Będzin Arena – miejsce największych  wydarzeń sportowych i kulturalnych

Od ponad dekady Będzin dynamicznie zmienia swoje oblicze, wprowadzając funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania architektoniczne.

 

Bedzin fot1– W oparciu o spójną wizję konsekwentnie realizujemy plan, dzięki któremu nasze miasto staje się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i osób je odwiedzających. Jeśli dawno nie byłeś w Będzinie, albo jesteś tutaj po raz pierwszy, będziesz pozytywnie zaskoczony. Mamy wiele do zaoferowania! – mówi Łukasz Komoniewski, Prezydent Będzina.

We wrześniu ubiegłego roku w Będzinie została otwarta największa od lat inwestycja miejska – hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena. To obiekt wyróżniający się nie tylko w architekturze Będzina, ale także okolicznych miast. Hala widowiskowo-sportowa posiada aż 2,5 tys. miejsc siedzących i jest idealna do organizacji rozgrywek sportowych oraz wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Nowo powstały obiekt mieści trzy profesjonalne boiska, siłownie, gabinet odnowy biologicznej oraz klub fitness. Wkrótce zostanie otwarty także lokal gastronomiczny.

Będzin Arena to siedziba i miejsce domowych rozgrywek męskiej drużyny MKS Będzin, która przez wiele lat, od 2014 do 2021 roku rywalizowała z najlepszymi drużynami PlusLigi, a obecnie plasowana jest w czołówce tabeli Tauron 1. Ligi. O popularności i wysokim poziomie siatkówki w Będzinie świadczy również fakt, że wielu młodych mieszkańców miasta zasila składy siatkarskie klubów krajowych i młodzieżowej narodowej kadry męskiej i żeńskiej.

Hala to także idealne miejsce organizacji wydarzeń kulturalno-rozrywkowych dla mieszkańców całego regionu. Minęło zaledwie kilka miesięcy od otwarcia, a w jej murach odbył się już widowiskowy występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, niezapomniany koncert Mariusza Kalagi czy przegląd muzycznych talentów podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. A planowane są kolejne ciekawe artystyczne wydarzenia.

 

Wielofunkcyjny obiekt idealnie wpasował się w nowoczesną, zrewitalizowaną przestrzeń miejską, w tym bulwary Czarnej Przemszy, i stał się jej wizerunkowym dopełnieniem. Odnowione nadrzeczne tereny stały się miejscem integracji mieszkańców Będzina – dzieci i ludzi młodych, ale też seniorów, którzy mają tu swoją ulubioną trasę spacerową. Można tutaj, w zależności od upodobań, albo odpocząć w cieniu na ławeczkach, albo aktywnie spędzić czas na siłowni. To także ulubione miejsce treningów będzińskich biegaczy i grup biegowych. – Zapraszamy do Będzina! Jestem pewien, że hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena i zrewitalizowane bulwary nad Czarną Przemszą są atrakcyjne także dla mieszkańców z okolicznych miast. To obecnie wspaniała przestrzeń do wypoczynku i prawdziwe centrum rekreacyjno-kulturalne Będzina – dodaje prezydent Łukasz Komoniewski.

 

Wydział Promocji UM Będzin

Zobacz również

Umiejętności związane z AI mogą zwiększyć zarobki pracowników

Wojciech Gworek, SVP Software Engineer i CEO w Sabre Polska

Komentarz ekspercki Wojciecha Gworka – SVP Software Engineer i CEO w Sabre Polska

Rok 2023 był okresem znaczących przemian w sferze technologii. Generatywna sztuczna inteligencja, będąca ich głównych sprawcą, zmotywowała firmy na całym świecie do intensywnych prac nad wprowadzeniem opartych o nią cyfrowych rozwiązań, na co bez wątpienia miało wypływ wydanie pierwszej wersji Chata GPT przez Open AI pod koniec roku 2022.

Przedsiębiorcy wciąż słabo zainteresowani KSeF-em.

Obraz: Oliver Menyhart z Pixabay

Resort chce udostępnić nową wersję i liczy na większy ruch

Od 1 lipca przyszłego roku korzystanie z KSeF będzie obowiązkowe. Obecnie jest to dobrowolne, a oficjalne dane Ministerstwa Finansów pokazują, jakie jest podejście podatników do tego tematu. Uwierzytelnień – nawiązanych sesji w ogóle – było prawie 320 tys. w środowisku produkcyjnym od stycznia do połowy maja br. Ponad 4,9 mln odnotowano ich w środowisku testowym od 1 października 2021 r. do połowy maja br. W tym okresie, trwającym ponad półtora roku, wystawiono też ok. 64,7 mln próbnych faktur w środowisku testowym. Według ekspertów, widać, że zainteresowanie systemem wciąż jest słabe, choć coraz większe. Nie brakuje też opinii, że przedsiębiorcy nie są jeszcze przygotowani do zmian. Tymczasem resort zapowiada zoptymalizowanie środowisk testowych i zintensyfikowanie działań promujących KSeF.