Europejskie Forum Biznesu 2024 oraz  Gala Finałowa Programów Najwyższa Jakość QI 2024 oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2024.  Wydarzenie odbyło się 5 grudnia 2024 roku w Katowicach.

 

Organizatorem EFB 2024 jest Forum Biznesu.
Patronat Honorowy:
Parlament Europejski, Ministerstwo Przemysłu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego, Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polski Komitet Normalizacyjny, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – Katedra Zarządzania Procesowego
Partnerem merytorycznym Programu Najwyższa Jakość QI oraz EFB 2024 jest: AS-QUAL
Patronat Medialny:
Dziennik Gazeta Prawna, TVS, TVP 3 Katowice,  SpolecznieOdpowiedzialni.info, Biznes Trendy
Partnerzy Wspierający:
Muszynianka Sp. z o.o., Dynacon Sp. z o.o., Biochar Europe Sp. z o.o., Pasieka Św. Ambrożego, Słodka Manufaktura Leona, Hotel Bryza Resort&SPA, Wódki Raciborskie, Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Zobacz również

Zbliża się Europejskie Forum Biznesu 2023!

Europejskie Forum Biznesu 2023

Europejskie Forum Biznesu to wydarzenie, które na stałe zagościło w biznesowych kalendarzach. Co roku podczas forum poruszane są istotne dla przedsiębiorców zagadnienia z zakresu zarządzania, zrównoważonego rozwoju, jakości i polityki pracowniczej.

Dodatkowo w czasie Gali Finałowej poznajemy laureatów prestiżowych tytułów Najwyższa Jakość QI oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności.
W tym roku EFB 2023 odbędzie się 1 grudnia w Pijalni Głównej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów w Krynicy-Zdroju. Debaty i rozmowy forum będą transmitowane online za pośrednictwem strony Facebook.com/ForumBiznesu.

Sztuczna inteligencja nie wywoła rewolucji na rynku badawczym

Sztuczna inteligencja nie wywoła rewolucji na rynku badawczym

Sztuczna inteligencja nie zrewolucjonizuje rynku badawczego, ale na pewno doprowadzi do jego ewolucji. Dla branży oznacza to mniej więcej tyle samo plusów, co minusów. Wśród tych drugich należy wymienić farmy botów, które będą fałszować wyniki badań, a to będzie wysoce kosztowna i długotrwała walka. Z kolei korzyścią może być przyspieszenie prac, prowadzonych pod czujnym okiem człowieka. Wprowadzenie AI z pewnością nie doprowadzi do masowych zwolnień pracowników, bo kontrolowanie technologii jest niezbędne, by unikać błędów. Ponadto sztuczna inteligencja nie jest w stanie nabrać pewnych ludzkich cech, koniecznych w tej pracy. Mimo tego AI może przejąć 1/3 rynku w perspektywie 4-5 najbliższych lat. Wówczas też zaczną być zauważalne oszczędności. Natomiast wcześniej klienci odczują podniesienie cen, bo wprowadzanie nowoczesnych technologii to przecież dodatkowe koszty. Jednak z czasem to się ustabilizuje.