System Kanlux TEAR

Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.


Z praktycznego punktu widzenia system 1-fazowy sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach - sala kawiarni, przytulne lobby hotelowe, czy nieduża sala konferencyjna. Do większych pomieszczeń stosujmy rozwiązania systemu 3-fazowego. Butiki, korytarze, biurowe open space wymagają większej ilości światła, a możliwość rozdzielenia grup lamp pozwoli nie marnować energii elektrycznej i oświetlać tylko używane w danym momencie przestrzenie. System trójfazowym jest na przykład Kanlux TEAR, do którego możemy dopasować kilka typów rozwiązań oświetleniowych.

 

Podstawowe rozwiązanie - projektory

Kanlux ACORD ATL1 i Kanlux BTL LED to zintegrowane oprawy oświetleniowe na szynoprzewody, które możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Wybrać możemy biały lub czarny kolor, moc świecenia, barwę światła i kąt świecenia (od 15 do 120 stopni). To także 50000 godzin trwałości i 5 lat gwarancji. Markowe, kluczowe komponenty (LED COB i zasilacz), wysoki poziom oddawania barw (CRI>90) i wyeliminowanie efektu olśnienia (UGR <19) to kolejne zalety tych wyjątkowych opraw.

Kanlux BTLW LED

fot: Kanlux BTL LED - zintegrowane oprawy oświetleniowe na szynoprzewody


Kanlux ACORD ATL2 / ATL3 / ATL4 i ATL5 to drugi typ opraw do szynoprzewodów, który charakteryzuje się wymiennym źródłem światła o trzonku GU10. Możemy wybrać dowolną barwę i moc w oprawach zależnie od strefy, którą będą oświetlały. Możemy również użyć żarówek dostosowanych do ściemniaczy, ze zmianą barwy światła i natężenia, a także źródeł Kanlux SMART. Wszystkie te oprawy są regulowane w zakresie horyzontalnym i wertykalnym, różnią się od siebie designem. Kanlux ATL2 i Kanlux ATL4 to klasyczny kształt reflektorów w kształcie walca. Kanlux ATL3 to zaokrąglony tył oprawy pasujący do stylu retro. Najnowsza oprawa Kanlux ATL5 to nieco futurystyczna forma, która idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza i klimaty loftowe.

 

Kanlux ATL LED

fot: Oprawy Kanlux ATL LED


Oprawy z Fabryki Kanlux

Uwzględniając różne potrzeby oświetleniowe, a także estetyczne, Kanlux zaprojektował kolejne rozwiązanie do szynoprzewodów i produkuje je w swojej polskiej faryce. Kanlux HIERRO to nowość w ofercie Kanlux. Minimalistyczna i elegancka forma wpisuje się najnowsze trendy architektonicznego wzornictwa. Stylowe rozwiązanie znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, sklepach a także przestrzeniach typu loft. Pełnego obrazu produktu dopełnia zróżnicowanie dostępnych sposobów sterowania. Pozwala to na tworzenie energooszczędnych i nowoczesnych systemów oświetleniowych, zapewniających atrakcyjne efekty świetlne.

 

Kanlux HIERRO

Przesuwne lampy wiszące

Niektóre wnętrza wymagają indywidualnego podejścia, chcielibyśmy mieć przesuwne lampy, ale nie do końca projektory pasują do aranżacji wnętrza. Na to również jest sposób. Wystarczy zastosować jeden z elementów systemu Kanlux TEAR: TEAR N PADAPTOR. To rozwiązanie, które pozwala zamontować każdą niemal oprawę na szynie.

 

Kanlux TEAR to także łączniki i cała gama akcesoriów, dzięki którym instalacja oświetleniowa może przyjmować różne kształty. Jest to bardzo przydatne kiedy pomieszczenie nie jest idealnym kwadratem czy prostokątem, z powodzeniem doprowadzimy nasze lampy we wszystkie zakamarki. Również przydaje się to przy oświetleniu korytarzy, które często zakręcają. Ponadto produkty Kanlux objęte są 5letnią gwarancją, nie powodują efektu olśnienia i posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Zobacz również

4ECO – dynamiczna marka na rynku OZE

4ECO – dynamiczna marka na rynku OZE

Firmy działające w branży odnawialnych źródeł energii dłuższego czasu przeżywają prawdziwy boom. Stale wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania, poprawiając jakość swoich usług i stosowanych technologii. Jedną z takich firm jest kielecka spółka 4ECO.

W ub.r. fiskus wszczął 9 tys. kontroli celno-skarbowych

kontrola skarbowa

Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, w 2023 roku wszczęto o ponad 117% więcej kontroli celno-skarbowych niż w 2022 roku. Spośród takich działań zakończonych w ubiegłym roku blisko 93% było z ustaleniami. To wynik nieznacznie wyższy niż odnotowany rok wcześniej. Z kolei ustalenia kontroli celno-skarbowych zakończonych w 2023 roku wyniosły prawie 5 mld złotych, czyli o ponad 21% mniej niż w 2022 roku. W przypadku wpłat z kontroli widzimy wzrost rdr. o blisko 33%.