Gmina Tarczyn  – niezwykłe miejsce w sercu Polski

Nie jest metropolią, ale można w niej znaleźć wszystko, co oferują duże miasta. Usytuowana w sercu Polski gmina Tarczyn dynamicznie i wszechstronnie się rozwija. Jest to możliwe dzięki zdobywanym funduszom zewnętrznym, które wraz ze środkami z budżetu gminy sprawiają, że realizowane inwestycje są strategicznymi dla gminy i jej mieszkańców.

Ciągły proces rozwoju gminy jest działaniem priorytetowym, związanym z wyzwaniami współczesności, które szczególnie w ostatnich latach wymagały od samorządów zastosowania nieszablonowych rozwiązań, dostosowujących się do dynamicznej sytuacji społeczno-gospodarczej w naszym kraju oraz trudnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Pierwszym trudnym wyzwaniem była pandemia koronawirusa, a niedługo potem wojna w Ukrainie, która także nie pozostała bez wpływu na funkcjonowanie samorządów.

 

W tej dynamicznej i zmieniającej się sytuacji znalazła się także gmina Tarczyn, która dzięki ogromnemu doświadczeniu Burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, miała zapewnione odpowiednie rozpoznanie potrzeb i oczekiwań społecznych, a co za tym idzie zastosowanie adekwatnych, nierzadko innowacyjnych rozwiązań.  Dzięki temu  jest miejscem, które nieustannie stawia na zrównoważony i równomierny rozwój, zapewniający odpowiedni poziom życia w każdym z jej mikroregionów.

 

Bliskość miasta sprawia dużą dostępność różnorodnych usług niezbędnych dla codziennego życia. Szkoły podstawowe i liceum oferują edukację na najwyższym poziomie, zapewniając jednocześnie nowoczesną bazę edukacyjną, rozwijającą kluczowe kompetencje niezbędne w dzisiejszym świecie. Nie do przecenienia jest także wychowanie młodzieży w duchu odpowiedzialności za Polskę.

 

Nowoczesna i dobrze wyposażona baza rekreacyjno-sportowa gminy gwarantuje właściwy rozwój fizyczny nie tylko dzieci uczęszczających do tarczyńskich szkół, ale także dorosłych amatorów sportu.

Gminny Ośrodek Kultury oferuje szeroką gamę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ciekawe seanse kinowe i ambitne przedstawienia teatralne. Całości dopełniają prowadzone w sposób ciągły inwestycje w dziedzinie infrastruktury i ochrony środowiska.

 

Gmina Tarczyn nieustannie się doskonali. Szybki i dynamiczny proces rozwoju gminy jest działaniem niezwykle istotnym, związanym z wyzwaniami współczesności.

 

KK

 Tarczyn logo

Zobacz również

Polacy na rynku OZE. Stajemy się bardziej ekologiczni i odpowiedzialni w inwestowaniu?

Polacy na rynku OZE. Stajemy się bardziej ekologiczni i odpowiedzialni w inwestowaniu?

Kryzys klimatyczny w dramatyczny sposób zmienia świat, dlatego coraz częściej działamy na rzecz ochrony środowiska dla następnych pokoleń, które są naszą przyszłością.

ChatGPT: 5 faktów na temat sztucznej inteligencji

ChatGPT, Obraz Alexandra_Koch z Pixabay

ChatGPT z każdym miesiącem cieszy się coraz większą popularnością. Jednak narzędzie, z którego korzysta już ponad 100 milionów1  użytkowników na całym świecie, wciąż kryje w sobie wiele tajemnic. Chester Wisniewski, dyrektor ds. technologii w firmie Sophos, odpowiada na pięć trudnych i budzących niepokój pytań związanych ze sztuczną inteligencją opracowaną przez OpenAI.