Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A. należy do grona najstarszych polskich firm. Nieprzerwanie od ponad 70 lat jest czołowym producentem obrabiarek na naszym rynku, za które wielokrotnie zdobywała liczne nagrody. 

Za najnowszą tokarkę sterowaną numerycznie - VENUS 350 firma otrzymała godło QI 2017 w tegorocznej edycji programu Najwyższa Jakość Quality International.


W chwili obecnej AFM DEFUM S.A. posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz produktów, począwszy od prostych tokarek sterowanych numerycznie i centrów pionowych, poprzez tokarki pionowe, zaawansowane funkcjonalnie 5-osiowe centra pionowe, tokarki z dodatkową osią „Y” i wrzeciennikiem przechwytującym, tokarki do toczenia przekrojów niekołowych, tokarki ciężkie  a na liniach obróbkowych z automatycznym załadunkiem i transportem międzyopracyjnym detalu  kończąc. Jednocześnie, wspólnie z doświadczonym zespołem konstruktorów, opracowuje i wdraża do produkcji nowe rozwiązania konstrukcyjne obrabiarek, spełniając tym samym rosnące oczekiwania, zarówno odbiorców rynku krajowego, jak i zagranicznego.

 

Głównymi użytkownikami maszyn jest szeroko rozumiana branża obróbki usługowej oraz sektor motoryzacyjny, ale obecnie AFM DEFUM stawia również pierwsze kroki w bardzo wymagającej branży lotniczej, co wiąże się z nowymi wyzwaniami technicznymi i technologicznymi, wpływającymi na podwyższanie jakości i niezawodności produkowanych maszyn.

 AFM DEFUM VENUS 350 2016

Tokarka sterowana numerycznie - VENUS 350

 

Jak podkreśla Artur Bartkowiak, Prezes Andrychowskiej Fabryki Maszyn DEFUM S.A. (AFM DEFUM): – Żeby wyprodukować kompaktową maszynę rozwiniętą technologicznie należy przede wszystkim dołożyć wszelkich starań na etapie konstrukcji poszczególnych podzespołów, aby zmieścić je w założonych gabarytach maszyny, a jednocześnie nie ograniczyć ich funkcjonalności. Dlatego staramy się indywidualnie rozpatrywać każde zamówienie. Naszą domeną  jest równie fachowe doradztwo i serwis. Klientowi zapewniamy szkolenie w zakresie obsługi operatorskiej, programowania i obsługi technicznej maszyny. Po sprzedaży, szczególny nacisk kładziemy na szybką reakcję serwisową, zarówno w zakresie wsparcia operatorskiego, jak i usuwania drobnych awarii.  Szybkość i skuteczność serwisu daje nam czołową pozycję na rynku, nawet na tle dużych, korporacyjnych dostawców.

Elastyczność = konkurencyjność
To, co szczególnie wyróżnia Andrychowską Fabrykę Maszyn DEFUM S.A. to elastyczne podejście do powierzonych zadań i wymagań klienta. Globalne firmy produkujące obrabiarki wielkoseryjnie, z reguły funkcjonują w oparciu o sztywną, zawsze powtarzalną konstrukcję maszyn, przez co są mało elastyczne w podejściu do specyficznych oczekiwań klientów. Natomiast ta cecha jest niewątpliwie dużym atutem AFM DEFUM i wyróżnia fabrykę na rynku przemysłu obrabiarkowego, zwłaszcza w zakresie pozyskiwania coraz bardziej wymagających klientów. Produkcja oparta jest wprawdzie o powtarzalne, kluczowe podzespoły, jednak rozbudowany park maszynowy i gniazdowy system montażu każdej obrabiarki, według indywidualnych wytycznych konstruktora, pozwala na dość znaczną modyfikację konstrukcji pod kątem oczekiwań klientów. Takie podejście wymaga dużego zaangażowania konstruktora na etapie negocjacji kontraktu oraz sporego doświadczenia monterów. – Najważniejsza jest satysfakcja naszych odbiorców. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest zadowolenie klientów, stąd też tak duży nacisk kładziemy właśnie na elastyczność, sprawność i rzetelność obsługi. Nasi klienci doskonale wiedzą, że inwestycja w zakup urządzenia zwróci się wtedy, kiedy pracuje ono niezawodnie, bez względu na dzień tygodnia i porę roku, a jeśli ulegnie awarii, to istotne znaczenie ma szybkość przywrócenia jej sprawności. My jesteśmy  w stanie wszystkie te oczekiwania zaspokoić – mówi prezes A. Bartkowiak.

 

Jakość to pozytywny wizerunek

Nieustanne stawianie na rozwój nowoczesnych technologii, z zachowaniem najwyższej jakości produktu i usług jest koniecznością, determinującą wyprzedzanie konkurencji i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Jak podkreśla Artur Bartkowiak: – W celu zapewnienia wysokiej jakości w produkcji stosujemy zarówno system kontroli jakości wyrobu gotowego jak i kontroli międzyoperacyjnych, przeprowadzanych przez wyspecjalizowany Dział Kontroli Jakości. W naszej produkcji jakość rozumiemy nie tylko jako dokładne wykonanie i prawidłowe zmontowanie poszczególnych części, ale również jako technologiczność naszych konstrukcji, zarówno na etapie montażu, jak i przy późniejszych pracach obsługowych i serwisowych. Nieustannie pracujemy nad doskonaleniem konstrukcji i optymalizacji procesu produkcji. Opracowujemy również nowe, skuteczniejsze procedury zarządzania jakością, których rygorystyczne przestrzeganie powierzamy naszemu informatycznemu systemowi planowania i zarządzania produkcją. Zdajemy sobie sprawę, że wysoka jakość naszej oferty jest jednoznaczna z dobrym postrzeganiem firmy na rynku i jej wysoką pozycją. Dowodem zaufania do naszej marki jest zadowolenie klientów i systematyczny wzrost zapotrzebowania na maszyny z logo  AFM DEFUM.

 

Joanna Chrustek, Joanna Jakoweńko

Zobacz również

Damel: „Maszyny i napędy elektryczne 2024 – spotkanie profesjonalistów i ekspertów”

Damel: „Maszyny i napędy elektryczne 2024 –  spotkanie profesjonalistów i ekspertów”

16–18 października br. spółka Damel, producent silników elektrycznych, zaprasza do Zawiercia na I konferencję Techniczną MiNE pt. „Maszyny i napędy elektryczne 2024 – spotkanie profesjonalistów i ekspertów”. Program wydarzenia obejmuje zagadnienia dotyczące konstrukcji silników i generatorów, ich eksploatacji i diagnostyki oraz oczywiście napędów.

Pracowity jak… Polak, czyli jak postrzegamy pracę po godzinach?

Obraz Malachi Witt z Pixabay

Temat 35-godzinnego tygodnia pracy coraz częściej przebija się w mediach i wśród opinii publicznej. Natomiast dzisiaj o tym rozwiązaniu nadal możemy myśleć bardziej w kategoriach egzotyki. Dlaczego? Polacy pracują dużo, także po godzinach. Jak wynika z najnowszego raportu Aplikuj.pl „Wielopokoleniowa siła w miejscu pracy” 9 na 10 osób dopuszcza wykonywanie “nadliczbówek”. Ponad 60 proc. z nich rozważa taką opcję w szczególnych sytuacjach. Z kolei 1/3 badanych osób otwarcie przyznaje, że zgadza się na wykonywanie zadań służbowych poza przyjętymi godzinami1. A czy podejście pracowników do nadgodzin zmienia się w zależności od wieku? I czy tak samo do pracy po godzinach podchodzą Zetki jak i Baby Boomersi?