Grupa SPLAST została założona  przez Tadeusza Sanockiego w 1989 roku i do dziś jest firmą rodzinną z kapitałem polskim. Specjalizuje się w przetwórstwie metodą wtrysku technicznych tworzyw sztucznych.

 

siedziba_splast_w_kronie_960

Foto: Siedziba SPLAST w Krośnie

 

Obecnie SPLAST to  jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce oraz kluczowy dostawca dla branży motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej oraz meblarskiej. Dziś ponad 70% swojej produkcji eksportuje do wielu krajów europejskich, Półwyspu Arabskiego czy USA.

zakad_produkcyjny_splast_w_jedliczu_1000_01

 Foto: Zakład produkcyjny SPALAST w Jedliczu

 

Ale SPLAST to również największy polski, a także czołowy europejski producent profesjonalnego sprzętu ręcznego do utrzymywania czystości, który znajduje szerokie zastosowanie w efektywnym sprzątaniu biur, hoteli, szpitali, szkół, zakładów przemysłowych itp. Dziś wózki czy stelaże SPLAST można spotkać w tysiącach europejskich czy arabskich hoteli, a marki:

 

foto2019-09-25b_191

linia produktów do sprzątania na mokro

 

 

foto2019-09-25c_230linia produktów dla HoReCa

 

 

foto2019-09-25d_241linia produktów wytworzona w technologii antybakteryjnej

 

są mocno rozpoznawalne w branży profesjonalnego sprzętu ręcznego do utrzymywania czystości.

 

Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, posiadając szeroki zakres możliwości produkcji wtryskowej. SPLAST stosując system zarządzania jakością uzyskał certyfikat jakości ISO 9001:2015, IATF 16949:2016 oraz certyfikat zarządzania środowiskiem ISO 14001:2015.

 

splast_hala_produkcyjna_krosno_915

Foto: SPLAST hala produkcyjna

 

Dziś Grupa SPLAST to:

 

  • trzy zakłady produkcyjne: dwa zakłady produkcyjne w Podkarpackiem (w Jedliczu oraz Krośnie) oraz zakład w Miskolc na Węgrzech,
  • teren ponad 10,00 ha,
  • zautomatyzowana produkcja na 4 halach produkcyjnych o powierzchni 18.194 m2,
  • ok 600 pracowników,
  • magazyny o powierzchni ponad 9.000 m2 z 16.000 miejsc paletowych,
  • nowoczesne laboratoria,
  • własne Centrum Badawczo – Rozwojowe,
  • 70% produkcji stanowi eksport,
  • doświadczony zespół projektantów, konstruktorów pracujących w środowisku CAD/CAM oraz inżynierów procesu i  jakości realizujących ponad 80 projektów rocznie,
  • 40 T dziennie przetworzonych tworzyw / 7 dni w tygodniu / 24 godziny na dobę.

 

 

SPLAST to firma innowacyjna, bo:

 

  • prawie 3% przeznacza na badania i rozwój,
  • wciąż prężnie się rozwija z roku na rok zwiększając sprzedaż od 10 do 15%,
  • każdego roku wdraża nowe innowacyjne technologie oparte na zrównoważonym rozwoju i w trosce o środowisko (w roku 2019 SPLAST uruchomił w Krośnie Farmę fotowoltaiczną o łącznej mocy zainstalowanej  1116kWp,  a w Jedliczu o mocy 100,1kWp).

 

Misją SPLAST  to ciągły zrównoważony rozwój poprzez:

 

  • wdrożenie nowych innowacyjnych technologii,
  • rozwój nowych i twórczych projektów,
  • wzrost kompetencji i satysfakcji pracowniczej,
  • wzrost zadowolenia klientów, przy poszanowaniu potrzeb otoczenia, klientów i współpracowników. 

 

centrum_badawczo-rozwojowe_splast_w_kronie_880

Foto: Centrum Badawczo - Rozwojowe SPLAST w Krośnie

 

Firma systematycznie stawia sobie kolejne wyzwania do realizacji jako jeden z najważniejszych czynników, gwarantujących utrzymanie wysokiej pozycji na rynku. Każdy kolejny rok jest dla Grupy SPLAST lepszy od poprzedniego, odnotowywany jest wzrost produkcji i sprzedaży. Celem firmy jest utrzymanie tej tendencji...

 

logo_splast_pom-sz_4027 

 

Zobacz również

Z energią w przyszłość!

4ECO - Z energią w przyszłość!

4 ECO Sp. z o.o. to kielecki wykonawca usług z zakresu odnawialnych źródeł energii. Jego odbiorcami są zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. W ubiegłym roku spółka została Laureatem programu Najwyższa Jakość Quality International, zdobywając Złote Godło QI. W tym roku ubiega się ona o ten tytuł ponownie.

Pracowity jak… Polak, czyli jak postrzegamy pracę po godzinach?

Obraz Malachi Witt z Pixabay

Temat 35-godzinnego tygodnia pracy coraz częściej przebija się w mediach i wśród opinii publicznej. Natomiast dzisiaj o tym rozwiązaniu nadal możemy myśleć bardziej w kategoriach egzotyki. Dlaczego? Polacy pracują dużo, także po godzinach. Jak wynika z najnowszego raportu Aplikuj.pl „Wielopokoleniowa siła w miejscu pracy” 9 na 10 osób dopuszcza wykonywanie “nadliczbówek”. Ponad 60 proc. z nich rozważa taką opcję w szczególnych sytuacjach. Z kolei 1/3 badanych osób otwarcie przyznaje, że zgadza się na wykonywanie zadań służbowych poza przyjętymi godzinami1. A czy podejście pracowników do nadgodzin zmienia się w zależności od wieku? I czy tak samo do pracy po godzinach podchodzą Zetki jak i Baby Boomersi?