EMKA - Bezpiecznie, czysto, zdrowo

EMKA S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem, która świadczy usługi w zakresie odbioru, transportu i utylizacji odpadów medycznych.

Aktualnie spółka realizuje dwie inwestycje związane z budową nowych instalacji do unieszkodliwiania odpadów medycznych. Obydwa projekty są dofinansowywane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsięwzięcia polegają na budowie instalacji z najnowocześniejszą technologią do termicznego unieszkodliwiania odpadów medycznych wraz z odzyskiem energii. Inwestycje zlokalizowane są w Kędzierzynie – Koźlu i Redzikowie.


Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów

Instalacja to miejsce, w którym w sposób nowoczesny i w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, pracujących tam osób i okolicznych mieszkańców, następuje termiczne przekształcenie odpadów. W wyniku tego procesu uzyskiwana jest energia cieplna, która może stanowić źródło energii cieplnej dla mieszkańców (co może zahamować wzrost cen ciepła w mieście) lub być wykorzystana dalej do produkcji energii elektrycznej.


Bezpieczeństwo

Zakład odzysku energii z odpadów stanowi jedno z najczystszych i najbezpieczniejszych dla środowiska rozwiązań, ponieważ podlega dużo bardziej rygorystycznym normom niż domy jednorodzinne, standardowe elektrociepłownie oraz średniej wielkości kotłownie miejskie.
Technologia ta została opracowana przez prof. Janusza Bujaka i jest to najnowocześniejsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie.

 

Oprac. M.L.

Zobacz również

Polacy na rynku OZE. Stajemy się bardziej ekologiczni i odpowiedzialni w inwestowaniu?

Polacy na rynku OZE. Stajemy się bardziej ekologiczni i odpowiedzialni w inwestowaniu?

Kryzys klimatyczny w dramatyczny sposób zmienia świat, dlatego coraz częściej działamy na rzecz ochrony środowiska dla następnych pokoleń, które są naszą przyszłością.

Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki

Nierówne zasady odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki

Czy to nie dyskryminacja, że jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki przez zgłoszenie w porę wniosku o ogłoszenie jej upadłości, podczas gdy inny nie może tego zrobić tylko dlatego, że spółka miała jednego wierzyciela? Czy organy mogą dochodzić zapłaty podatków od takiego członka zarządu bez wcześniejszego wykazania, że działał on w złej wierze albo w sposób niedbały? Z takimi pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości UE wystąpił niedawno polski sąd.