Zarządzanie firmą w pandemii. Szansą przyspieszona digitalizacja:

- Home office / optymalizacja procesów. Usprawnienie funkcjonowania
- Wzrost znaczenia narzędzi IT
- Kontrola procesów w formule zdalnej
- Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji. Zarządzanie szkoleniami

 

  • Marcin Bierut, Prezes Zarządu iconity Sp. z o.o.
  • Leszek Ładziński, Lama Travel, szkolenia BHP
  • Antoni Cichocki, Ponadregionalne Konsorcjum Szkoleniowo-Egzaminacyjne


Nie można było w pełni przewidzieć konsekwencji gospodarczych tegorocznego kryzysu związanego z wybuchem pandemii. Mimo to, wielu przedsiębiorców było na zmiany przygotowanych znacznie lepiej, niż można było sądzić. Firmy muszą jednak zacząć fazę odbudowy pozycji rynkowej. W bardzo wielu przypadkach najlepszą bronią będzie przyspieszona digitalizacja. Nie warto w tym zakresie wyważać otwartych drzwi, a użyć gotowych rozwiązań. Czy ta zmiana modelu funkcjonowania jest trudnością, wyzwaniem, czy może nową szansą?

Zobacz również

Bezkonkurencyjny partner technologiczny

Budowa stopnia beztlenowego oczyszczalni ścieków na terenie Cukrowni Glinojeck

Przedsiębiorstwo Techbud-Toruń renomę zyskało dzięki stosowaniu zasad uczciwej konkurencji i utrzymywaniu dobrych relacji z inwestorami i podwykonawcami. Firma, specjalizując się w robotach budowlano-montażowych i remontowych konstrukcji stalowych oraz instalacji technologicznych dla wielu branż, znana jest z wyjątkowej terminowości, stosowania nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań oraz spełniania oczekiwań klientów. Największym atutem przedsiębiorstwa jest doświadczony zespół.

AI może nie zabrać Polakom pracy, ale ukraść PESEL

AI może nie zabrać Polakom pracy,

38 proc. Polaków, którzy mają doświadczenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI), obawia się, że w przyszłości mogą zostać zastąpieni przez nią w pracy. Jeszcze większy odsetek, bo aż 43 proc., jest przekonany, że ta technologia zawsze udziela odpowiedzi zgodnych z prawdą. Ten fakt coraz częściej wykorzystują cyberprzestępcy. Używają oni AI m.in. do wyłudzania danych osobowych czy loginów i haseł do różnych kont oraz aplikacji, w tym bankowych. Oszuści podszywają się też np. pod członków najbliższej rodziny przy pomocy fałszywego głosu, stworzonego w oparciu o sztuczną inteligencję. Metody różne, cel ten sam – wyłudzenie pieniędzy.