W sierpniu br. minęło dokładnie 10 lat, kiedy trzech naukowców Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej – prof. Piotr Kula, Antoni Rzepkowski i Robert Pietrasik – w oparciu o swój dorobek naukowy, powołali do życia spółkę Hart-Tech, specjalizującą się w zaawansowanych i innowacyjnych technologiach obróbki cieplno-chemicznej metali.

 

Założyciele firmy nie porzucili środowiska akademickiego, pozostając czynnymi wykładowcami, co jest doskonałym przykładem skutecznej i popartej sukcesami rynkowymi, współpracy nauki z biznesem. Działania te wspiera Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej, zajmujące się komercjalizacją technologii opracowanych na uczelni, które jest jednym z udziałowców Hart-Tech. Doświadczona kadra inżynierów i zaplecze dydaktyczne uczelni są największą siłą tej firmy.

 HART TECH wwwfoto

 

Dziś Hart-Tech Sp. z o.o. zatrudnia ponad 40 osób i jest polskim liderem nowoczesnych technologii obróbki cieplno-chemicznej metali w piecach próżniowych. – Zaczynaliśmy z jednym urządzeniem, dziś mamy ich jedenaście, co wskazuje na tempo rozwoju naszej firmy. Jesteśmy współautorami wszystkich innowacyjnych technologii, w oparciu, o które realizujemy nasze usługi, co z kolei stanowi o naszej największej przewadze konkurencyjnej – zaznacza Robert Pietrasik, Prezes Zarządu Hart-Tech Sp. z o.o.

 

Firma specjalizuje się w takich procesach, jak hartowanie, nawęglanie, azotowanie, azotonasiarczanie, odpuszczanie stali, przesycanie i starzenie, wyżarzanie oraz lutowanie próżniowe - generalnie utwardzanie warstw wierzchnich maszyn i narzędzi. Wszystko to odbywa się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń i na bazie technologii chronionych polskimi i zagranicznymi patentami. Mają one znaczną przewagę nad nadal powszechnymi w przemyśle technikami tradycyjnymi, pozwalają na uzyskanie lepszych właściwości wytrzymałościowych produktów i są bardziej ekologiczne. Nie bez znaczenia pozostaje zachowanie optymalnej relacji ceny do jakości. Na straży utrzymania tych celów stoją wdrożone Systemy Zarządzania Jakością wg ISO 9001oraz IATF 16949 (wymagania w przemyśle motoryzacyjnym). Ponadto utrzymywany jest standard CQI9 (AIAG) dla procesów obróbki cieplnej.

 

Kontrahentami Hart-Tech jest blisko tysiąc przedsiębiorstw z całej Polski, a także z Niemiec, USA, a pośrednio z wielu innych krajów. Są to zarówno duże korporacje o zasięgu globalnym, jak i przedsiębiorstwa średnie oraz mikrofirmy. – Naszym nadrzędnym celem jest utrzymać aktualną dynamikę wzrostu i wejść na kolejny poziom realizacji trudnych zleceń np. dla wymagającego sektora lotniczego. W oparciu o nasze doświadczenia i zaplecze naukowo-produkcyjne jesteśmy do tego przygotowani – zapewnia prezes R. Pietrasik, i dodaje: – W naszej branży mamy opinię specjalisty od zadań niemożliwych, z którymi inni nie byli sobie w stanie poradzić. O ile często nie możemy konkurować z globalnymi koncernami w zakresie ilości realizowanych kontraktów wielkoseryjnych, o tyle jesteśmy liderem w realizacji dedykowanych zleceń, o mocno spersonalizowanych wymaganiach.

 

Zuzanna Pawełczyk

HART TECH logo www

Zobacz również

Wypadek w pracy. Odpowiedzialność finansowa przedsiębiorstwa

Edyta Kozyra, prawnik Kancelarii Odszkodowawczej MERITUM Sp.j

Znaczną część życia poświęcamy pracy, dlatego też powinna się ona odbywać przy zapewnieniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Osoba zatrudniona ma prawo oczekiwać, że firma zapewni bezpieczne warunki i odpowiednie przeszkolenie, a pracodawca, że obowiązki będą wykonywane zgodnie z obowiązującymi zasadami. Są jednak zawody, gdzie ryzyko wystąpienia urazów, a nawet śmierci, jest wysokie, pomimo zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa. Problem pojawia się, kiedy odszkodowanie wypłacone z polisy OC firmy nie zaspokaja roszczeń poszkodowanego pracownika.

Przedsiębiorczy z Kielc mają lepiej

Przedsiębiorczy z Kielc mają lepiej

Miejski Urząd Pracy w Kielcach, który od 15 lat konsekwentnie wspiera przedsiębiorczość w stolicy woj. świętokrzyskiego, zaprasza pracodawców do korzystania ze swoich usług.