Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Twórcy platformy Akademia PARP od początku jej istnienia systematycznie rozwijają jej funkcjonalność oraz aktualizują i doskonalą udostępnianie na jej łamach treści. Dlatego z początkiem maja br. na jej stronie zostały zamieszczone nowe bezpłatne szkolenia.


Wśród wspomnianych materiałów kursanci znajdą osiem nowych pomocy e-lerningowych dotyczących zagadnień istotnych dla rozwoju biznesu, są to:
•    E-commerce i marketing internetowy w MŚP,
•    Media społecznościowe w biznesie,
•    Finanse MŚP dla nie finansistów,
•    Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów,
•    Ochrona danych osobowych w MŚP (RODO),
•    Ochrona własności przemysłowej w MŚP,
•    Prawo Pracy w MŚP,
•    Cyberbezpieczeństwo w MŚP.

 

W zeszłym roku w ramach treści publikowanych na stronie Akademia PARP znalazły się szkolenia on-line z zakresu marketingu internetowego, funduszy europejskich, wystąpień publicznych, postępowania administracyjnego, employer brandingu czy kadr i płac.


Bezpłatne treści publikowane na łamach platformy Akademia PARP są skierowane do  przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorców, jak również reprezentantów dużych firm, studentów i osób, które mają zamiar założyć własną działalność gospodarczą. Co roku w serwisie  pojawia się  przynajmniej 10 nowych kursów. Zakres szkoleń jest bardzo różnorodny, dotyczą  m.in. zagadnień prawa, zarządzania, marketingu, finansów oraz rozwoju kompetencji.


W drugim kwartale 2023 roku na platformie pojawią się jeszcze dwa dodatkowe kursy:
•    Pozwolenie na budowę krok po kroku,
•    Content marketing.

Więcej informacji na temat oferowanych w ramach platformy Akademia PARP materiałów można znaleźć tutaj: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/kursy-online

 


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości od wielu lat jest patronem programu Najwyższa Jakość QI, ogólnopolskiego konkursu którego celem jest wspieranie biznesu w Polsce oraz wskazywanie firm i instytucji reprezentujących wysokie standardy w zakresie zarządzania jakością. Obecnie trwa 17 edycja tego przedsięwzięcia. Obok PARPu patronami projektu są Polski Komitet Normalizacyjny oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Laureaci konkursu wysłaniani są w trzech kategoriach (produkt, usługi i system zarządzania) oraz w czterech grupach podmiotów uzależnionych od wielkości zatrudnienia. Wśród nagrodzonych Godłem QI znajdują się firmy mikro, duże i korporacje, jak również samorządy, placówki medyczne i uczelnie wyższe.

 

Zobacz również

Generalne wykonawstwo hal przemysłowych

Poddawana nieustannym wahaniom rynkowym branża konstrukcji stalowych wymaga od firm stałej, innowacyjnej aktywności w zakresie zarządzania projektami i inwestycjami. Pozyskanie sprawdzonego wykonawcy, który od lat kompleksowo i efektywnie realizuje się na tym polu jest nieodzowną gwarancją sukcesu. Partnerem takim jest bez wątpienia POL-MET Sp. z o.o. Sp. k., który projektuje i produkuje funkcjonalne, wielkokubaturowe hale przemysłowe w oparciu o konstrukcje stalowe i żelbetowe prefabrykowane.

 

Błędy medyczne – wsparcia potrzebują nie tylko pacjenci, ale także lekarze

Błędy medyczne – wsparcia potrzebują nie tylko pacjenci, ale także lekarze

W sytuacji, gdy dochodzi do szkody u pacjenta, np. w wyniku błędu medycznego podczas operacji, a ubezpieczyciel nie zaspokaja roszczeń poszkodowanego na satysfakcjonującym poziomie, do gry wkracza arbiter. Idealnie, kiedy jest to wielospecjalistyczna kancelaria, która podejmuje się negocjacji, w wyniku których warunki odpowiadają wszystkim stronom.