Skuteczna izolacja poddasza

Wysokie rachunki za ogrzewanie, przeciągi, zimne ściany – to domowe „zmory”, których można uniknąć, stosując izolację z piany poliuretanowej firmy ULTRAPUR, Laureata Perły Jakości QI 2023.


Skromne domy w tradycyjnej zabudowie, o prostej konstrukcji prostopadłościennej bryły przykrytej dwuspadowym dachem, jakie można zaobserwować zarówno wśród wiekowych osiedli podmiejskich, jak i nowych ekonomicznych inwestycji deweloperskich – są jednymi z rozwiązań o bardzo dobrym bilansie energetycznym.

 

Ale co jeśli chcemy, aby dom się wyróżniał? Wtedy niezwykle ważną rolę odgrywa bryła dachu. Warto, by był zarówno estetyczny, jak i użytkowy, ale przy jego skomplikowanej architekturze szczególnie ciężko jest zadbać o prawidłowe zaizolowanie i uszczelnienie poddasza tak, aby uniknąć przeciągów i zimnych ścian.

 

Pianka poliuretanowa to jedna z najlepszych opcji izolacji, niezależnie od tego, jaki kształt dachu ma budynek – dwuspadowy, czterospadowy, modułowy czy kopertowy. Im bardziej skomplikowany kształt, tym ULTRAPUR korzystniej wypada na tle innych materiałów izolacyjnych. Dzięki natryskowej metodzie wytwarzania pianki na miejscu budowy („in-situ”) tworzy się na ścianach oraz stropach ciągłą warstwę izolacji cieplnej i akustycznej, bez mostków termicznych. Piana, wnikając w każdą szczelinę, znakomicie wiąże się z podłożem. W ten sposób uszczelnia budynek, chroniąc zarówno przed zimnym wiatrem, jak i ciepłymi promieniami letniego słońca. Naniesiona warstwa poliuretanu ma charakter monolityczny, nic z niej nie odpada, ani nie wykrusza się, nawet po wielu latach od aplikacji.

 

Dodatkowy problem spowodowany brakiem szczelności poddasza, stanowi tzw. efekt kominowy. W okresie zimowym, ciepłe powietrze z ogrzewanych pomieszczeń pod ciśnieniem unosi się do góry, tworząc pętle konwekcyjne, ostatecznie ulatując przez nieszczelności w połaci dachu. W tym samym czasie ta sama ilość zimnego powietrza zostanie zassana w dole budynku. Rezultatem tego jest wyraźnie odczuwalny ruch chłodnego powietrza, nawet jeśli na zewnątrz nie wieje. Izolacja z piany poliuretanowej ULTRAPUR skutecznie rozwiązuje problem efektu kominowego.

 

W większości budynki nie są całkowicie szczelne, istnieją luki w elewacji, poprzez które zasysane jest powietrze zarówno do pomieszczeń, jak i do wnętrza ścian. Ten ruch powietrza wokół termoizolacji całkowicie zmienia wartość oporu cieplnego murów. Szczególnie jest to widoczne przy strukturze włóknistej termoizolacji. Natomiast pianka poliuretanowa zatrzymuje przepływ powietrza. Wartość oporu cieplnego pianki ULTRAPUR jest zawsze zbliżona do laboratoryjnych.

 

Pianka poliuretanowa firmy ULTRAPUR ma też wiele innych zalet. Jest lekka, ciepła, bezpieczna i samogasnąca w przypadku pożaru. Jej otwartokomórkowa struktura powoduje, że „oddycha” pomimo właściwości izolujących. Jest bardzo szybka w aplikacji i w korzystnej cenie.

 

ultrapur logo

 

Zobacz również

1 grudnia w Krynicy-Zdroju odbyło się Europejskie Forum Biznesu 2023

Europejskie Forum Biznesu 2023

W tym roku finał Programu Najwyższa Jakość QI odbył się w Krynicy-Zdroju, która dodatkowo przywitała nas piękną, zimową aurą. Europejskie Forum Biznesu 2023 obfitowało w panele dyskusyjne, podczas których rozmawialiśmy na istotne dla wszystkich branż zagadnienia związane z zarządzaniem, ekologią, medycyną czy też polityką pracowniczą.

Debaty EFB 2023 były transmitowane na żywo za pośrednictwem strony Facebook.com/ForumBiznesu i są nadal dostępne na profilu.

Efektywne zarządzanie systemowe

Efektywne zarządzanie systemowe

Firma FINAL S.A. cieszy się uznaniem szerokiego grona klientów, nie tylko rynku krajowego, ale również innych państw Europy, świadoma jest tego, że podstawę zaufania i dobrych relacji z klientami i kontrahentami stanowi przede wszystkim wysoka jakość oferowanych produktów i usług. Osiąga się to dzięki wdrożonym standardom zarządzania produkcją i komunikacją oraz licznym narzędziom systemowym.