Europejskie Forum Biznesu 2020

30 listopada 2020 r. zostanie zainaugurowane Europejskie Forum Biznesu.

Wydarzenie podsumuje Programy Najwyższa Jakość QI 2020 oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2020: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma.

 

W 2020 roku EFB odbywa się pod hasłem: "Jak wygrać z kryzysem?". Podczas debat i paneli dyskusyjnych chcemy porozmawiać na istotne dla wszystkich branż tematy związane z zarządzaniem w czasie kryzysu, optymalizacją czasu pracy, komunikacją, marketingiem i PR. Dodatkowo poruszamy tematykę związaną z ekologią i odnawialnymi źródłami energii oraz kooperacji nauki z biznesem.

 

Zaproszenie do udziału w Europejskim Forum Biznesu otrzymają prezesi, dyrektorzy, członkowie zarządów, managerowie reprezentujący nagrodzone firmy i instytucje, prezydenci oraz burmistrzowie miast i gmin, urzędnicy państwowi, parlamentarzyści, przedstawiciele Patronów Programu, Sponsorów oraz mediów.

 

FB Europejskie Forum Biznesu3 

Debaty Europejskiego Forum Biznesu 2020, zainicjowane 30 listopada br. odbywać się będą także na przestrzeni kolejnych tygodni w formule mieszanej: publikowanych wywiadów, wypowiedzi i wykładów eksperckich na łamach wielu mediów, multimedialnych publikacji elektronicznych w serwisach internetowych, a także rozmów i debat wideo online z zapewnieniem otwartego dostępu do prezentowanych treści.

 

Wśród tegorocznych partnerów oraz patronów honorowych znaleźli się:
Parlament Europejski, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego, Marcin Krupa, Prezydent Katowic, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Pracodawcy RP, Warszawska Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Katedra Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Polski Komitet Normalizacyjny, AS-QUAL.

EP logo RGB PL MRPiT PATRONAT Chelstowski www2 Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice ncbr logo z czerwonym napisem2
pracodawcrp Warszawska Izba Gospodarcza StowarzyszeniePLMediow PARP UEKb pkn  ASQUAL

 

 

Patroni medialni EFB 2020:
Dziennik Gazeta Prawna, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl, Dziennik.pl, TVP 3 Katowice, SpolecznieOdpowiedzialni.info, Biznes Trendy

 

DGP GP pl dziennik pl Forsal pl TVP 3 Katrowice
SpolOdpo Biznes trendy      

 

EFB 2020

Europejskie Forum Biznesu

to forum wymiany myśli i poglądów, pozyskania wiedzy i informacji dotyczących poszczególnych branż oraz istotnych aspektów prowadzenia biznesu w Polsce. Wydarzenie skierowane jest do środowiska biznesowego, naukowego i samorządowego, jak również wszystkich zainteresowanych problematyką  zarządzania jakością, efektywnością wprowadzania innowacyjnych rozwiązań  w swoich przedsiębiorstwach oraz biznesem społecznie odpowiedzialnym.

Zobacz również

Współczesny świat stawia przedsiębiorcom i księgowym coraz więcej wyzwań

Monika Wołczyńska, Biegły rewident i Prezes Kancelarii Magnet

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce jest coraz trudniejsze. Z jednej strony odpowiada za to kryzys gospodarczy, z drugiej dynamiczne zmiany w prawie. Ustawodawca kontroluje dzisiaj polskich przedsiębiorców na wielu płaszczyznach i nakłada na nich coraz więcej obowiązków. Niejednokrotnie właściciele firm, jak i biura rachunkowe, potrzebują dodatkowego, zewnętrznego wsparcia. Tym właśnie zajmują się biegli rewidenci, audytorzy i doradcy z Kancelarii Magnet.

Czego obecnie najbardziej boją się mikro i małe firmy?

Czego obecnie najbardziej boją się mikro i małe firmy?

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają do 50 pracowników i w ub.r. mieli obrót lub całkowity bilans roczny nieprzekraczający 10 mln EUR, najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności – 37,9%. Poważnie obawiają się też podnoszenia składek na ZUS i nierzetelnych kontrahentów – 30,1% i 28,3%. Te trzy kwestie budziły najwięcej lęków także w IV kw. ub.r. Obecnie silne są też obawy przed utratą płynności finansowej – 21,2%, jak również przed podnoszeniem podatków lub nakładaniem dodatkowych danin – 17,9%. Z kolei niestabilność polityczna, kontakty z bankami lub leasingodawcami czy ewentualna wojna na terytorium RP to trzy najrzadziej wymieniane powody do stresów – 0,9%, 3,1% i 4,4%.