TARNOPAK nagrodzony Złotym Godłem QI!

W zlokalizowanym w Jaśle Zakładzie TARNOPAK Sp. z o.o. powstają wysokiej klasy opakowania z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Priorytetami firmy są dbałość o najwyższą jakość wyrobów,  elastyczne podejście do klienta oraz ciągłe dostosowywanie oferty do zmieniających się oczekiwań rynku.

 

W swoim portfolio firma posiada wiele specjalistycznych produktów, które mogą służyć do przechowywania lub transportowania różnego rodzaju towarów. Jednym z nich jest nagrodzony prestiżowym Złotym Godłem QI 2023 pojemnik na drut okrągły. Wyróżnione opakowanie ma postać tekturowego bębna obręczowego z umocowaną na środku tuleją. Dzięki swojej budowie i wyposażeniu, pojemnik skutecznie ochrania znajdujący się w jego wnętrzu drut, zarówno podczas transportu, jak i magazynowania. Dodatkowo, jego konstrukcja pozwala na wyciąganie znajdującego się w jego wnętrzu produktu z dużo większą prędkością, niż przy tradycyjnym odwijaniu ze szpuli. Dzieje się tak, ponieważ drut wyjmowany  jest z nieruchomego pojemnika i jego masa nie jest wprawiana w ruch obrotowy. Dla wygody użytkowania produkt posiada uchwyty, które pomagają w jego transporcie, a dodatkowo pobocznica bębna może zostać wyposażona w otwór pozwalający na kontrolę stanu znajdującego się we wnętrzu materiału.

Tarnopak 2

Opakowanie zostało opracowane i jest produkowane zgodnie z normą DIN-EN 60264-1, i oprócz tytułu Najwyższa Jakość Quality International 2023 otrzymało również Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Zgodnie z hasłem firmy „Pakujemy na okrągło!”, w bogatej ofercie TARNOPAKu znaleźć można nie tylko pojemniki na drut, ale również inne okrągłe opakowania o różnej wielkości, takie jak: bębny tekturowe, bębny metalowe (hoboki), kosze na śmieci, tuleje tekturowe (również szalunkowe) oraz szpule nawojowe.  

 

Firma jest również producentem szalunkowych form tekturowych, które z roku na rok zyskują coraz większe uznanie w budownictwie.  Zastosowanie wspomnianego rozwiązania ułatwia i znacznie przyspiesza wykonywanie okrągłych kolumn, które mogą zostać wykorzystywane jako elementy nośne lub dekoracyjne zarówno w budynkach użyteczności publicznej jak i w domach jednorodzinnych czy altanach ogrodowych. W ciągłej sprzedaży dostępne są formy o średnicach: 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 600, 700 oraz 800 mm i o długościach: 2, 2,5, 3, 3,5, 4 m. Istnieje również możliwość zamówienia produktu w innych wymiarach.

 

TARNOPAK to przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem, pracujące w oparciu o normy jakościowe i środowiskowe. W zakładzie funkcjonuje certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z  ISO 9001 oraz AQAP 2110, a także System Kontroli Pochodzenia Produktu zgodny z FSC®.  Wszystkie opracowywane przez firmę produkty spełniają wyznaczone przez normy cele, a ich realizacja jest przestrzegana i analizowana w ramach cyklicznie dokonywanych przeglądów.

 

Dodatkowo, Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK Sp. z o.o. zadbał o odpowiednie świadectwa dla poszczególnych wyrobów. Tuleje szalunkowe opatrzone są certyfikatem na znak bezpieczeństwa “B”, a bębny tekturowe z przeznaczeniem do transportu materiałów niebezpiecznych posiadają certyfikaty UN wydane przez powołane do tego instytuty i laboratoria.

 


Zakład Produkcji Opakowań TARNOPAK powstał w 1999 r jako spółka prawa handlowego, kontynuując produkcję opakowań po zlikwidowanych Podkarpackich Zakładów Produkcyjnych INCO-Veritas S.A. W 2003 r. zakład został przeniesiony z Tarnowca do Jasła.  Prowadzona nieustannie modernizacja i rozbudowa parku maszynowego pozwala na systematyczne zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu. Obecnie wyroby produkowane przez firmę mają różnorodne zastosowanie, co gwarantuje jej silną pozycję na rynku opakowaniowym.  

 

oprac. Małgorzata Bachórz

 

Zobacz również

Nowoczesne opakowania dla gastronomii

Opakowania Bittner

W maju br. w Polsce zaczęła obowiązywać Dyrektywa SUP (single-use-plastics), która znacznie ogranicza używanie jednorazowych opakowań i przedmiotów z tworzyw sztucznych. To ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla branży gastronomicznej, ale również firm innych sektorów, które musiały dostosować się do nowych przepisów. To oczywiście również szansa dla producentów opakowań.

ChatGPT: 5 faktów na temat sztucznej inteligencji

ChatGPT, Obraz Alexandra_Koch z Pixabay

ChatGPT z każdym miesiącem cieszy się coraz większą popularnością. Jednak narzędzie, z którego korzysta już ponad 100 milionów1  użytkowników na całym świecie, wciąż kryje w sobie wiele tajemnic. Chester Wisniewski, dyrektor ds. technologii w firmie Sophos, odpowiada na pięć trudnych i budzących niepokój pytań związanych ze sztuczną inteligencją opracowaną przez OpenAI.