Będzin Arena – miejsce największych  wydarzeń sportowych i kulturalnych

Od ponad dekady Będzin dynamicznie zmienia swoje oblicze, wprowadzając funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania architektoniczne.

 

Bedzin fot1– W oparciu o spójną wizję konsekwentnie realizujemy plan, dzięki któremu nasze miasto staje się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i osób je odwiedzających. Jeśli dawno nie byłeś w Będzinie, albo jesteś tutaj po raz pierwszy, będziesz pozytywnie zaskoczony. Mamy wiele do zaoferowania! – mówi Łukasz Komoniewski, Prezydent Będzina.

We wrześniu ubiegłego roku w Będzinie została otwarta największa od lat inwestycja miejska – hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena. To obiekt wyróżniający się nie tylko w architekturze Będzina, ale także okolicznych miast. Hala widowiskowo-sportowa posiada aż 2,5 tys. miejsc siedzących i jest idealna do organizacji rozgrywek sportowych oraz wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Nowo powstały obiekt mieści trzy profesjonalne boiska, siłownie, gabinet odnowy biologicznej oraz klub fitness. Wkrótce zostanie otwarty także lokal gastronomiczny.

Będzin Arena to siedziba i miejsce domowych rozgrywek męskiej drużyny MKS Będzin, która przez wiele lat, od 2014 do 2021 roku rywalizowała z najlepszymi drużynami PlusLigi, a obecnie plasowana jest w czołówce tabeli Tauron 1. Ligi. O popularności i wysokim poziomie siatkówki w Będzinie świadczy również fakt, że wielu młodych mieszkańców miasta zasila składy siatkarskie klubów krajowych i młodzieżowej narodowej kadry męskiej i żeńskiej.

Hala to także idealne miejsce organizacji wydarzeń kulturalno-rozrywkowych dla mieszkańców całego regionu. Minęło zaledwie kilka miesięcy od otwarcia, a w jej murach odbył się już widowiskowy występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, niezapomniany koncert Mariusza Kalagi czy przegląd muzycznych talentów podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. A planowane są kolejne ciekawe artystyczne wydarzenia.

 

Wielofunkcyjny obiekt idealnie wpasował się w nowoczesną, zrewitalizowaną przestrzeń miejską, w tym bulwary Czarnej Przemszy, i stał się jej wizerunkowym dopełnieniem. Odnowione nadrzeczne tereny stały się miejscem integracji mieszkańców Będzina – dzieci i ludzi młodych, ale też seniorów, którzy mają tu swoją ulubioną trasę spacerową. Można tutaj, w zależności od upodobań, albo odpocząć w cieniu na ławeczkach, albo aktywnie spędzić czas na siłowni. To także ulubione miejsce treningów będzińskich biegaczy i grup biegowych. – Zapraszamy do Będzina! Jestem pewien, że hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena i zrewitalizowane bulwary nad Czarną Przemszą są atrakcyjne także dla mieszkańców z okolicznych miast. To obecnie wspaniała przestrzeń do wypoczynku i prawdziwe centrum rekreacyjno-kulturalne Będzina – dodaje prezydent Łukasz Komoniewski.

 

Wydział Promocji UM Będzin

Zobacz również

Za nami Europejskie Forum Biznesu 2022

Europejskie Forum Biznesu 2022

22 listopada br. w Katowicach odbyło się Europejskie Forum Biznesu 2022, podczas którego oprócz szeregu debat, paneli i rozmów z zaproszonymi ekspertami, poznaliśmy również Laureatów Programów Najwyższa Jakość QI 2022, Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2022 - Dobra Firma, Dobry Pracodawca i Eko Firma, a także Przyjazna Gmina 2022 i Turystyczny Produkt / Usługa Roku 2022. Wydarzenie było transmitowane online na stronie Facebook.com/ForumBiznesu.

 

Fachowy partner w doborze pracowników

Fachowy partner w doborze pracowników

Agencja Pośrednictwa Pracy Profit Group Sp. z o.o. z Warszawy specjalizuje się w poszukiwaniu osób do pracy na terenie Polski z obszaru Ukrainy, Mołdawii oraz Białorusi. W skład komleksowej obsługi firmy wchodzi taże m.in. załatwianie wszelkiej dokumentacji związanej z przedłużaniem pobytu pracowników, aby każdy z nich mógł pracować nieprzerwanie przez 18 miesięcy.