Polskie Zakłady Zbożowe „PZZ” w Krakowie S.A. są producentem mąki pszennej. Produkcja odbywa się w nowoczesnym zakładzie – Młynie św. Marcina uruchomionym 2 lata temu.

Przedsiębiorstwo zdobyło tytuł Laureata i Srebrne Godło w 14. edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International za swoje przetwory zbożowe: mąki dla firm przemysłowych, piekarniczych i cukierniczych, mąki i kaszę mannę dla odbiorców hurtowych i detalicznych.

 


 Rozmowa z Lucyną Jędrzejczyk Prezesem Zarządu Dyrektorem Naczelnym Polskich Zakładów Zbożowych"PZZ" w Krakowie SA.

 

Czym dla Państwa jest wyróżnienie Najwyższa Jakość Quality International i w jaki sposób w obecnej sytuacji realizowana jest polityka zapewnienia jakości? Jak rozumieją Państwo kwestie bezpieczeństwa w odniesieniu do Państwa działalności?

 

Jest dla nas potwierdzeniem konsekwentnie od wielu lat realizowanej strategii. Firma cały czas się rozwija, a wraz z jej rozwojem rośnie liczba klientów którzy nam zaufali. Inwestujemy w najlepsze rozwiązania technologiczne. Nasz nowy zakład należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Jakość i bezpieczeństwo produktów to dla nas priorytety, bez których rozwój sprzedaży byłby niemożliwy. Nasi klienci oczekują od nas produktu wysokiej jakości, w pełni bezpiecznego.

W każdej firmie, instytucji największą wartością jest człowiek. W jaki sposób realizowane są zasady koncepcji CSR-u?

Spółka rozwija się w sposób zrównoważony.  U nas wartością i najważniejszym zasobem są Pracownicy. Sukces Firmy to efekt pracy zespołowej, każdego pracownika, niezależnie od piastowanego stanowiska. Jesteśmy laureatem konkursu Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej. Inwestując w rozwiązania technologiczne kierujemy się aspektem niskiego zużycia energii. Współpracujemy z lokalną społecznością. Wspieramy różne instytucje pomagające innym ludziom.

Jakie cechy musi posiadać dobra mąka?

Produkcja mąki obecnie to proces skomplikowany. Dobra mąka to taka, która spełnia oczekiwania klientów. Nieważne, czy to w domowej kuchni, czy w przemysłowym zakładzie spożywczym. Produkt uzyskiwany z naszej mąki musi satysfakcjonować klienta, jeśli się tak nie dzieje, klient szuka konkurencyjnego wyrobu.

 

Jakie cele stawiają sobie Państwo na najbliższe miesiące?

Wsłuchując się w oczekiwania naszych klientów, planujemy dalsze zrównoważone  działania rozwijające przedsiębiorstwo. Teraz są one w przygotowywaniu. O czasie ich realizacji zadecyduje to, kiedy świat poradzi sobie z obecną kryzysową sytuacją.

 

Rozmawiała Maria Leżucha

 

Zobacz również

Damel: „Maszyny i napędy elektryczne 2024 – spotkanie profesjonalistów i ekspertów”

Damel: „Maszyny i napędy elektryczne 2024 –  spotkanie profesjonalistów i ekspertów”

16–18 października br. spółka Damel, producent silników elektrycznych, zaprasza do Zawiercia na I konferencję Techniczną MiNE pt. „Maszyny i napędy elektryczne 2024 – spotkanie profesjonalistów i ekspertów”. Program wydarzenia obejmuje zagadnienia dotyczące konstrukcji silników i generatorów, ich eksploatacji i diagnostyki oraz oczywiście napędów.

Hutniczy jubileusz, czyli 20 lat ArcelorMittal w Polsce

 Hutniczy jubileusz, czyli 20 lat ArcelorMittal w Polsce

W tym roku ArcelorMittal obchodzi 20-lecie działalności w naszym kraju. Przez dwie dekady firma zainwestowała w swoje zakłady zlokalizowane w sześciu miastach w Polsce już ponad 10,5 mld zł, unowocześniając procesy produkcyjne, inwestując w nowe technologie i innowacyjne produkty pożądane na rynku: w kraju i za granicą. Od początku działalności w Polsce ArcelorMittal Poland angażuje się również we wsparcie lokalnych społeczności - na różne projekty i inicjatywy społeczne przeznaczył już ponad 24 mln zł.