Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. to firma z wieloletnią tradycją, kórej początki sięgają lat sześćdziesiątych XX wieku.

 

Głównym obszarem działalności spółki są usługi cynkownicze oraz produkcja konstrukcji stalowych. Podstawowy segment działalności obejmuje cynkowanie ogniowe zanurzeniowe – trwały, bezpieczny i ekonomiczny sposób zabezpieczenia stali. Obecnie firma może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych pieców w Polsce, o bardzo dużej wydajnośc i zdolnościach przerobowych, a w najbliższym czasie zaplanowana jest nowa inwestycja – montaż kolejnego wysokotemperaturowego pieca cynkowniczego. Kolejnym z głównych obszarów działalności firmy jest produkcja konstrukcji stalowych hal, palet transportowo - magazynowych, siatek zgrzewanych oraz produktów dla rolnictwa m.in. paśników, skrzyń do uprawy pieczarek  i wyposażenia obór dla bydła mlecznego.

 

Jak podkreśla Zbigniew Wilczyński, Prezes Zarządu przedsiębiorstwa: – Produkcję kierujemy zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny, przede wszystkim do Niemiec, Szwecji, Danii i Holandii. Obok priorytetu osiągania najwyższego poziomu produktów i usług, równie ważnym aspektem w naszej działalności są pracownicy. Zatrudniamy ponad 200 osób i tym samym  jesteśmy obecnie znaczącym pracodawcą na lokalnym rynku. Dla naszej kadry organizujemy szkolenia dokształcające, współfinansujemy studia, zapewniamy szeroki pakiet socjalny. Zadowolony i pewny swoich umiejętności pracownik chętnie wykorzysta zdobyte doświadczenie i umiejętności w pracy zawodowej, co bezpośrednio przekłada się na  jakość.
Przedsiębiorstwo posiada liczne uprawnienia i certyfikaty m.in. certyfikat  zgodności zgodny z wytyczną DASt 022 (cynkowanie odpowiedzialnych konstrukcji budowlanych), a także certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji zgodny z EN-1090. W trosce o środowisko naturalne Meprozet wdraża System Zarządzania Energią ISO 50001, który skupia się nie tylko na zagadnieniach związanych ze zużyciem energii, lecz również na ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. Wszystkie wdrożone standardy gwarantują wysoką jakość świadczonych usług cynkowania i produkcji wyrobów stalowych.


Meprozet Stare Kurowo jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotego Godła w Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International 2018 oraz tytułu Lubuski Lider Biznesu. Może również poszczycić się dyplomem PIP „Pracodawca – organizator bezpiecznej pracy”.

 

Joanna Chrustek, Joanna Jakoweńko

 

Więcej na www.meprozet.com

Zobacz również

Medale Najwyższa Jakość QI 2023 rozdane!

Europejskie Forum Biznesu 2023

1 grudnia w Krynicy-Zdroju odbyło się Europejskie Forum Biznesu 2023, wydarzenie to podsumowało  XVII edycję Programu Najwyższa Jakość QI 2023.

Szkolenia, kontrola, bezpieczeństwo

Salud Y Seguridad En La Trabaja

Jak ważna jest rola szkoleń w efektywnym prowadzeniu biznesu nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególne ma to znaczenie w odniesieniu do bezpieczeństwa na terenie przedsiębiorstwa i na stanowisku pracy.