Poligrafia przyszłości

Sektor produkcji opakowań systematycznie rośnie. Duża w tym rola zdobywającego coraz większy udział w rynku handlu internetowego. Wyprodukowanie dobrze zaprojektowanego i funkcjonalnego opakowania to praca poligraficzna wielu fachowców różnych dziedzin.

 

– Zawód drukarza nadal ma się dobrze, zmieniły się jednak jego narzędzia, a jego pracę, np. w sektorze packagingu, wykonuje sztab specjalistów – projektantów, grafików, technologów materiałoznawstwa, copywriterów, operatorów maszyn cyfrowych, logistyków, czy introligatorów. To zawody należące do profesji przyszłości – mówi Maciej Sierpiński, Prezes Zarządu MDM-Druk Sp. z o. o. Sp. k., jeden z trzech założycieli tej poznańskiej firmy, która od ponad 26 lat zajmuje się drukiem offsetowym, obejmującym kompleksową obsługę poligraficzną, wraz z wykończeniem introligatorskim, co-pakingiem, po ekspedycję.

 

Początkowe, 20-metrowe biuro poligraficzne, dziś jest firmą posiadającą dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 8 tys. m2, zatrudniającą ponad 150 osób. Jest jedyną drukarnią w Polsce, będącą członkiem Polskiej Izby Zaawansowanych Technologii. – Od kilku lat specjalizujemy się w druku opakowań dla firm produkcyjnych wielu sektorów gospodarki, na rynku polskim i zagranicznym – dodaje M. Sierpiński.

 

MDM-Druk to Laboratorium Doskonałej Poligrafii, z drukarnią, introligatornią, nowoczesnym studiem technologii CTP oraz zintegrowanym systemem Prinect, który pozwala na zwiększenie produktywności, zapewnia najwyższą jakość procesów oraz eliminuje błędy. Nowoczesny park maszynowy stanowią urządzenia marki Heidelberg.

 

Produkcja odbywa się w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP, systemy szyfrowania, HACCP oraz Kontroli Pochodzenia Produktu FSC. 2 lata temu firma wdrożyła własną, innowacyjną technologię pierwszych na świecie opakowań z pełnym zabezpieczeniem przed fałszerstwem HQSM. – To ważne rozwiązanie, gwarantujące, że zawartość, znajdująca się w takim opakowaniu jest oryginalna. System ten jest jednocześnie  niskoodpadowy i ekologiczny – zużywa o 18 proc. mniej farby drukarskiej oraz mniejszą ilość makulatury, surowca pochodzącego z recyklingu, a więc obniża ślad węglowy – zaznacza szef MDM-Druk.

 

Zuzanna Pawełczyk

 

Zobacz również

Damel: „Maszyny i napędy elektryczne 2024 – spotkanie profesjonalistów i ekspertów”

Damel: „Maszyny i napędy elektryczne 2024 –  spotkanie profesjonalistów i ekspertów”

16–18 października br. spółka Damel, producent silników elektrycznych, zaprasza do Zawiercia na I konferencję Techniczną MiNE pt. „Maszyny i napędy elektryczne 2024 – spotkanie profesjonalistów i ekspertów”. Program wydarzenia obejmuje zagadnienia dotyczące konstrukcji silników i generatorów, ich eksploatacji i diagnostyki oraz oczywiście napędów.

„Choroby hybrydowe” organizacji. Jak je wyleczyć?

„Choroby hybrydowe” organizacji. Jak je wyleczyć?

Organizacje hybrydowe, funkcjonujące na polskim rynku, mierzą się ze złożonymi wyzwaniami. Eksperci ds. środowiska pracy z Colliers Define przeanalizowali dane zebrane w ramach badania „Hybrid & Beyond”, żeby sprawdzić, czy pomiędzy problemami wskazywanymi w ankiecie występują jakieś zależności. Okazało się, że można mówić o współwystępowaniu pewnych charakterystycznych symptomów. Wyodrębnionym skupiskom wyzwań nadali nazwy: apatioza organizacyjna, dur efektywnościowy, rozprosz złośliwy. W najnowszej publikacji z serii „Hybrid Work Insights” opisują typowe objawy „chorób hybrydowych” wraz z metodami ich leczenia.