz Ciesiun, Dyrektor 4ECO Sp. z o.o., Paweł Ozga, Burmistrz Świebodzic oraz Marzena Komar, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Sp. z o.o.
Z uczestnikami tego panelu połączyła się również Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Marta Krejpowicz, Kierownik Sektora Zagadnień Podstawowych i Systemów Zarządzania, Polski Komitet Normalizacyjny, która mówiła o roli normalizacji w aspekcie zrównoważonego rozwoju.

Wydarzenie było częścią Europejskiego Forum Biznesu 2022, które odbyło się 22 listopada 2022 w Katowicach.

Dyskusja była również transmitowana na żywo za pośrednictwem strony: https://www.facebook.com/ForumBiznesu/
Rozmowa była również publikowana na żywo za pośrednictwem https://www.facebook.com/ForumBiznesu/

Zobacz również

Wyzwania motywują nas do działania

Wyzwania motywują nas do działania

Rozmowa z Piotrem Wutkowskim, właścicielem firmy oraz Karolem Kowalskim, Dyrektorem Produkcji firmy Wutkowski Sp. z o.o., która od ponad 25 lat specjalizuje się w obróbce i dystrybucji szkła dla producentów m.in. mebli, drzwi, AGD i branży budowlanej w kraju i za granicą.

Klaster wielu możliwości

Klaster wielu możliwości

W 2003 r. unijni eksperci dostrzegli, że w Polsce funkcjonują gałęzie gospodarki, które pozwalają na utworzenie klastrów gospodarczych. Oprócz sektora spożywczego, drzewnego i turystycznego, do tej grupy należy również przemysł metalowo-maszynowy, którą dumnie reprezentuje Klaster Obróbki Metali z siedzibą w Białymstoku.