Specjalistyczne Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju

W Specjalistycznym Centrum Medycznym im. św. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju funkcjonuje Oddział Chirurgii Plastycznej, który od blisko 70 lat nieprzerwanie kontynuuje misję szpitala wojewódzkiego.

W oddziale kierowanym przez dra n. med. Ireneusza Łątkowskiego, ucznia prof. Kazimierza Kobusa, wykonywany jest pełen profil zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej u dorosłych i u dzieci.

scm foto Ireneusz Latkowski

dr n. med. Ireneusz Łątkowski

Wielodyscyplinarny, wysoko wykwalifikowany zespół lekarski ma możliwość zapewnienia opieki pacjentom z całej Polski i zza granicy, wykonując zabiegi planowe, a także pomagając w trybie ostrodyżurowym ofiarom wypadków. Chorzy leczeni są w warunkach zapewniających wysoki komfort oraz bezpieczeństwo. W celu zapewnienia najwyższego poziomu oferowanych usług, nawiązano współpracę z zespołem chirurgów rekonstrukcyjnych oraz szczękowo–twarzowych. Co ważne, pacjenci leczeni z powodu wad rozszczepowych objęci są kompleksową, wielodyscyplinarną opieką chirurgiczną, logopedyczną, ortodontyczną i psychologiczną na każdym etapie terapii, a stosowane metody należą do najbardziej skutecznych, sprawdzonych i bezpiecznych. Ponadto, oddział, jako jeden z nielicznych w Polsce, leczy wszelkiego rodzaju wady występujące u dzieci, m. in. zniekształcenia pourazowe i pooperacyjne, wady wrodzone ręki, znamiona barwnikowe i naczyniowe, wady wrodzone twarzoczaszki i małżowin usznych. Warto podkreślić, że jest liderem w Polsce w leczeniu wad wrodzonych w zakresie powiek u dzieci, a wyniki w tym zakresie plasują go wśród najlepszych ośrodków.

 

Tysiące pacjentów znalazło w szpitalu w Polanicy-Zdroju wielospecjalistyczną i fachową pomoc oraz nadzieję na prawidłowy i pełny rozwój. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że niebawem będziemy jednym z nielicznych ośrodków leczących dzieci z trisomią 21. chromosomu, czyli Zespołem Downa.

Monika Woźniak

 

W Oddziale Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego im. św. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju w trybie planowym leczone są:
- rozszczepy czaszkowo-twarzowe, rozszczepy wargi, wyrostka zębodołowego i podniebienia, rzadkie rozszczepy i zniekształcenia porozszczepowe,
- przedwczesne zarośnięcia szwów czaszkowych, pojedyncze kraniostezy, dyzostozy czaszkowo-twarzowe,
- niedorozwoje żuchwy i asymetrie twarzy,
- wady rozwojowe i ubytki małżowin usznych i powiek,
- wady rozwojowe kończyn górnych i dolnych,
- wady zewnętrzne narządów moczowo-płciowych,
- nowotwory i zniekształcenia ponowotworowe,
- naczyniaki, znamiona naczyniowe i barwnikowe,
- porażenia nerwu twarzowego,
- zniekształcenia pourazowe, pochorobowe i pooparzeniowe,
- urazy i następstwa urazów czaszkowych, szczękowo-twarzowych i twarzy,
- zarośnięcia stawu skroniowo-żuchwowego,
- ubytki tkanek – leczenie rekonstrukcyjne,
- zniekształcenia pooparzeniowe.

 

W trybie ostrodyżurowym zaopatrywane są:
- urazy rąk i kończyn,
- urazy połączone z utratą tkanek,
- oparzenia.

 

Specjalistyczne Centrum Medyczne
im. św. Jana Pawła II
ul. Jana Pawła II 2
57-320 Polanica-Zdrój
Oddział Chirurgii Plastycznej
tel. 74 86 21 159

Zobacz również

Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z nagrodami! W tym roku zdobyło Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International.

CM WUM Sp. z o.o. już od dwudziestu lat świadczy usługi medyczne na najwyższym poziomie.

– Bardzo cieszymy się z tej nagrody, ponieważ stanowi ona potwierdzenie jakości oferowanych przez nas usług – mówi prezes Justyna Mieszalska.

Jak się ma polska stal? Czy problemy branży hutniczej minęły?

polska stal

Po długich zmaganiach z kryzysem na rynku, sytuacja branży hutniczej ulega stabilizacji. Polska stal musi jednak poradzić sobie z kolejnymi wyzwaniami związanymi przede wszystkim z transformacją ekologiczną i ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych do środowiska. Istotnym działaniem w dążeniu do zeroemisyjności hutnictwa jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, opartych na nowoczesnych technologiach.