Sunday Polska ze Złotym Godłem QI

Sunday Polska jest jednym z liderów rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce. Firma oferuje pełną paletę produktów OZE – panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, klimatyzację, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych.

Spółka kompleksowo obsługuje klientów indywidualnych, rolników i firmy – oferując realizacje od A do Z „pod klucz”, od bezpłatnego audytu, poprzez pomoc w uzyskaniu atrakcyjnego finansowania, dotacji i ulg aż po profesjonalny montaż, przyłączenie instalacji do sieci oraz opiekę posprzedażową.

 

Firma Sunday Polska zrealizowała inwestycje dla ponad 22 000 klientów, którym zainstalowała w sumie 300 000 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 110 MW. Do grona zadowolonych prosumentów, którzy zamieniają energię ze słońca w prąd elektryczny każdego miesiąca dołącza kolejnych 1000 klientów. Przy wsparciu ekspertów Sunday Polska firmy, które stawiają na odnawialne źródła energii, zainwestowały w fotowoltaikę blisko 70 mln złotych. Za sukcesem marki stoi kompleksowa oferta oraz indywidualne podejście do każdego z klientów.

Wkład Sunday Polska w rozwój OZE, krajowego rynku fotowoltaicznego i popularyzację zielonej energii docenił program Najwyższa Jakość Quality International, przyznając firmie Złote Godło QI 2022. Wyróżnienie otrzymują firmy za najlepsze standardy zarządzania jakością oraz gwarancję produktów i usług na najwyższym poziomie.

Fotowoltaika jest inwestycją na długie lata, dlatego Sunday Polska stale rozwija sieć wyspecjalizowanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży OZE oraz profesjonalnych ekip montażowych. Dzisiaj to już kilkaset osób dbających o jakość usług realizowanych z użyciem wyłącznie certyfikowanych komponentów renomowanych, światowych producentów.

 

Niekwestionowana opłacalność fotowoltaiki

Ogromne podwyżki za prąd i gaz, rosnące niepokoje rynkowe i społeczne, wahania kursów walut, jak i wciąż zmieniające się wymogi ekologiczne dotykają wszystkie firmy w Polsce. Fotowoltaika to obecnie niezbędny element transformacji energetycznej i najlepsze rozwiązanie na ciągły wzrost kosztów prowadzenia działalności, niezależnie od tego, czy prosumentem jest przedsiębiorstwo, gospodarstwo rolne lub klient indywidualny.

Wystarczy tylko kilka lat od uruchomienia instalacji, by wytwarzać własną energię niemal za darmo. Fotowoltaika przynosi realne oszczędności, co pokazuje badanie Sunday Polska, przeprowadzone w październiku 2021. Właściciele paneli fotowoltaicznych obniżyli rachunki za prąd średnio o 73 proc. W przypadku 1/5 badanych koszty energii elektrycznej spadły od 90 proc. do nawet 100 proc. Nic dziwnego, że oszczędności z posiadania własnej mikroelektrowni najbardziej motywują do inwestycji, na co wskazuje 60 proc. ankietowanych.

 

Sunday Dwa Realizacja Sunday Polska dla klienta indywidualnego. Aleksandrów, woj. Mazowieckie, moc instalacji: 6,3 kW

 

Dzisiejsza technologia umożliwia montaż paneli słonecznych praktycznie na każdym budynku lub gruncie, dzięki czemu fotowoltaika jest dostępna dla każdego. Każdy, kto zamontuje mikroinstalcję, czyli taką o mocy do 50 kW, zostaje tzw. prosumentem. Choć inwestycja w fotowoltaikę jest niezwykle opłacalna nawet bez żadnych dotacji, jej koszt można obniżyć poprzez skorzystanie z licznych programów wsparcia.

Najpopularniejszą dotacją dla klientów indywidualnych jest program „Mój Prąd”. Obecna, czwarta edycja wsparcia umożliwia uzyskanie do 4 tys. złotych na samą instalację fotowoltaiczną. W przypadku połączenia fotowoltaiki z innymi rozwiązaniami OZE maksymalna wartość dofinansowania wzrasta do 20 500 zł. „Mój Prąd 4.0” ruszył 15 kwietnia 2022 r. Doświadczenie poprzednich edycji pokazuje, że środki założone w programie wyczerpują się w błyskawicznym tempie, dlatego tym bardziej nie warto zwlekać z decyzją.

Kolejnym z popularnych programów wsparcia jest „Czyste Powietrze”, w ramach którego klienci mogą otrzymać dofinansowanie nie tylko na fotowoltaikę, ale także na wymianę tzw. kopciucha na pompę ciepła. Wysokość dofinansowania sięga nawet 37 tys. zł. Koszt montażu instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła jest dodatkowo objęty ulgą termomodernizacyjną. Oznacza to, że właściciele domów jednorodzinnych, którzy zakończyli inwestycję mają prawo do odliczenia kosztów termomodernizacji budynku od podatku dochodowego.

 

Zainwestuj w swoją firmę

Ostatnie miesiące przyniosły wzrost kosztów energii dla firm o kilkaset procent, a prognozy wskazują na dalsze podwyżki średnio o 14-15 proc. każdego roku. Zapotrzebowanie na energię elektryczną stale rośnie, dlatego prowadzący biznes szukają alternatywnych rozwiązań, które pozwolą uniezależnić się od nieuchronnych podwyżek. Rozwiązaniem jest inwestycja we własną elektrownię słoneczną.

 

Sunday Trzy

Realizacja biznesowa Sunday Polska. Firma Dąb-Pol, Ciechanów, woj. mazowieckie, moc 39,9 kW

 

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kW, przy obecnych cenach prądu pozwala wypracować średni miesięczny zysk w roku na poziomie około 4,5 tys. złotych. Inwestycja w fotowoltaikę, to aktualnie najbardziej opłacalna lokata kapitału, ze stopą zwrotu na poziomie 20 proc. rocznie. Dla przykładu: lokata bankowa w wysokości 100 tys. zł, to 2 proc. zysku w skali roku. Przy inflacji na poziomie 8,6 proc., zainwestowanie tej kwoty w instalację przynosi średnio 20-30 proc. zysku, jednocześnie ograniczając skutki podwyżek cen energii elektrycznej.

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej nie tylko generuje oszczędności – gdzie w przypadku leasingu opłaty w skali roku są z reguły niższe od wydatków na energię ze źródeł konwencjonalnych – ale także pozwala na budowę pozytywnego wizerunku wśród klientów.

Wśród kluczowych korzyści warto wymienić m.in. zmniejszenie emisji CO2 do środowiska naturalnego, podniesienie wartości nieruchomości przy dodatkowym odliczeniu kosztów instalacji od podatku, a także doskonałą szansę dla przedsiębiorców do generowania zysków bez potrzeby realizacji opłat bezpośrednio inwestycyjnych. Zamianie ulega rachunek na niższą ratę związaną z finansowaniem instalacji.


Fotowoltaika sposobem na modernizację gospodarstwa rolnego

Produkcja energii na własny użytek może także skutecznie zmniejszyć wydatki gospodarstw rolnych. Instalacja fotowoltaiczna to idealna alternatywa dla energii wytwarzanej konwencjonalnie – przynosi oszczędności i dodatkowo poprawia wizerunek gospodarstwa proekologicznego wśród jego klientów.

 

Sunday 4

Realizacja Sunday Polska dla gospodarstwa rolnego

 

Koszty inwestycji w przypadku gospodarstw rolnych także można obniżyć przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanych dotacji i programów wsparcia. Jednym z najbardziej znanych jest ogólnopolski program „Agroenergia”, w którym można uzyskać dotację na instalację fotowoltaiczną. Wysokość dofinansowania zależy od zainstalowanej mocy i wynosi do 13 proc. dla instalacji w przedziale od 30 kW do 50 kW, ale nie więcej niż 25 000 zł oraz do 20 proc. dla instalacji w przedziale od 10 kW do 30 kW, ale nie więcej niż 15 000 zł.

Rolnicy mogą również skorzystać z ulgi inwestycyjnej na panele fotowoltaiczne, która wynosi maksymalnie 25 proc.poniesionych kosztów i polega na odliczeniu tej wartości od należnego podatku rolnego.

 

Zostań partnerem Sunday Polska

Właściwe zarządzanie stanami magazynowymi i planowanie dostaw z wyprzedzeniem pozwoliło firmie Sunday Polska zabezpieczyć odpowiednią liczbę komponentów, a długoterminowe umowy z dostawcami umożliwiły renegocjację warunków dostaw i, w razie potrzeby, szybką zmianę zamówień, np. na inny model paneli. Przekłada się to na gwarancję i rzetelność realizowanych usług.

 

Dla większości przedsiębiorstw ostatnie dwa lata były prawdziwą próbą biznesowej dojrzałości, wiążącej się z gotowością na ewentualne, zewnętrzne utrudnienia. Niestety nie wszyscy przeszli ją pomyślnie. Dlatego dla mniejszych podmiotów oraz instalatorów, którzy poszukują nowych możliwości rozwoju, Sunday Polska przygotowała kompleksową, atrakcyjną i transparentną ofertę współpracy z całym wachlarzem programów benefitowych, dopasowanych do charakteru biznesu.
Program partnerski Sunday Polska to zestaw dodatkowych benefitów i rozwiązań, które wspierają biznes każdego z autoryzowanych Partnerów już od początku współpracy. „Premia na start” pozwala w pierwszym, wdrożeniowym okresie współpracy na uzyskanie dodatkowego wynagrodzenia. Specjalna aplikacja Sunday Polska pozwala Partnerom błyskawicznie realizować proces zamówień włącznie z elektronicznym podpisaniem umowy oraz wszystkich dokumentów.
Partnerzy Biznesowi Sunday Polska są wspierani również poprzez Program Leadowy – oznacza to, że są umawiani na spotkania z zainteresowanymi osobami w swoim regionie. Firmom, które w procesie sprzedaży chcą korzystać z samochodów służbowych, Sunday proponuje uczestnictwo w dedykowanym programie w tym zakresie.


Firma posiada tytuł Rzetelnej Firmy przyznany przez KRD, tytuł Gwiazdy OZE 2022, jest też laureatem 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”.
Jeśli masz wątpliwości, czy można u Ciebie zainstalować panele fotowoltaiczne, skontaktuj się z Sunday Polska. Eksperci dokonają bezpłatnego audytu i indywidualnie dobiorą najlepsze rozwiązania dla Ciebie.

 

Strona internetowa: www.sundaypolska.pl
Telefon: 609 711 711
Koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora.

Zobacz również

Skuteczna izolacja poddasza

Skuteczna izolacja poddasza

Wysokie rachunki za ogrzewanie, przeciągi, zimne ściany – to domowe „zmory”, których można uniknąć, stosując izolację z piany poliuretanowej firmy ULTRAPUR, Laureata Perły Jakości QI 2023.

Wypadek w pracy. Odpowiedzialność finansowa przedsiębiorstwa

Edyta Kozyra, prawnik Kancelarii Odszkodowawczej MERITUM Sp.j

Znaczną część życia poświęcamy pracy, dlatego też powinna się ona odbywać przy zapewnieniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Osoba zatrudniona ma prawo oczekiwać, że firma zapewni bezpieczne warunki i odpowiednie przeszkolenie, a pracodawca, że obowiązki będą wykonywane zgodnie z obowiązującymi zasadami. Są jednak zawody, gdzie ryzyko wystąpienia urazów, a nawet śmierci, jest wysokie, pomimo zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa. Problem pojawia się, kiedy odszkodowanie wypłacone z polisy OC firmy nie zaspokaja roszczeń poszkodowanego pracownika.