Europejskie Forum Biznesu 2022  - zapowiedź

Już 22 listopada br. w Katowicach odbędzie się Europejskie Forum Biznesu 2022, podczas którego poznamy laureatów programów Najwyższa Jakość QI 2022 oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma. Od godziny 11.00 debaty i rozmowy EFB 2022 będą transmitowane online za pośrednictwem strony Facebook.com/ForumBiznesu.

EFB kierujemy do środowiska biznesowego, naukowego i samorządowego, jak również wszystkich zainteresowanych tematami związanymi z prowadzeniem biznesu w Polsce, zrównoważonym rozwojem, ekologią, wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w firmach. Celem wydarzenia jest wymiana informacji i doświadczeń oraz pomoc w nawiązaniu wzajemnej współpracy pomiędzy uczestnikami forum.

 

Hasło tegorocznego EFB to "Gospodarka w niepewnych czasach - wyzwania, zagrożenia, szanse", podobnie jak w latach poprzednich podczas debat i dyskusji będziemy rozmawiać na ważne dla przedsiębiorców tematy. Planujemy poruszyć m.in. zagadnienia dotyczące: cyberbezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju, ekologii, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa pracowników, konkurencyjności polskiej branży turystycznej.

Jak co roku EFB zostanie zakończone Galą Finałową Programów Najwyższa Jakość QI oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma.
Podczas wydarzenia zostaną również wręczone specjalne wyróżnienia przyznane gminom (Przyjazna Gmina 2022) oraz turystycznym usługom i produktom (TurystycznyProdukt/Turystyczna Usługa Roku 2022).
 3 QI 2022
Program Najwyższa Jakość QI jest organizowany od 16 lat. Od początku jego celem jest wskazanie i wyróżnianie tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Laureaci konkursu wyłaniani są w trzech kategoriach: Produkt, Usługi i System Zarządzania oraz w 4 grupach podmiotów uzależnionych od wielkości zatrudnienia (firmy mikro, małe, średnie i duże) oraz w odrębnej grupie Samorząd.

Od wielu lat patronat nad Programem sprawują: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Podczas EFB nagrodzeni w Programie Najwyższa Jakość QI 2022 odbiorą grawerowane Medale QI oraz dyplomy potwierdzające otrzymane przez nich tytuły, wręczymy również nagrody specjalne przyznawane wielokrotnym Laureatom konkursu: Perły QI, Złote Perły QI, Diamenty QI oraz Brylant QI.
Więcej o projekcie: https://najwyzszajakoscqi.pl/index.php/o-programie

 LSO loga 3kat
W czasie wydarzenia poznamy również zwycięzców Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2022 w kategoriach: DOBRA FIRMA, DOBRY PRACODAWCA, EKO FIRMA. W jego ramach wyróżniamy liderów w zakresie realizacji: założeń  odpowiedzialnego biznesu, działań i inwestycji na rzecz ekologii oraz polityki pracowniczej i employer brandingu. Podmioty te zostają uhonorowane statuetkami Lidera Społecznej Odpowiedzialności. W tym roku wraz z portalem SpolecznieOdpowiedzialni.info organizujemy jego piętnastą edycję.
Więcej o programie Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: https://spolecznieodpowiedzialni.info/program-lso/o-programie

 

Regulamin wydarzenia dostępny jest tutaj

 

Organizator:   Partner:
Forum Biznesu logo stronagp ForumBiznesu pl logo AQUAL logo

 

Patronat Honorowy:

Parlament Europejski 2logo MRiT logo PATRONAT Chelstowski4png
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice2 NCBR logo PL Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Polski Komitet Normalizacyjny

 

Partnerzy Wspierający:

CSL Sp. z o.o. 4ECO Sp. z o.o. TU ZDROWIE logo2 Dynacon logo lekam logo
Instytut Doskonalenia Produkcji Grupa VERBIS Meritum CO logo Wodki Raciborskie Jumper Polska logo strunobet logo
Muszynianka logo Pasieka Ambrozego logo Intereko Energia Sp. z o.o. DPIN logo HOTEL BRYZA
Logo Meisel logo wersal logo PRS logo Invest Komfort  

 

 Partronat Medialny:

dgp logo dziennik pl Forsal pl gazetaprawnapl logo3
SpolOdpo logo Biznes trendy logo TVP3 Katowice podst tvs logo

 

 

 

Zobacz również

Jak skuteczny system zarządzania wpływa na jakość produkowanych ciężarówek?

 Jak skuteczny system zarządzania wpływa na jakość produkowanych ciężarówek?

Spółka MAN Trucks w Niepołomicach działa w branży motoryzacyjnej w sektorze samochodów ciężarowych. W  zakładzie, oprócz produkcji ciężarówek działa osobna hala do montażu i wyposażania kabin. Obecnie z linii montażowej może zjeżdżać 300 pojazdów i kabin w trzyzmianowym trybie pracy każdego dnia. Samochody z fabryki w Krakowie można spotkać na drogach całego świata (nawet na Bliskim Wschodzie, w Azji czy w Afryce).

ZUS coraz częściej kontroluje czasową niezdolność do pracy

ZUS coraz częściej kontroluje czasową niezdolność do pracy

Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ub.r. przeprowadzono o ponad 7% więcej kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy niż w 2022 roku. Z kolei o przeszło 21% wzrosła rdr. liczba wydanych zaświadczeń o skróceniu zasiłku chorobowego. W 2023 roku kwota wstrzymanych zasiłków chorobowych podskoczyła rok do roku o ponad 33%. Znawcy tematu zauważają, że ciągle istnieje przyzwolenie społeczne na oszukiwanie ZUS-u, a zachętą do tego bywa telemedycyna. Ostrzegają również, że należy spodziewać się wykorzystania sztucznej inteligencji do typowania kontroli i zwiększenia jej skuteczności.