Wiadomości PKN

Od kilku dni możemy zapoznać się z kolejnym numerem magazynu wydawanego przez Polski Komitet Normalizacyjny. Instytucja ta, wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwerytetem Ekonomicznym w Krakowie, jest wieloletnim patronem honorowym programu Najwyższa Jakość QI. Tym razem Wiadomości PKN traktują o szerszym zastosowaniu wodoru - jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą stosowanie na szeroką skalę tego wszechstronnego nośnika energii? Dowiemy się również jakimi kryteriami kierować się przy wyborze ubranek, obuwia czy akcesoriów do spania dla dzieci i niemowląt.

 

Bezpieczeństwo najmłodszych
Na pierwszych stronach magazynu został poruszony temat bezpieczeństwa najmłodszych. Jakim normom powinny odpowiadać produkty dla dzieci i niemowląt? Na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek czy ubranek dla dziecka? W tekście znajdziemy wiele porad eksperckich. Autorki przytaczają przykłady konkretnych norm, które zostały opracowane, aby zmniejszyć ryzyko na jakie może być narażona nasza pociecha. Na co zwracać uwagę przy zakupie ubrań, obuwia czy zabawek? Jakim normom podlegają sprzęty znajdujące się na placach zabaw? Opracowanie to jest świetnym przewodnikiem i pomocą dla rodziców, którzy chcą dokonywać najlepszych i przede wszystkim świadomych decyzji przy wyborze akcesoriów dla swoich dzieci.

 

Wodór paliwem przyszłości?

W magazynie Wiadomości PKN znajdziemy również wspomniane na wstępie, bardzo ciekawe opracowania dotyczące możliwości zastosowania wodoru w przyszłości (do ogrzewania, wytwarzania energii elektrycznej czy napędzania pojazdów) oraz tego, z jakimi wyzwaniami w związku z tym możemy się spotkać. Niewątpliwie można znaleźć wiele jego zatosowań, które dodatkowo pozwoliłyby uniezależnić się od paliw kopalnych. Warto tutaj również dodać, że Polska jest jednym z największych producentów wodoru w Europie. Jednak jego stosowanie jako paliwa czy wykorzystywanie go do ogrzewania wymaga wielu istotnych inwestycji w infrastrukturę. Czy jesteśmy na to gotowi? Jakie należałoby wdrożyć technologie i z jakimi kosztami bedzie to związane? Nad jakimi rozwiązaniami musimy popracować, aby stosowanie wodoru było bezpieczne i ekologiczne? Zapraszamy do lektury!


Nowy numer Wiadomości PKN dostępny jest tutaj.

Zobacz również

FED bez podwyżki stóp, Joe Biden wygłasza orędzie. Złoto rośnie

Michał Tekliński, dyrektor ds. rynków międzynarodowych w Grupie Goldenmark

Złoto rozpoczęło miniony tydzień na poziomie ~1 925 USD za uncję, zaś już w piątek otarło się o poziom 1 980 USD, tylko w czwartek przeskakując o niemal 30 dolarów. W tle silne niepokoje geopolityczne i FED.