Technologie, które kreują lepsze jutro

Innowacyjność, odpowiedzialność, doświadczenie

Obecne na rynku od ponad 25 lat przedsiębiorstwo PREVAC Sp. z o.o. (Rogów, woj. śląskie) należy do światowej czołówki producentów aparatury naukowo-badawczej i przemysłowej pracującej w ściśle określonych warunkach środowiskowych oraz ultra wysokiej próżni. Jest bez wątpienia jedną z tych polskich firm, która stała się technologiczną wizytówką kraju na świecie, marką rozpoznawalną w sektorze nauki i wysokich technologii, mającą wymierny wpływ na globalny rozwój gospodarczy. 

Przedsiębiorstwo po raz 11 zostało Laureatem Programu Najwyższa Jakość Quality International, zdobywając w tym roku kolejne Złote Godło QI.

 

 https://forumbiznesu.pl/images/ZDJECIA/2022/12/3_13_12_2022.jpg

Sylwia Gatnar, Dyrektor Zarządzający Pionu Naukowego PREVAC sp. z o.o. z medalem i dyplomem QI 2022,

który odebrała podczas Europejskiego Forum Biznesu 22 listopada w Katowicach.

 

W Polsce PREVAC jest w zasadzie jedynym przedsiębiorstwem w tej branży, a na całym świecie podobnych jest zaledwie kilka. W ofercie firmy znajdują się poza wysokiej jakości aparaturą naukowo-badawczą także instrumenty badawcze, innowacyjne urządzenia elektroniczne i dedykowane oprogramowanie. Cała produkcja specjalistycznej aparatury PREVAC odbywa się w naszym kraju, a wszystkie rozwiązania są autorskimi projektami firmy.

 

Aparatura naukowo-badawcza projektowana i produkowana przez PREVAC, służy do powstawania nowych materiałów i pozwala na rozwój pionierskich, wysoce konkurencyjnych branż. Przy zastosowaniu rozwiązań PREVAC można przeprowadzać nowatorskie prace w zakresie zaawansowanej nanotechnologii, stąd też naturalnymi odbiorcami tych urządzeń są przede wszystkim renomowane instytucje naukowo-badawcze, uniwersytety i politechniki oraz przedsiębiorstwa wysokich technologii na całym świecie. PREVAC dociera do ponad 60 krajów, a na swoim koncie ma prawie 600 zrealizowanych projektów. Na wielu rynkach zagranicznych firma współpracuje z lokalnymi inżynierami w celu optymalizacji obsługi produktowej i serwisowej kontrahentów.

 

 

Funkcjonowanie PREVAC opiera się na trzech filarach: innowacyjności odpowiedzialności i doświadczeniu, które obejmują m.in. zaspokajanie potrzeb rynku w najnowocześniejsze, najwyższej jakości technologie, zaangażowanie społeczne, aktywne uczestnictwo w procesie wypracowywania i upowszechniania najlepszych standardów edukacyjnych, działania na rzecz ochrony środowiska, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, odpowiedzialność za pracowników oraz połączenie w efekcie synergii wiedzy praktycznej wieloletnich ekspertów firmy oraz kreatywności i kompetencji młodszej kadry.   

 

W firmie PREVAC zatrudnionych jest obecnie ok. 240 osób. Są to wysoko wykwalifikowani specjaliści, zarówno w dziedzinie prac badawczych, projektowania, konstrukcji, produkcji, rozwoju, zarządzania projektami, jak i sprzedaży i obsługi kontrahentów. – Od początku istnienia naszej firmy kierujemy się zasadą, że tylko najlepsi w swojej dziedzinie profesjonaliści mogą wyznaczać standardy i wytyczać nowe kierunki rozwoju. Stąd też w szczególny sposób dbamy o stały rozwój naszych kadr, a w konsekwencji wysoki poziom projektów. Prowadzimy również własne prace badawczo-rozwojowe tworząc produkty, które pomagają kreować lepsze jutro – zaznacza Sylwia Gatnar, Dyrektor Zarządzający Pionu Naukowego PREVAC sp. z o.o.  

 

Kompleksowy zakres oferty PREVAC obejmują również usługi szkoleń, doradztwa technicznego oraz obsługa serwisowa urządzeń. –  Na rozwój naszej firmy patrzymy kompleksowo. Pracujemy nad nowymi projektami dla nauki i przemysłu, gdzie największą wartość stanowią wiedza, zaangażowanie pracowników oraz ciągłe doskonalenie procesów zarządczych w organizacji. Często musimy myśleć nieszablonowo, przełamywać dotychczasowe bariery czy ograniczenia. — dodaje Sylwia Gatnar.  

 

Magdalena Tułecka

Zobacz również

Meble tworzone z pasją

Meble tworzone z pasją

Fabryka Mebli WERSAL zapoczątkowała działalność ponad 30 lat temu, w małej miejscowości Jankowy w woj. wielkopolskim. Pasja tworzenia i determinacja założyciela firmy Zbigniewa Kaczorowskiego, pozwoliły rozwinąć ówczesny warsztat w jedną z największych w Polsce fabryk produkujących meble tapicerowane, łóżka oraz materace.

Spółdzielnia z Diamentem Najwyższa Jakość QI! 

Spółdzielnia z Diamentem Najwyższa Jakość QI!

Strzelecką Spółdzielnię Producentów Mleka (Strzelce Krajeńskie, woj. lubuskie) stanowi 540 producentów mleka z województw: lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego.