Poligrafia przyszłości

Sektor produkcji opakowań systematycznie rośnie. Duża w tym rola zdobywającego coraz większy udział w rynku handlu internetowego. Wyprodukowanie dobrze zaprojektowanego i funkcjonalnego opakowania to praca poligraficzna wielu fachowców różnych dziedzin.

 

– Zawód drukarza nadal ma się dobrze, zmieniły się jednak jego narzędzia, a jego pracę, np. w sektorze packagingu, wykonuje sztab specjalistów – projektantów, grafików, technologów materiałoznawstwa, copywriterów, operatorów maszyn cyfrowych, logistyków, czy introligatorów. To zawody należące do profesji przyszłości – mówi Maciej Sierpiński, Prezes Zarządu MDM-Druk Sp. z o. o. Sp. k., jeden z trzech założycieli tej poznańskiej firmy, która od ponad 26 lat zajmuje się drukiem offsetowym, obejmującym kompleksową obsługę poligraficzną, wraz z wykończeniem introligatorskim, co-pakingiem, po ekspedycję.

 

Początkowe, 20-metrowe biuro poligraficzne, dziś jest firmą posiadającą dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 8 tys. m2, zatrudniającą ponad 150 osób. Jest jedyną drukarnią w Polsce, będącą członkiem Polskiej Izby Zaawansowanych Technologii. – Od kilku lat specjalizujemy się w druku opakowań dla firm produkcyjnych wielu sektorów gospodarki, na rynku polskim i zagranicznym – dodaje M. Sierpiński.

 

MDM-Druk to Laboratorium Doskonałej Poligrafii, z drukarnią, introligatornią, nowoczesnym studiem technologii CTP oraz zintegrowanym systemem Prinect, który pozwala na zwiększenie produktywności, zapewnia najwyższą jakość procesów oraz eliminuje błędy. Nowoczesny park maszynowy stanowią urządzenia marki Heidelberg.

 

Produkcja odbywa się w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP, systemy szyfrowania, HACCP oraz Kontroli Pochodzenia Produktu FSC. 2 lata temu firma wdrożyła własną, innowacyjną technologię pierwszych na świecie opakowań z pełnym zabezpieczeniem przed fałszerstwem HQSM. – To ważne rozwiązanie, gwarantujące, że zawartość, znajdująca się w takim opakowaniu jest oryginalna. System ten jest jednocześnie  niskoodpadowy i ekologiczny – zużywa o 18 proc. mniej farby drukarskiej oraz mniejszą ilość makulatury, surowca pochodzącego z recyklingu, a więc obniża ślad węglowy – zaznacza szef MDM-Druk.

 

Zuzanna Pawełczyk

 

Zobacz również

Zbliża się Europejskie Forum Biznesu 2023!

Europejskie Forum Biznesu 2023

Europejskie Forum Biznesu to wydarzenie, które na stałe zagościło w biznesowych kalendarzach. Co roku podczas forum poruszane są istotne dla przedsiębiorców zagadnienia z zakresu zarządzania, zrównoważonego rozwoju, jakości i polityki pracowniczej.

Dodatkowo w czasie Gali Finałowej poznajemy laureatów prestiżowych tytułów Najwyższa Jakość QI oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności.
W tym roku EFB 2023 odbędzie się 1 grudnia w Pijalni Głównej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów w Krynicy-Zdroju. Debaty i rozmowy forum będą transmitowane online za pośrednictwem strony Facebook.com/ForumBiznesu.

Czy nadchodzi koniec ery work-life balance?

Work-life fit – o co chodzi?

Co jakiś czas w mediach i opinii publicznej pojawiają się nowe określenia zwiastujące trendy z obszaru łączenia pracy i życia osobistego. Dyskusje nad osiągnięciem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym były prowadzone jeszcze przed wybuchem pandemii, która tylko wzmocniła ten dyskurs i wymogła zastanowienie się nad tym, co jest dla nas ważne zarówno w życiu, jak i w pracy.  Firmy, które nie tylko obserwują trendy, ale też starają się patrzeć w przyszłość rynku pracy wiedzą, że znany wszystkim trend work-life balance staje się coraz mniej popularny. Jego miejsce zaczyna zastępować work-life fit, który może też go wzbogacić o dodatkowe możliwości, w zależności od potrzeb pracowników.