Debata "Bezpieczna firma jako przestrzeń rozwoju organizacji i pracowników"

z udziałem: Julity Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Phillips Poland, Krystiana Fiedziuszko, właściciela marki Jumper Polska i Prezes Fundacji Jumper, Tomasza Króla, założyciela Instytutu Doskonalenia Produkcji, autora książek z zakresu zarządzania organizacją, twórca koncepcji zarządzania pn. Good Sense Management oraz dra inż. Józefa Zakrzewskiego, wykładowcy akademickiego, eksperta w zakresie zarządzania zmianami i usprawnieniami organizacyjnymi oraz projektami unijnymi, który prowadził rozmowę.

 

Wydarzenie było częścią Europejskiego Forum Biznesu 2022 - 22.11.2022 r., Katowice.

Rozmowa była również publikowana na żywo za pośrednictwem https://www.facebook.com/ForumBiznesu/

Zobacz również

Opakowania ekologiczne

Pulpa papierowa, zwana także masą papierową lub celulozową, jest najbardziej ekologicznym materiałem do wytwarzania opakowań. Łódzkie przedsiębiorstwo Pulp-Tec Sp. z o.o. jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych producentów wyrobów z tego surowca w Europie.

W ub.r. fiskus wszczął 9 tys. kontroli celno-skarbowych

kontrola skarbowa

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, w 2023 roku wszczęto o ponad 117% więcej kontroli celno-skarbowych niż w 2022 roku. Spośród takich działań zakończonych w ubiegłym roku blisko 93% było z ustaleniami. To wynik nieznacznie wyższy niż odnotowany rok wcześniej. Z kolei ustalenia kontroli celno-skarbowych zakończonych w 2023 roku wyniosły prawie 5 mld złotych, czyli o ponad 21% mniej niż w 2022 roku. W przypadku wpłat z kontroli widzimy wzrost rdr. o blisko 33%.