- Kryzys jako motor napędowy zmian.

- Działania administracji. Fundusze unijne.

- Tendencje w zarządzaniu rozwojem firmy w czasie pandemii. Normalizacja i zarządzanie ciągłością działania.

- Pandemia, kryzys – czego nas nauczyły? Co dalej?

  • dr Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, socjolog, ekspert dziedzinie samorządu terytorialnego i w zakresie funduszy europejskich.
  • dr Anna Michalak, dyrektor w przedsiębiorstwie Curtis Health Caps
  • Joanna Skwarek, Pełnomocnik Prezesa ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania,  Polski Komitet Normalizacyjny


Bruksela na ratowanie unijnych gospodarek w dobie covidowego kryzysu ma przeznaczyć 750 mld euro. Dzięki temu razem z wieloletnim budżetem UE miała mieć do dyspozycji olbrzymią kwotę 1,8 bln euro na inwestycje w najbliższych latach. Fundusz Odbudowy ma wystartować jeszcze w tym roku. Jak dużym problemem w tym zakresie jest mechanizm „pieniądze za praworządność” i groźba weta przez Węgry i Polskę?


Jak obecna sytuacja wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej, które znalazły się w szczególnej sytuacji? Jak zmieniło się postrzeganie firm farmaceutycznych przez społeczeństwo i jak ważnym ogniwem gospodarki jest ta branża? W kontekst zarządzania w trakcie pandemii wpisują się wymagania normy ISO 22301 (zarządzanie ciągłością działania), która zaraz po nowym roku będzie dostępna w języku polskim. Czym jest ta norma Dlaczego warto po nią sięgnąć?

 

Zobacz również

Kanlux IQ - LED LIFE – naturalne światło na wyciągnięcie ręki

Kanlux IQ - LED LIFE – naturalne światło na wyciągnięcie ręki

Co sprawia, że nasze otoczenie staje się bardziej komfortowe? To naturalne światło słoneczne, najzdrowsze dla organizmu, korzystnie wpływające na samopoczucie, pobudzające nas i wspomagające walkę z kiepskim nastrojem.

Gdzie poszukiwać oszczędności przy stale rosnących kosztach?

Gdzie poszukiwać oszczędności przy stale rosnących kosztach?

W Polsce narasta fala zwolnień grupowych, a duże zakłady produkcyjne zamykają swoje fabryki, co powoduje tysiące utraconych miejsc pracy. W obliczu rosnących kosztów operacyjnych, energii i płac minimalnych, przedsiębiorstwa stają przed koniecznością podejmowania trudnych decyzji, które wpływają nie tylko na ich działalność, ale również na rynek pracy. Niektóre firmy starają się szukać oszczędności w inny sposób, koncentrując się między innymi na ograniczaniu absencji pracowników, co ma kluczowe znaczenie dla efektywności produkcji.