Spotkanie zarejestrowane podczas Europejskiego Forum Biznesu 2023 1 grudnia w Krynicy-Zdroju,  pt.” Gospodarka zrównoważonego rozwoju. W odpowiedzialności o lepsze jutro”

Zagadnienia poruszane podczas rozmowy:
- Zielona energia. Energia z odpadów, recykling. Bezpieczeństwo energetyczne Polski i regionów, nowe modele na rynku energii
- Elektromobilność – wyzwania, problemy, koszty (moda czy kierunek bez odwrotu?). Przyszłość motoryzacji w kontekście celów 2035 r., a malejącym popytem na samochody elektryczne. Co dalej z technologią spalinową? Dekarbonizacja transportu.
- Normalizacja. Unijne i polskie normy w kontekście zielonej energii, niskoemisyjności, elektromobilności

 

Uczestnicy dyskusji:
- Jarosław Grobelny, Prezes Zarządu Intereko Energia Sp. z o.o.
- Jacek Boruciński, Prezes Zarządu Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A.
- Marta Krejpowicz, Kierownik Sektora Zdrowia, Środowiska i Medycyny oraz Sektora Zagadnień Podstawowych i Systemów Zarządzania w Wydziale Prac Normalizacyjnych, Polski Komitet Normalizacyjny

Rozmowę moderowła Ewa Sánchez, Prezes Zarządu Eleport Sp. z o.o.

Zobacz również

100 - lecie PKN - patrona programu Najwyższa Jakość!

100 - lecie PKN - patrona programu Najwyższa Jakość QI!

Polski Komitet Normalizacyjny obchodzi stulecie istnienia, a jego historia wypełniona jest niezwykłymi osiągnięciami na polu normalizacji i standaryzacji. Od chwili powstania w 1924 roku stał się nieodłącznym elementem rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki i innowacyjności. Tym bardziej jest nam niezwykle miło poinformować, że instytucja ta kolejny raz objęła patronatem program Najwyższa Jakość QI. I w osiemnastej edycji tego przedsięwzięcia możemy ponownie wspólnie wyłaniać liderów jakości.

System monitorowania ciśnienia w oponach teraz w każdej ciężarówce

Phillips Europe- System monitorowania ciśnienia w oponach teraz w każdej ciężarówce

Popularny w samochodach osobowych system kontroli ciśnienia w oponach, teraz wkracza na rynek pojazdów ciężarowych i przyczep. Do stosowania tego rozwiązania obligują producentów tych pojazdów nowe przepisy prawne.