Poddawana nieustannym wahaniom rynkowym branża konstrukcji stalowych wymaga od firm stałej, innowacyjnej aktywności w zakresie zarządzania projektami i inwestycjami. Pozyskanie sprawdzonego wykonawcy, który od lat kompleksowo i efektywnie realizuje się na tym polu jest nieodzowną gwarancją sukcesu. Partnerem takim jest bez wątpienia POL-MET Sp. z o.o. Sp. k., który projektuje i produkuje funkcjonalne, wielkokubaturowe hale przemysłowe w oparciu o konstrukcje stalowe i żelbetowe prefabrykowane.

 

 

– Powierzone nam zadania realizujemy kompleksowo. Wsłuchujemy się w potrzeby inwestorów i na ich podstawie opracowujemy koncepcję oraz projekt tak, aby obiekt spełniał wszelkie oczekiwania oraz był bezpieczny, po czym produkujemy komponenty, wykonujemy całość i oddajemy inwestycję do użytku. Stawiamy na autorskie rozwiązania i kompleksową obsługę, dzięki czemu nasi klienci mogą szybko rozpocząć eksploatację obiektów – zaznacza Piotr Polkowski, Prezes Zarządu POL-MET (Stare Iganie k. Siedlec, woj. mazowieckie), u którego pomysł założenia tej firmy zrodził się jeszcze podczas studiów, w 2006 r., i był wynikiem pasji do zarządzania inwestycjami budowlanymi i tworzenia konstrukcji. Cel został osiągnięty z nawiązką. Dziś POL-MET realizuje prace na terenie całego kraju, a przez 15 lat działalności zrealizował ok. 350 takich inwestycji. Firma jest także aktywna za granicą, gdzie dostarcza głównie prefabrykaty. Jest w stanie wykonać każdą budowlę powstałą w oparciu o konstrukcje stalowe i żelbetowe, bez względu na jego wielkość, przeznaczenie i lokalizację. Hale doskonale nadają się na budynki produkcyjne, magazynowe i logistyczne, i w tym segmencie firma głównie działa. POL-MET, występując często jako Generalny Wykonawca, nadzoruje prace budowlane firm zewnętrznych i bierze na siebie ciężar dopełnienia wszelkich formalności, w tym kontakty z urzędami oraz uzyskanie wszelkich pozwoleń.

Współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi podwykonawcami, którzy doskonale rozumieją specyfikę projektów przedsiębiorstwa, nadzoruje prace budowlane na każdym etapie, tworząc bezpieczne środowisko pracy. – Dbamy, aby wszystko odbywało się w należytym porządku, zgodnie ze sporządzonym harmonogramem prac, dbając o zachowanie wyznaczonego terminu ich zakończenia, przy utrzymaniu ustalonego reżimu budżetowego zgodnie z wybranymi produktami i technologiami – mówi Piotr Polkowski.

 

Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z innowacyjnym zapleczem technologicznym sprawia, że firma z powodzeniem realizuje projekty dla najbardziej wymagających inwestorów. Prace POL-MET cechuje szybkość i efektywność realizacji budowy obiektów (czasem jest to zaledwie 6 miesięcy), które, zależnie od zapotrzebowania, posiadają zróżnicowane stopnie złożoności. Na krótkie terminy prac znaczący wpływ ma  posiadanie przez firmę własnej wytwórni konstrukcji stalowych. Prefabrykaty nabywają tam odpowiednie powłoki antykorozyjne i ppoż, jeśli specyfika budynku tego wymaga.Zwiększają one bezpieczeństwo użytkowania obiektu i pozwalają wydłużyć czas jego eksploatacji. Dobór odpowiednich typów zabezpieczeń odbywa się w ścisłej współpracy z inwestorem, któremu udzielane jest w tej sprawie wsparcie doradcze ze strony specjalistów POL-MET.

 

Nowoczesne konstrukcje POL-MET są łatwe w eksploatacji i z reguły mają charakter modułowy, co ułatwia ich ewentualną późniejszą rozbudowę. Zmiany na życzenie inwestora mogą następować także w czasie prac na podstawie szybko wprowadzonych korekt w projekcie, zgodnie z zapotrzebowaniem i specyfiką konstrukcji. – Jako podmiot będący jednocześnie projektantem, producentem prefabrykatów i wykonawcą całej inwestycji sami odpowiadamy za wszystkie etapy realizacji i możemy zagwarantować doskonałą relację ceny do stałej i pewnej jakości rozwiązań – zaznacza prezes POL-MET. Utrzymanie najwyższych standardów realizowanych prac i samych konstrukcji zapewniają wdrożone systemy zarządzania wg norm PN-EN 1090-1 (kontrola produkcji) i  PN-EN 3834 (wymagania spawalnicze), a dodatkowo dzięki autorskim standardom zarządzania projektami, przedsiębiorstwo umiejętnie zarządza ryzykiem inwestycyjnym, uwzględniającym np. wahania cen. Dzięki systemowym analizom oferta firmy jest w każdym momencie na optymalnym poziomie, jak również wpływa na szybkość procesów decyzyjnych.

POL-MET nie ustaje w rozwoju. Wśród najnowszych innowacyjnych inwestycji jest m.in. system do projektowania obiektów i prezentacji w technologii Virtual Reality.Dzięki temu rozwiązaniu, klient-inwestor będzie mógł obejrzeć z bliska gotowy obiekt w wersji cyfrowej, „wejść” niejako do środka, ocenić jego funkcjonalność i zaproponować ewentualne zmiany. W najbliższych planach POL-MET jest także budowa nowego zakładu produkcyjnego ze zautomatyzowaną linią technologiczną do wytwarzania prefabrykatów stalowych. Wymieniony zostanie również park maszynowy w dotychczasowym zakładzie na urządzenia zautomatyzowane.

 

Zuzanna Pawełczyk

Zobacz również

Technologie, które kreują lepsze jutro

Technologie, które kreują lepsze jutro

Innowacyjność, odpowiedzialność, doświadczenie

Obecne na rynku od ponad 25 lat przedsiębiorstwo PREVAC Sp. z o.o. (Rogów, woj. śląskie) należy do światowej czołówki producentów aparatury naukowo-badawczej i przemysłowej pracującej w ściśle określonych warunkach środowiskowych oraz ultra wysokiej próżni. Jest bez wątpienia jedną z tych polskich firm, która stała się technologiczną wizytówką kraju na świecie, marką rozpoznawalną w sektorze nauki i wysokich technologii, mającą wymierny wpływ na globalny rozwój gospodarczy. 

Szkolenia, kontrola, bezpieczeństwo

Salud Y Seguridad En La Trabaja

Jak ważna jest rola szkoleń w efektywnym prowadzeniu biznesu nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególne ma to znaczenie w odniesieniu do bezpieczeństwa na terenie przedsiębiorstwa i na stanowisku pracy.