Nawet połowa użytkowanych wózków dziecięcych została zakupiona na rynku wtórnym. Specjaliści rekomendują, by dziecko spało na nieużywanym materacyku, nie tylko ze względów higienicznych, ale także jako profilaktykę SIDS (nagłej śmierci łóżeczkowej). Żaden jednak producent nie był zainteresowany, by wprowadzić odpowiednią ofertę na rynek ze względu na zbyt dużą różnorodność kształtów wózków dziecięcych. W praktyce dostępne propozycje były bardzo ograniczone. Aż do momentu, kiedy na rynku pojawiła się Manufaktura Materacy.

 

 Manufaktura Materacy 1

Używany wózek to spora oszczędność. Materac w gondoli jednak zawsze nowy


Manufaktura Materacy była pierwszą firmą, która przygotowała doskonałej jakości materacyki o dedykowanym kształcie, pokrywając tym samym zapotrzebowanie dla ponad 95 proc. wózków oraz realnie wpływając na poprawę higieny, komfortu i bezpieczeństwa dzieci.

 

Podobny problem dotyczył, cieszących się coraz większą popularnością, łóżeczek dostawnych. Te również charakteryzują różnorodne kształty, a po kilkumiesięcznym użytkowaniu często trafiają na rynek wtórny w bardzo dobrym stanie, wymagając tylko nowego materacyka. Manufaktura Materacy tworzy obecnie najszerszą ofertę na polskim rynku do takich łóżeczek, ale również do innych typowych i nietypowych kołysek, kojców, czy materacy turystycznych.

 Manufaktura Materacy 2

Budowa 4w1, to tak jakby posiadać, aż 4 materace


Produkty wyróżnia nie tylko dopasowana i najszersza oferta. Klienci doceniają również jakość asortymentu. Materacyki są o budowie tzw. 4w1. Konstrukcja ta polega na tym, że wkład materaca jest dwustronny (jedna strona lepiej wentyluje twardość H2, a druga stabilna i twardsza – H3) oraz dwustronny pokrowiec (jedna strona to dzianina wiskozowa pochodzenia naturalnego, a druga doskonale oddychająca siateczka 3D). Wkład materaca można obracać względem pokrowca uzyskując, aż jego cztery różne funkcje, które w łatwy sposób można dostosować do aktualnych potrzeb dziecka.

 

Manufaktura Materacy 3

 FizjoMax to linia materacy od urodzenia, ale także dla starszego dziecka


Manufaktura Materacy jest pierwszą firmą w Polsce, która opracowała linie produktów FizjoMAX razem ze znaną i cenioną w kraju fizjoterapeutką Małgorzatą Paleczny. – Tu nie ma miejsca na kompromisy. Zadbaliśmy o wszystkie detale, by zapewnić dziecku bezpieczny sen. Pianka wysokoelastyczna RichLux HR 40 dla znawców tematu to synonim najwyższego komfortu i wytrzymałości, także w materacach dla dorosłych. Odpowiednie profile wentylacyjne na kształt gofra (trudna i droga w produkcji technika wykorzystywana w materacach antyodleżynowych) poprawia dopasowanie materaca do naturalnych krzywizn pleców dziecka, wzmacnia dotlenienie skóry, zmniejsza ucisk na najbardziej wystające części kręgosłupa i co ważne jest doskonałym rozwiązaniem, które uniwersalnie dostosowuje się do różnej wysokości leżącej osoby – mówi Konrad Bednarek, właściciel firmy.

 

Pokrowiec jest dwustronny, a każda ze stron pełni inną funkcję. Jedna, wykonana z dzianiny wiskozowej (pochodzenia naturalnego) typu Bambus i Tencel, na wybranych modelach pokryta jest dodatkowo woskiem wodoodpornym. Takie zabezpieczenie sprawia, że nie trzeba stosować ochraniaczy materaca, kiedy dziecko ubrane jest w pieluszkę nie zaburzając oddychalności pokrowca. Druga strona pokrowca posiada wbudowaną siateczkę 3D o grubości 8 mm. Zapewnia doskonałą wentylację śpiącej osobie. Dziecko nie wybudza się z przegrzania, łatwiej utrzymać w lepszej kondycji skórę, szczególnie przy AZS. – Przeszukaliśmy rynek dokładnie i nigdzie nie znaleźliśmy lepiej oddychających materacyków – zaznacza Konrad Bednarek.

Manufaktura Materacy 4 

Ochraniacze Air Protect – naprawdę oddychają i na 100% zabezpieczają


Oprócz materacy o wymiarach 120x60 i 140x70 cm producent przygotował specjalną ofertę dla starszych dzieci, które można stosować już od drugiego roku życia. Jeżeli dziecko potrzebuje bliskości rodzica, to obok dziecka, może swobodnie położyć się dorosła osoba. Nośność materaca to 130 kg. Manufaktura Materacy dla całej, także tej nietypowej oferty przygotowała ochraniacze wodoodporne, które naprawdę oddychają i na 100 proc. zabezpieczają przed przemoczeniem.

 

Firma nieustannie rozwija swoją ofertę. Wdrażane są kolejne, innowacyjne pomysły. Co przyniesie jutro? Warto zaglądać do Manufaktury Materacy, by być na bieżąco.

 

Manufaktura Materacy logo 

https://www.manufakturamateracy.pl/
https://www.facebook.com/ManufakturaMateracy
https://www.instagram.com/manufakturamateracy/

Zobacz również

Gala Finałowa Programu Najwyższa Jakość QI

22 listopada 2022 r. w Hotelu Vienna House Easy Katowice odbyło się Europejskie Forum Biznesu. Hasłem przewodnim przygotowanych debat było "Gospodarka w niepewnych czasach - wyzwania, zagrożenia, szanse". A podczas wieczornej Gali Finałowej poznaliśmy Laureatów Programów Najwyższa Jakość Quality International 2022.

Proceder zaniżonych odszkodowań

Proceder zaniżonych odszkodowań

W Polsce ponad 80 proc. odszkodowań jest poniżej oczekiwanej przez poszkodowanego wartości. Problem dotyczy nie tylko należności z OC, ale też pieniędzy z AC, polis na życie, chorobowych, zabezpieczających przyszłość dzieci i innych ubezpieczeń.