100 - lecie PKN - patrona programu Najwyższa Jakość QI!

Polski Komitet Normalizacyjny obchodzi stulecie istnienia, a jego historia wypełniona jest niezwykłymi osiągnięciami na polu normalizacji i standaryzacji. Od chwili powstania w 1924 roku stał się nieodłącznym elementem rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki i innowacyjności. Tym bardziej jest nam niezwykle miło poinformować, że instytucja ta kolejny raz objęła patronatem program Najwyższa Jakość QI. I w osiemnastej edycji tego przedsięwzięcia możemy ponownie wspólnie wyłaniać liderów jakości.

 

O nadchodzącym jubileuszu PKN-u wspominała w grudniu, podczas panelu inauguracyjnego Europejskiego Forum Biznesu, Marta Krejpowicz, Kierownik Sektora Zdrowia, Środowiska i Medycyny oraz Sektora Zagadnień Podstawowych i Systemów Zarządzania w Wydziale Prac Normalizacyjnych w PKN.
Dyskusja ta dotyczyła zrównoważonego rozwoju i naszej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Na temat zielonej energii, bezpieczeństwa energetycznego, elektromobilności i dekarbonizacji oraz unijnych i polskich norm w tym kontekście rozmawiali również Jarosław Grobelny, Prezes Zarządu Intereko Energia Sp. z o.o., Jacek Boruciński, Prezes Zarządu Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A oraz Ewa Sánchez, Prezes Zarządu Eleport Sp. z o.o.

Przez 100 lat działalności Polski Komitet Normalizacyjny nieustannie dostosowywał się do dynamicznie zmieniających się potrzeb społeczeństwa i przemysłu. Instytucja ta odegrała kluczową rolę w tworzeniu standardów, które umożliwiają interoperacyjność różnych produktów i usług, co wpłynęło na rozwój technologiczny, handel międzynarodowy i bezpieczeństwo konsumentów.

Polski Komitet Normalizacyjny działa na wielu frontach, obejmując obszary takie jak przemysł, ochrona środowiska, energetyka czy zdrowie publiczne. Jego ekspertyzy i normy są nieocenione zarówno dla firm, jak i konsumentów, gwarantując wysoką jakość produktów i usług na polskim i europejskim rynku. Warto tutaj dodać, że PKN już od 20 lat jest członkiem europejskich organizacji normalizacyjnych – CEN i CENELEC.

Jubileusz 100-lecia PKN to także okazja do spojrzenia w przeszłość z dumą i refleksją nad osiągnięciami. Długotrwała praca Komitetu zaowocowała nie tylko sukcesami krajowymi, ale również uznaniem na arenie międzynarodowej. PKN aktywnie współpracuje z organizacjami normalizacyjnymi z całego świata, przyczyniając się do globalnej harmonizacji standardów.

Obchody tego wyjątkowego jubileuszu stanowią doskonałą okazję do docenienia roli PKN w kształtowaniu polskiego przemysłu i społeczeństwa. Działania Komitetu, które przyczyniają się do podnoszenia jakości życia obywateli, zasługują na szczególne uznanie. Niech kolejne lata przynoszą równie owocne inicjatywy i sukcesy dla Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, w duchu ciągłego doskonalenia i adaptacji do zmieniających się wyzwań współczesnego świata.
 
Polski Komitet Normalizacyjny to także ludzie, którzy go tworzą, to ponad 240 pracowników w Warszawie, Łodzi i Katowicach, którym przyświeca ten sam cel co sprzed 100 lat i niezmienna otwartość na nowe.

Serdecznie gratulujemy tego niezwykłego jubileuszu wieloletniemu patronowi programu Najwyższa Jakość QI oraz partnerowi merytorycznemu Europejskiego Forum Biznesu, życzymy Wam kolejnych co najmniej 100 lat działalności!

Wszystkich zainteresowanych historią PKN zapraszamy na stronę: https://pkn.pl/jubileusz_100/100_lat_historii/

Zobacz również

Szynoprzewody – elastyczne rozwiązania dla HoReCa i obiektów biurowych

System Kanlux TEAR

Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.

Meble tworzone z pasją

Meble tworzone z pasją

Fabryka Mebli WERSAL zapoczątkowała działalność ponad 30 lat temu, w małej miejscowości Jankowy w woj. wielkopolskim. Pasja tworzenia i determinacja założyciela firmy Zbigniewa Kaczorowskiego, pozwoliły rozwinąć ówczesny warsztat w jedną z największych w Polsce fabryk produkujących meble tapicerowane, łóżka oraz materace.