Bank Pekao S.A. ze Złotym Godłem QI 2024

W tegorocznej edycji największego programu jakościowego w Polsce – Quality International, Bank Pekao S.A. otrzymał wyróżnienie za nową dokumentację dla klientów firmowych. Bank wprowadził istotne zmiany w procesach i procedurach produktów oraz usług kierowanych do klientów firmowych (SME, MID i korporacje) oraz ujednolicił ich dokumentację.

 

Zmiany objęły większość dostępnej oferty bankowości transakcyjnej i skarbowej, w tym umowę podstawową. Na bazie tej umowy otwierany jest rachunek dla firm z podstawowymi produktami i możliwością uruchomienia przez PekaoBiznes24 usług dodatkowych, jak np. karty płatnicze, zarządzanie należnościami, usługi powiernicze i produkty skarbowe.

 

Klienci są dla nas w centrum uwagi – z myślą o nich wprowadziliśmy zmiany. Wiemy, że czas to pieniądz, dlatego udostępniamy prostą i wygodną w obsłudze dokumentację oraz szybkie procesy włączania zdalnie kolejnych produktów. Dzięki cyfryzacji, zmniejszamy zużycie papieru i rozszerzamy katalog czynności jakie klient może wykonać samodzielnie poprzez bankowość elektroniczną PekaoBiznes24. Otrzymane wyróżnienie Złote Godło Quality International jest potwierdzeniem, że nasze działania zostały docenione przez ekspertów’’ – komentuje Katarzyna Walendziak, Dyrektor Biura Bankowości Transakcyjnej Banku Pekao S.A.

 

Zmniejszenie objętości dokumentacji i skrócenie procesów to realne korzyści zarówno dla banku, jak i klientów. Kapituła programu doceniła zaangażowanie banku w doskonalenie procedur zarządzania jakością, a także realizowanie skutecznej polityki jakości w zakresie usług dla klientów firmowych.

 

Najwyższa Jakość QI to największy program projakościowy w Polsce organizowany pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Katedry Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Bank Pekao S.A. otrzymał wyróżnienie w XVIII edycji programu.

 

Bank Pekao S.A. po raz kolejny otrzymał Złote Godło Quality International. Otrzymane wyróżnienie potwierdza wysokie standardy, które gwarantują klientom produkty i usługi na najwyższym poziomie.

Zobacz również

Nowoczesne opakowania dla gastronomii

Opakowania Bittner

W maju br. w Polsce zaczęła obowiązywać Dyrektywa SUP (single-use-plastics), która znacznie ogranicza używanie jednorazowych opakowań i przedmiotów z tworzyw sztucznych. To ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla branży gastronomicznej, ale również firm innych sektorów, które musiały dostosować się do nowych przepisów. To oczywiście również szansa dla producentów opakowań.

W ub.r. fiskus wszczął 9 tys. kontroli celno-skarbowych

kontrola skarbowa

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, w 2023 roku wszczęto o ponad 117% więcej kontroli celno-skarbowych niż w 2022 roku. Spośród takich działań zakończonych w ubiegłym roku blisko 93% było z ustaleniami. To wynik nieznacznie wyższy niż odnotowany rok wcześniej. Z kolei ustalenia kontroli celno-skarbowych zakończonych w 2023 roku wyniosły prawie 5 mld złotych, czyli o ponad 21% mniej niż w 2022 roku. W przypadku wpłat z kontroli widzimy wzrost rdr. o blisko 33%.