22 listopada 2022 r. w Hotelu Vienna House Easy Katowice odbyło się Europejskie Forum Biznesu. Hasłem przewodnim przygotowanych debat było "Gospodarka w niepewnych czasach - wyzwania, zagrożenia, szanse". A podczas wieczornej Gali Finałowej poznaliśmy Laureatów Programów Najwyższa Jakość Quality International 2022.

Gala 22 ilustracja

Wśród partnerów oraz patronów honorowych wydarzenia znaleźli się: Parlament Europejski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.


Zorganizowane w pierwszej części EFB 2022 panele dyskusyjne dotyczyły m.in. konkurencyjności polskiej branży turystycznej, ekonomiki ochrony zdrowia, cyberbezpieczeństwa, bezpiecznej firmy jako przestrzeni rozwoju organizacji i pracowników, zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo w studio rozmawialiśmy o ekonomice przedsiębiorstw i gmin.

Wydarzeniu towarzyszyła premiera książki Tomasza Króla „Jeśli nie lean, to co?”. Książka ukazała się pod patronatem ForumBiznesu.pl.

Mamy nadzieję, że konferencja była dla jej uczestników okazją do wymiany myśli, informacji i doświadczeń zawodowych.
Podczas Gali Finałowej Programu Najwyższa Jakość QI poznaliśmy jego tegorocznych Laureatów.

Zwycięzcy zostali uhonorowani grawerowanymi Medalami QI 2022 oraz dyplomami Najwyższa Jakość QI.


W ostatniej części wieczoru zostały wręczone nagrody specjalne - Perły QI - przyznawane trzykrotnie nagrodzonym, podmioty sześciokrotnie wyróżnione otrzymały Złote Perły QI, dziewięciokrotnym zwycięzcom zostały przekazane Diamenty QI, a dwunastokrotny Laureat odebrał Brylant QI.


Najwyższa Jakość Quality International to ogólnopolski projekt, którego celem jest promowanie w firmach i instytucjach skutecznych metod zarządzania jakością. Drugim celem jest wskazanie i wyróżnienie tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

 

Patronat nad Programem sprawują: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


Laureaci konkursu wyłaniani są w trzech kategoriach:  produkt najwyższej jakości, usługi najwyższej jakości, zarządzanie najwyższej jakości i w czterech grupach, uzależnionych od wielkości zatrudnienia (firmy małe, średnie, duże i bardzo duże) oraz w odrębnej kategorii – Samorząd.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zobacz również

Innowacyjna koncepcja poprawy elastyczności węglowych bloków energetycznych

 Innowacyjna koncepcja poprawy elastyczności węglowych bloków energetycznych

Sytuacja na polskim rynku mocy staje się coraz bardziej dramatyczna, wraz z planowanym odstawieniem bloków węglowych, które ze względu na obciążenia wysokimi kosztami uprawnień do emisji CO2 oraz unijne ograniczenia udzielania wsparcia ze środków publicznych, są sukcesywnie wycofywane przez głównych graczy, właścicieli jednostek wytwórczych – największych producentów i operatorów elektroenergetycznych. Skutkiem tych działań, już w 2025 r. może brakować mocy dla produkcji energii elektrycznej jako stabilnej podstawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Firmie grozi upadłość. A co z dofinansowaniem?

Firmie grozi upadłość. A co z dofinansowaniem?

Finansowanie inwestycji z wykorzystaniem funduszy unijnych wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu kryteriów. Część z nich jest ściśle związana z kondycją finansową przedsiębiorstwa - dofinansowanie nie może być udzielone „przedsiębiorstwu znajdującemu się w trudnej sytuacji ekonomicznej”. Jednak poważne problemy mogą pojawić się także w trakcie już zatwierdzonego wsparcia finansowego z Unii.