Europejskie Forum Biznesu  2020

30 listopada 2020 r.  rozpoczęliśmy Europejskie Forum Biznesu.

 

"Jak wygrać z kryzysem?"

– to hasło tegorocznej edycji Forum. Podczas debat i paneli dyskusyjnych rozmawiamy na istotne dla wszystkich branż tematy związane z zarządzaniem w czasie kryzysu, optymalizacją czasu pracy, społeczną odpowiedzialnością biznesu, współpracy między biznesem a sportem oraz kooperacji nauki z biznesem.


Wydarzenie patronatem objęli m.in.:

Parlament Europejski, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Pracodawcy RP, Marszałek Województwa  Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice, Warszawska Izba Gospodarcza. Patronatem medialnym objęli: Dziennik Gazeta Prawna, Dziennik.pl, Forsal.pl, Stowarzyszenie Polskich Mediów.

Debaty Europejskiego Forum Biznesu, zainicjowane 30 listopada br. odbywać się będą także na przestrzeni kolejnych tygodni w formule mieszanej: publikowanych wywiadów, wypowiedzi i wykładów eksperckich na łamach wielu mediów, multimedialnych publikacji elektronicznych w serwisach internetowych, a także rozmów i debat wideo online z zapewnieniem otwartego dostępu do prezentowanych treści.

Wydarzenie odbędzie się w ramach podsumowania tegorocznych edycji Programów Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma.

 

Oglądaj EFB 2020↓

europejskieforumbiznesu online

 

 

Zobacz również

Efektywny recykling energetyczny odpadów

Wyzwanie współczesnego świata:  efektywny recykling energetyczny odpadów

Polska firma Intereko Energia Sp. z o.o. od kilku lat realizuje w Afryce nowatorski program produkcji energii i innych komponentów w oparciu o innowacyjną technologię recyklingu odpadów. Jak się okazuje tamtejsza administracja jest bardziej otwarta na tego typu nowatorskie rozwiązania, niż nasza krajowa i unijna.

ETV jako klucz do komercjalizacji innowacyjnych technologii środowiskowych

ETV jako klucz do komercjalizacji innowacyjnych technologii środowiskowych

Innowacyjne technologie środowiskowe to szansa, aby sprostać pilnym wyzwaniom środowiskowym, przed którymi stoją Europa i świat. Jednak stopień ich komercjalizacji i zastosowanie w gospodarce nadal pozostają zaskakująco niskie pomimo  potrzeb rynku i rosnącego popytu. Przyczyną może być potrójne ryzyko niepowodzenia rynkowego: ryzyko związane z wdrażaniem technologii środowiskowej, ryzyko związane z wdrażaniem innowacji oraz ryzyko związane ze zwrotem kosztów inwestycji. Ograniczenie tych ryzyk przez twórców i dostawców technologii jest trudnym wyzwaniem, wymagającym dodatkowych narzędzi. Z pomocą może przyjść system weryfikacji technologii środowiskowych ETV, oparty na normie ISO 14034.