W Katowicach odbyło się Europejskie Forum Biznesu 2021

Europejskie Forum Biznesu 2021 – finał Programu Najwyższa Jakość Quality International 2021 oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2021 - Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma

 

"Gospodarka, przedsiębiorczość, społeczeństwo

w postcovidowej rzeczywistości"

- pod takim hasłem 30 listopada br. w Katowicach odbyło się Europejskie Forum Biznesu, będące zwieńczeniem XV edycji ogólnopolskiego Programu Najwyższa Jakość Quality International oraz XIV edycji Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności.

 

Europejskie Forum Biznesu jest najważniejszym z szeregu przedsięwzięć realizowanych w ramach idei Programu Najwyższa Jakość Quality International, którego organizatorem jest nasza redakcja.

Naszą intencją jest umożliwianie jego uczestnikom poznania najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających codzienną gospodarczą działalność w Polsce i innych krajach Europy w różnym zakresie, m.in. w odniesieniu do standardów zarządzania, norm, certyfikacji, finansowania innowacyjnych inwestycji, obowiązujących przepisów, a także postulowanych zmian regulacji, które sprzyjać mają rozwojowi, wzrostowi, konkurencyjności i efektywności przedsiębiorstw.

 

Nowa rzeczywistość

W ub. roku Forum, z uwagi na lockdown EFB, odbyło się w przestrzeni internetowej, a poświęcone zostało kryzysowi w gospodarce jaki wywołała pandemia i metodom walki z tą sytuacją. Eksperci debat wyraźnie podkreślili, że na kryzysie można wygrać, zarówno poprzez nabycie nowych kompetencji, jak i ukierunkowania działalności gospodarczej w obszary dotychczas słabo eksplorowane lub w ogóle nie będące w sferze zainteresowań biznesu. Powstały lub rozwinęły się nowe dziedziny i całe gałęzie gospodarki, kierujące ofertę usług i produktów nie tylko w branży medycznej, systemu ochrony zdrowia, ale też komunikowania się, nauki, łańcuchów dostaw czy handlu internetowego. Tegoroczne debaty Europejskiego Forum Biznesu były swoistą kontynuacją wielu wątków determinujących "covidową" rzeczywistość.

 

Europejskie Forum Biznesu 2021 podsumowanie 1

 Inauguracja Europejskiego Forum Biznesu 2021

 

Pandemia, która w Polsce i innych krajach Europy rozpętała się z początkiem ub. roku przyniosła wiele zmian. W zakresie komunikowania się, przemieszczania się, zarządzania, a nawet języka. Oczywiście nie ma mowy jeszcze w tym momencie o rzeczywistości całkowicie po-covidowej. Jednak nauczyliśmy się jak żyć, pracować w pandemii. Mądrzejsi o te doświadczenia wiemy, że pewne kwestie ulegną i uległy zmianie na zawsze, pewne modele zachowań, systemy zarządzania wpiszą na stałe w swoje schematy pewne nowe narzędzia i umiejętności.

 

Przygotowując się do życia po covidzie, musimy być świadomi możliwości wystąpienia kolejnych tego typu lub innych zjawisk. A nastąpią one na pewno. Analizując sytuację ostatnich niemal 2 lat, staramy się definiować kolejne zdarzenia, które nastąpią, poddając je pod dyskusję.

 

Ochrona zdrowia w dobie pandemii

Podczas tegorocznego Europejskiego Forum Biznesu odbył się cykl paneli i debat poświęconych problematyce ochrony zdrowia w dobie pandemii (współorganizator debaty – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu) z udziałem m.in. prof. Mariana Zembali, dyr. SCCS, prof. Michała Zembali i posła Andrzeja Sośnierza.

 

Europejskie Forum Biznesu 2021 podsumowanie panel zdrowie

Panel "Ochrona zdrowia w dobie pandemii. Wnioski i doświadczenia w walce z pandemią. Dlaczego nie przegraliśmy?"

Spotkanie prowadził prof. dr hab. n med. Marian Zembala, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

 

Dalsze kierunki rozwoju polityki energetycznej

O kierunkach polityki energetycznej w kontekście ekologicznych postulatów z udziałem m.in. Ewy Zielińskiej, Zastępcy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego prowadził dr inż. Józef Zakrzewski, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Przemysłowo-Obronnej, który wziął również udział w debacie poświęconej efektywności w organizacji w „postcovidowej” rzeczywistości z udziałem ekspertów w dziedzinie systemów zarządzania, restrukturyzacji firm i optymalizacji procesów.

 

Europejskie Forum Biznesu 2021 podsumowanie 4

Panel "Energetyka a ekologia. Dalsze kierunki rozwoju polityki energetycznej".

Od lewej: Ewa Zielińska - Zastępca Prezesa ds. Relacji Zewnętrznych i Sprzedaży, Polski Komitet Normalizacyjny, Aneta Korda-Burza - Dyrektor Pionu Badań i Rozwoju Gaz-System S.A., Adam Orzech - Prezes Zarządu Naturalna Energia.plus Sp. z o.o., Paweł Bednarek - współzałożyciel i Prezes Zarządu Columbus Elite S.A., dr inż. Józef Zakrzewski - Prezes Zarządu Polskiej Agencji Przemysłowo-Obronnej Sp. z o.o

 

Transport lądowy – drogowy, kolejowy.

Odpowiedzialność, potencjał, wyzwania

Uczestnicy jednej z debat omówili także rolę bezpiecznego transportu lądowego na przykładach konkretnych rozwiązań w zakresie drogownictwa i kolejnictwa. Osobny panel poświęciliśmy również roli sportu w lokalnej społeczności.

 

Europejskie Forum Biznesu 2021 podsumowanie panel transport

Debata "Bezpieczny transport lądowy – drogowy, kolejowy. Odpowiedzialność, potencjał, wyzwania."

W dyskusji uczestniczyli: mgr inż. Piotr Tarnawski - Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju, Fabryka Pojazdów Szynowych Cegielski Sp. z o.o.,  Krystian Fiedziuszko, właściciel marki Jumper Polska i Fundacji Jumper, mec. Małgorzata Wieleba-Walicka,  organizacja pracodawców branży transportowo-logistycznej „Transport i Logistyka Polska”, dr Michał Henryk Tuszyński, Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Cezary Banasiak (Polska Gazeta Transportowa), red. naczelny AutoTransportu 

 

Finał Programów Najwyższa Jakość QI

i Liderzy Społecznej Odpowiedzialności

Podczas Europejskiego Forum Biznesu wręczone zostały medale i dyplomy QI 2021 oraz statuetki Pereł, Złotych Pereł i Diamentów QI 2021 laureatom tegorocznej edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International oraz statuetki laureatom tytułów Lider Społecznej Odpowiedzialności 2021 – Dobra Firma / Dobry Pracodawca / Eko Firma.

 

 

Najwyższa Jakość Quality International, to prestiżowy, największy, ogólnopolski Program ponadbranżowy, promujący jakość, który skupia grono przedsiębiorców,  instytucji i samorządów z całego kraju. Celem tego przedsięwzięcia jest wskazanie i uhonorowanie Godłem QI tych podmiotów, które przykładają dużą wagę do utrzymywania wysokich standardów w zakresie jakości. Zwieńczeniem każdej edycji Programu jest uroczysta Gala, podczas której Laureaci odbierają przyznane im Godła QI oraz statuetki.

Najwyższa Jakość Quality International aktywizuje firmy i instytucje wokół idei zarządzania jakością. Prestiżowe godło QI jest potwierdzeniem, iż organizacja stosuje najwyższe standardy, a także stanowi element budowania przewagi konkurencyjnej. Godła i certyfikaty QI są potwierdzeniem dla odbiorców produktów i usług, iż są one najwyższej jakości. Godło QI  jako rozpoznawalny znak o międzynarodowym znaczeniu, kieruje czytelny przekaz do klientów i kontrahentów.

 

Z kolei projekt Liderzy Społecznej Odpowiedzialności ma za zadanie upowszechnienie w działających na terytorium Polski firmach i instytucjach zasad odpowiedzialnego biznesu. Równocześnie ma na celu wskazanie Liderów w zakresie realizacji założeń CSR.W tym roku wraz z portalem SpolecznieOdpowiedzialni.info.organizujemy jego czternastą edycję.

 

Już dziś zapraszamy do udziału w edycjach 2022 obu programów.

 

 

Europejskie Forum Biznesu 2021

Organizatorzy:

 

Partner:

Partnerzy Wspierający:

Columbus Elite logo logo lekam 2017 RGB GLOWNE Strunobet Logo www Jumper Polska

 

Patronat:

PATRONAT Chelstowski 01

ncbr logotyp

Patronat Medialny:

poradnik przedsiebiorcy logo

Zobacz również

Polacy na rynku OZE. Stajemy się bardziej ekologiczni i odpowiedzialni w inwestowaniu?

Polacy na rynku OZE. Stajemy się bardziej ekologiczni i odpowiedzialni w inwestowaniu?

Kryzys klimatyczny w dramatyczny sposób zmienia świat, dlatego coraz częściej działamy na rzecz ochrony środowiska dla następnych pokoleń, które są naszą przyszłością.

Jakość wpisana w DNA – CDMO 4.0

Jakość wpisana w DNA – CDMO 4.0

Curtis Health Caps (CHC) na rynku polskim i zagranicznym istnieje od ponad 30 lat. Będąc firmą elastyczną, podążającą za trendami rynkowymi, wciąż się zmienia, jednak wartością stałą i fundamentem jest bezwzględna najwyższa jakość produktów oraz usług, dzięki której CHC zyskał miano wiarygodnego partnera w branży farmaceutycznej.