Przedsiębiorczy z Kielc mają lepiej

Miejski Urząd Pracy w Kielcach, który od 15 lat konsekwentnie wspiera przedsiębiorczość w stolicy woj. świętokrzyskiego, zaprasza pracodawców do korzystania ze swoich usług.

 

Wsparcie i fundusze dla biznesu

Kieleccy przedsiębiorcy i inwestorzy mogą liczyć ze strony MUP na wsparcie w pozyskiwaniu i doskonaleniu kadr oraz tworzeniu miejsc pracy. Dzięki badaniom lokalnego rynku, prowadzonym z Wyższą  Szkołą Administracji Publicznej i analizom własnym, Urząd dysponuje aktualną wiedzą na temat dostępnych kadr, ich kompetencji i oczekiwań. Dobra znajomość faktycznych potrzeb klientów sprawia, że MUP umiejętnie kieruje strumienie funduszy. Jak informuje Artur Kudzia, Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy: –Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat do kielczan i kieleckich pracodawców trafiło za pośrednictwem MUP ponad 360 mln zł. Pieniądze te wykorzystane zostały m.in. na tworzenie nowych firm, podnoszenie jakości kapitału ludzkiego, ale również na ochronę miejsc pracy w czasie pandemii.

 

Korzyści dla wszystkich

Konsekwentnie budowane pozytywne relacje z biznesem sprawiają, że MUP może realizować śmiałe przedsięwzięcia i oferować nietuzinkowe rozwiązania. – Bez zaangażowania pracodawców nie moglibyśmy podejmować się takich projektów, jak np. pilotażowy ZiP – Zatrudnienie i Przeszkolenie. Testowane w nim formy wspomagające przyjęcie do pracy młodych ludzi z trudnej grupy NEET, czyli tych, którzy nie pracują, nie uczą się i się nie szkolą, muszą odpowiadać też na potrzeby biznesu. Inaczej nikt nie będzie chciał z nich korzystać – zaznacza Dyrektor MUP, i dodaje: – Zachęcamy wszystkich do współpracy z nami, również inwestorów, dla których istotne jest odpowiednie przygotowanie przyszłych kadr i wiedza na temat talentów dostępnych na lokalnym rynku

 

Od pomysłu do realizacji  

Ceniony za wysoką jakość poradnictwa zawodowego kielecki Urząd Pracy, realizuje również profesjonalne zajęcia dla osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej, w których udział biorą również eksperci zewnętrzni. Od powstania Urzędu warsztaty prowadzone są cyklicznie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki takim działaniom i dotacjom powstało ponad 4,1 tys. firm.

 

Zbigniew Brzeziński,
Karolina Cygan-Bogusz

MUP logotypy


Zobacz również

Polskie maseczki ochronne

Polskie maseczki ochronne

Półmaski typu AM2 FFP2 oraz AM3 FFP3 wytwarzane przez przedsiębiorstwo Europrofil sp. z o.o. (Olsztynek, woj. warmińsko-mazurskie) zostały właśnie wyróżnione prestiżowym Złotym Godłem QI 2021. Produkty firmy cieszą się coraz większym zainteresowaniem w kraju i za granicą.

AI może nie zabrać Polakom pracy, ale ukraść PESEL

AI może nie zabrać Polakom pracy,

38 proc. Polaków, którzy mają doświadczenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI), obawia się, że w przyszłości mogą zostać zastąpieni przez nią w pracy. Jeszcze większy odsetek, bo aż 43 proc., jest przekonany, że ta technologia zawsze udziela odpowiedzi zgodnych z prawdą. Ten fakt coraz częściej wykorzystują cyberprzestępcy. Używają oni AI m.in. do wyłudzania danych osobowych czy loginów i haseł do różnych kont oraz aplikacji, w tym bankowych. Oszuści podszywają się też np. pod członków najbliższej rodziny przy pomocy fałszywego głosu, stworzonego w oparciu o sztuczną inteligencję. Metody różne, cel ten sam – wyłudzenie pieniędzy.