22 listopada 2022 r. w Hotelu Vienna House Easy Katowice odbyło się Europejskie Forum Biznesu. Hasłem przewodnim przygotowanych debat było "Gospodarka w niepewnych czasach - wyzwania, zagrożenia, szanse". A podczas wieczornej Gali Finałowej poznaliśmy Laureatów Programów Najwyższa Jakość Quality International 2022.

Gala 22 ilustracja

Wśród partnerów oraz patronów honorowych wydarzenia znaleźli się: Parlament Europejski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.


Zorganizowane w pierwszej części EFB 2022 panele dyskusyjne dotyczyły m.in. konkurencyjności polskiej branży turystycznej, ekonomiki ochrony zdrowia, cyberbezpieczeństwa, bezpiecznej firmy jako przestrzeni rozwoju organizacji i pracowników, zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo w studio rozmawialiśmy o ekonomice przedsiębiorstw i gmin.

Wydarzeniu towarzyszyła premiera książki Tomasza Króla „Jeśli nie lean, to co?”. Książka ukazała się pod patronatem ForumBiznesu.pl.

Mamy nadzieję, że konferencja była dla jej uczestników okazją do wymiany myśli, informacji i doświadczeń zawodowych.
Podczas Gali Finałowej Programu Najwyższa Jakość QI poznaliśmy jego tegorocznych Laureatów.

Zwycięzcy zostali uhonorowani grawerowanymi Medalami QI 2022 oraz dyplomami Najwyższa Jakość QI.


W ostatniej części wieczoru zostały wręczone nagrody specjalne - Perły QI - przyznawane trzykrotnie nagrodzonym, podmioty sześciokrotnie wyróżnione otrzymały Złote Perły QI, dziewięciokrotnym zwycięzcom zostały przekazane Diamenty QI, a dwunastokrotny Laureat odebrał Brylant QI.


Najwyższa Jakość Quality International to ogólnopolski projekt, którego celem jest promowanie w firmach i instytucjach skutecznych metod zarządzania jakością. Drugim celem jest wskazanie i wyróżnienie tych firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy, gwarantujące klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

 

Patronat nad Programem sprawują: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Katedra Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


Laureaci konkursu wyłaniani są w trzech kategoriach:  produkt najwyższej jakości, usługi najwyższej jakości, zarządzanie najwyższej jakości i w czterech grupach, uzależnionych od wielkości zatrudnienia (firmy małe, średnie, duże i bardzo duże) oraz w odrębnej kategorii – Samorząd.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zobacz również

Kielce dla firm

MUP Kielce dla firm

Zgodnie z diagnozami, rozwój europejskich firm utrudniony jest m.in. przez brak wystarczającej liczby dobrze przygotowanych kandydatów. Pracodawcy nie chcą jednak zatrudniać reprezentantów kategorii NEET (osoby do 30 roku życia, które nie uczą się, nie szkolą i nie pracują) ze względu na niewielkie w ich ocenie doświadczenie zawodowe jej przedstawicieli i kwalifikacje niepasujące do współczesnych wymagań. Projekt pilotażowy ZiP – Zatrudnienie i Przeszkolenie jest odpowiedzią na oba te wyzwania.

Spółdzielnia z Diamentem Najwyższa Jakość QI! 

Spółdzielnia z Diamentem Najwyższa Jakość QI!

Strzelecką Spółdzielnię Producentów Mleka (Strzelce Krajeńskie, woj. lubuskie) stanowi 540 producentów mleka z województw: lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego.