Bezpieczeństwo infrastruktury energetycznej

Rozmowa z Maksymem Affeldt, Dyrektorem Zarządzającym firmy ELEKTRIN M.M. AFFELDT Sp.j. (Inowrocław), specjalizującej się w kompleksowych pracach na infrastrukturze energetycznej dla dużych przedsiębiorstw z branż przemysłu ciężkiego, chemicznego, energetycznego i spożywczego w Polsce i innych krajach Europy Zachodniej.

 


ELEKTRIN od ponad 30 lat projektuje i wykonuje instalacje elektryczne, średniego i niskiego napięcia oraz systemy Aparatury Kontrolno-Pomiarowej i Automatyki. W aktualnej dobie kryzysu energetycznego i zagrożeń, na jakie narażona jest infrastruktura krytyczna w naszym kraju, Państwa działalność nabiera szczególnego znaczenia. W jaki sposób realizowane są założone cele i powierzone zadania?

Stosujemy szereg zasad i procedur, które wpływają na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, w tym systemy zarządzania: jakością i środowiskiem. Jesteśmy zorientowani na działania spełniające wymagania naszych kontrahentów, zarówno w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury oraz jej ekonomicznego i sprawnego funkcjonowania. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest fakt, że osiągnęliśmy wyniki znacznie wyższe niż te, które planowaliśmy. Systematycznie wzmacniamy pozycję rynkową. Jest to wynikiem efektywnej pracy, a także ogromnego zaangażowania pracowników oraz zarządu, co obliguje nas do wytężonych działań w zakresie dbałości o komfort zarówno naszych kontrahentów, jak i kadry.

 

Nieustannie inwestujemy w rozwój firmy, m.in. w nowoczesny park technologiczny, dzięki czemu nie stanowi dla nas problemu realizowanie inwestycji, zarówno na terenie całego kraju, jak i za granicą. W najbliższym czasie planujemy poszerzyć zakres naszych usług, dlatego wdrażamy pomysły na pozyskanie nowych kontraktów w Polsce oraz poza jej granicami.  

 

Pracownicy są bardzo ważnym ogniwem w firmie.

Czym charakteryzuje się polityka kadrowa w ELEKTRIN? 

Cenimy niezawodny zespół wykwalifikowanych pracowników, z którymi nawiązujemy wieloletnią współpracę. Zapewniamy im najwyższej jakości wyposażenie – w narzędzia pracy, a także środki ochrony BHP. Dbamy o regularne szkolenia specjalistyczne, dzięki którym nieustannie podnoszą oni kwalifikacje, aby wykonywać swoje obowiązki w najlepszych i najnowszych dostępnych technologiach. Atmosferę pracy w naszej firmie urozmaicamy licznymi spotkaniami okolicznościowymi – integracyjnymi i świątecznymi. Wpływają one pozytywnie na relacje między załogą, co można zauważyć podczas wizyt zarządu na obiektach, na których realizujemy inwestycje. Jednym ze stałych elementów naszej współpracy są też regularne spotkania zarządu z pracownikami, na których podsumowujemy zrealizowane inwestycje, omawiamy bieżące zadania oraz planujemy kolejne miesiące prac. Po każdym takim spotkaniu jesteśmy do dyspozycji pracowników w sprawach, które chcą omówić indywidualnie. Po ubiegłorocznym naborze, również w tym roku regularnie dołączają do nas nowe osoby – liczymy, że ta tendencja się utrzyma, bowiem systematycznie przybywa nam zadań do realizacji. Jesteśmy ukierunkowani na dalszą ekspansję, pozyskiwanie nowych odbiorców i budowanie wieloletnich relacji z naszymi klientami.

 

Jakie są największe atuty firmy?

Naszą przewagą jest kompleksowość i terminowość wykonania powierzonych zleceń. Technologie energetyczne powstają w oparciu o produkowane przez nas własne rozdzielnice i kontenerowe stacje transformatorowe, do których komponenty pozyskujemy wyłącznie od stałych, sprawdzonych dostawców. Jesteśmy firmą, która troszczy się o swój wizerunek poprzez realizację zadań i wyjątkową dbałość o relacje wewnątrz organizacji. Cennym potwierdzeniem naszej pozycji są oceny, jakie zdobywamy w audytach i plebiscytach. Jest to również doskonała okazja do poznania się z innymi przedsiębiorstwami, ale także podzielenia się doświadczeniami. Obok wdrożeń certyfikatów ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015, czy zdobytego Złotego Godła QI 2022, do którego i w tym roku jesteśmy nominowani, mamy na koncie m.in. takie tytuły, jak Orły Polskiej Przedsiębiorczości, Diamenty Forbesa, czy Przedsiębiorstwo Fair Play, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.

 

Rozmawiała Zuzanna Pawełczyk,
oprac. JM

 

Elektrin logo

Zobacz również

Medale Najwyższa Jakość QI 2023 rozdane!

Europejskie Forum Biznesu 2023

1 grudnia w Krynicy-Zdroju odbyło się Europejskie Forum Biznesu 2023, wydarzenie to podsumowało  XVII edycję Programu Najwyższa Jakość QI 2023.

Zaniedbania w zakresie cyberbezpieczeństwa

Zaniedbania w zakresie cyberbezpieczeństwa

„Cyberbezpieczeństwo w liczbach” to raport o bezpieczeństwie informatycznym, który powstał we współpracy z brand eins i Statista. Andreas Lüning, Dyrektor Zarządzający G DATA w wywiadzie mówi, które statystyki zrobiły na nim największe wrażenie.