22 listopada 2022 r. w Hotelu Vienna House Easy Katowice odbyło się Europejskie Forum Biznesu. Hasłem przewodnim przygotowanych debat było "Gospodarka w niepewnych czasach - wyzwania, zagrożenia, szanse". A podczas wieczornej Gali Finałowej poznaliśmy Laureatów Programów Najwyższa Jakość Quality International 2022.

Gala 22 ilustracja

Wśród partnerów oraz patronów honorowych wydarzenia znaleźli się: Parlament Europejski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.


Zorganizowane w pierwszej części EFB 2022 panele dyskusyjne dotyczyły m.in. konkurencyjności polskiej branży turystycznej, ekonomiki ochrony zdrowia, cyberbezpieczeństwa, bezpiecznej firmy jako przestrzeni rozwoju organizacji i pracowników, zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo w studio rozmawialiśmy o ekonomice przedsiębiorstw i gmin.

Wydarzeniu towarzyszyła premiera książki Tomasza Króla „Jeśli nie lean, to co?”. Książka ukazała się pod patronatem ForumBiznesu.pl.

Mamy nadzieję, że konferencja była dla jej uczestników okazją do wymiany myśli, informacji i doświadczeń zawodowych.
Podczas Gali Finałowej Programu Najwyższa Jakość QI poznaliśmy jego tegorocznych Laureatów.

Zwycięzcy zostali uhonorowani grawerowanymi Medalami QI 2022 oraz dyplomami Najwyższa Jakość QI.


W ostatniej części wieczoru zostały wręczone nagrody specjalne - Perły QI - przyznawane trzykrotnie nagrodzonym, podmioty sześciokrotnie wyróżnione otrzymały Złote Perły QI, dziewięciokrotnym zwycięzcom zostały przekazane Diamenty QI, a dwunastokrotny Laureat odebrał Brylant QI.


Najwyższa Jakość Quality International to ogólnopolski projekt, którego celem jest promowanie w firmach i instytucjach skutecznych metod zarządzania jakością. Drugim celem jest wskazanie i wyróżnienie tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

 

Patronat nad Programem sprawują: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


Laureaci konkursu wyłaniani są w trzech kategoriach:  produkt najwyższej jakości, usługi najwyższej jakości, zarządzanie najwyższej jakości i w czterech grupach, uzależnionych od wielkości zatrudnienia (firmy małe, średnie, duże i bardzo duże) oraz w odrębnej kategorii – Samorząd.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zobacz również

Bezpiecznie, czysto, zdrowo

EMKA - Bezpiecznie, czysto, zdrowo

EMKA S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem, która świadczy usługi w zakresie odbioru, transportu i utylizacji odpadów medycznych.

Nowoczesne opakowania dla gastronomii

Opakowania Bittner

W maju br. w Polsce zaczęła obowiązywać Dyrektywa SUP (single-use-plastics), która znacznie ogranicza używanie jednorazowych opakowań i przedmiotów z tworzyw sztucznych. To ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla branży gastronomicznej, ale również firm innych sektorów, które musiały dostosować się do nowych przepisów. To oczywiście również szansa dla producentów opakowań.