Meble tworzone z pasją

Fabryka Mebli WERSAL zapoczątkowała działalność ponad 30 lat temu, w małej miejscowości Jankowy w woj. wielkopolskim. Pasja tworzenia i determinacja założyciela firmy Zbigniewa Kaczorowskiego, pozwoliły rozwinąć ówczesny warsztat w jedną z największych w Polsce fabryk produkujących meble tapicerowane, łóżka oraz materace.

 

Właściciel firmy od samego początku konsekwentnie i z ogromnym entuzjazmem realizował swoją wizję tworzenia łącząc ją z wyjątkowym wyczuciem potrzeb rynku. Obecnie motorem działania są inwestycje i rozwój, dzięki którym WERSAL zwiększył swą przewagę konkurencyjną oraz efektywność. Dzisiejsza fabryka to prawie 100 tys. m² powierzchni produkcyjno-magazynowej, która z całą przylegającą do obiektów infrastrukturą zajmuje 20 ha. Nowoczesny park maszynowy zaprojektowano wg najwyższych standardów, optymalizując procesy produkcyjne, co zwiększyło obroty i zyski firmy, pozycjonując ją wysoko w rankingach producentów mebli tapicerowanych.

 

Obecnie WERSAL zatrudnia ponad 1,5 tys. pracowników, dla których jest gwarantem stabilnej, bezpiecznej i komfortowej pracy. Dzięki wykwalifikowanej załodze i przyjętej strategii handlowej, każdego roku firma projektuje i oferuje ponad 60 nowych modeli. Zaangażowanie i wiedza profesjonalnego zespołu, odpowiedzialnego za realizację codziennych zadań sprawia, że firma nie przestaje podnosić poprzeczki i za każdym razem prezentuje produkty zaskakujące innowacyjnymi rozwiązaniami oraz wyjątkowym wzornictwem, budując sukces marki w Polsce i za granicą.

 

WERSAL nieustannie doskonali wszystkie swoje działania, dzięki czemu najwyższej jakości produkty od wielu lat cieszą się uznaniem rosnącej grupy klientów na całym świecie, Doświadczony i kreatywny zespół opracowuje projekty w zgodzie z metodą Design Thinking tak, aby produkty sygnowane logo WERSAL powstawały w odpowiedzi na realne potrzeby użytkowników. Ostatnie lata to dla firmy czas dynamicznego rozwoju i sukcesów, czego dowodem są liczne nagrody oraz szereg ważnych projektów inwestycyjnych.

 

Zobacz również

Poligrafia przyszłości

Poligrafia przyszłości

Sektor produkcji opakowań systematycznie rośnie. Duża w tym rola zdobywającego coraz większy udział w rynku handlu internetowego. Wyprodukowanie dobrze zaprojektowanego i funkcjonalnego opakowania to praca poligraficzna wielu fachowców różnych dziedzin.

W ub.r. fiskus wszczął 9 tys. kontroli celno-skarbowych

kontrola skarbowa

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, w 2023 roku wszczęto o ponad 117% więcej kontroli celno-skarbowych niż w 2022 roku. Spośród takich działań zakończonych w ubiegłym roku blisko 93% było z ustaleniami. To wynik nieznacznie wyższy niż odnotowany rok wcześniej. Z kolei ustalenia kontroli celno-skarbowych zakończonych w 2023 roku wyniosły prawie 5 mld złotych, czyli o ponad 21% mniej niż w 2022 roku. W przypadku wpłat z kontroli widzimy wzrost rdr. o blisko 33%.