Systemowe zarządzanie w ANWILU

ANWIL jest jednym z wiodących przedsiębiorstw branży chemicznej w kraju, liczącym się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentem nawozów azotowych. Jako jedyna firma w Polsce produkuje także suspensyjny polichlorek winylu. Od 25 lat w ANWILU funkcjonują systemy zarządzania. Za wdrożony Zintegrowany System Zarządzania spółka otrzymała właśnie Złote Godło QI 2023 w Programie Najwyższa Jakość Quality International.


ANWIL jest jedną z pierwszych firm w Polsce podejmujących działania nastawione na implementację systemów jakości w przemyśle. W celu zwiększenia liczby rynków, na których może prowadzić działalność biznesową, spółka w 1993 r. rozpoczęła przygotowania do wprowadzenia międzynarodowych standardów zarządzania jakością. I tak 2 października 1997 r. ówczesna Wytwórnia Tworzyw Sztucznych pozytywnie przeszła certyfikację potwierdzającą wprowadzenie i stosowanie Systemu Jakości zgodnie z normą PN-ISO 9001:1996. Następnie certyfikat Systemu Jakości wg wymagań normy ISO 9002:1996 otrzymał Kompleks Nawozowy.

 

Anwil3 

Obecnie w spółce funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania zgodny z wymaganiami norm: ISO 9001:2015 (System Zarządzania Jakością), ISO 14001:2015 (System Zarządzania Środowiskowego) oraz ISO 45001:2018 (System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy), które okresowo poddawane są audytom sprawdzającym przez niezależną jednostkę certyfikującą.

 

Przestrzeganie najwyższych standardów w zakresie jakości jest jednym z priorytetów także podczas prac przy powstającej w ANWILU trzeciej linii do produkcji nawozów – największej inwestycji w historii spółki, a także jednej z najważniejszych obecnie w Grupie ORLEN.

 


Anwil logo 2018ANWIL S.A. Laureatem Złotego Godła

Najwyższa Jakość Quality International 2023

w kategorii QI ORDER - zarządzanie najwyższej jakości

Na podstawie dokumentacji potwierdzającej ciągłe nadzorowanie i podejmowanie skutecznych działań w organizacji w trosce o utrzymanie pozycji wśród liderów branży chemicznej na polskim rynku z zastosowaniem zasad zawartych w międzynarodowych standardach ISO, Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2023 realizowanego przez Forum Biznesu, pozytywnie oceniła zgłoszenie i jednogłośną decyzją przyznała firmie ANWIL S.A. tytuł Laureata i Złote Godło QI 2023 w kategorii  QI ORDER – zarządzanie najwyższej jakości. To trzecie godło QI dla ANWILU, zatem w tym roku firma odbierze również nagrodę specjalną – Perłę Jakości 2023. To prestiżowe, ogólnopolskie wyróżnienie stanowi wymierną wartość w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy oraz jest czynnikiem motywującym do podejmowania kolejnych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska naturalnego oraz dbałości o najbliższe otoczenie.

Zobacz również

Będzin Arena – miejsce największych wydarzeń sportowych i kulturalnych

Będzin Arena – miejsce największych  wydarzeń sportowych i kulturalnych

Od ponad dekady Będzin dynamicznie zmienia swoje oblicze, wprowadzając funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania architektoniczne.

Skuteczna izolacja poddasza

Skuteczna izolacja poddasza

Wysokie rachunki za ogrzewanie, przeciągi, zimne ściany – to domowe „zmory”, których można uniknąć, stosując izolację z piany poliuretanowej firmy ULTRAPUR, Laureata Perły Jakości QI 2023.