Zarządzanie firmą w pandemii. Szansą przyspieszona digitalizacja:

- Home office / optymalizacja procesów. Usprawnienie funkcjonowania
- Wzrost znaczenia narzędzi IT
- Kontrola procesów w formule zdalnej
- Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji. Zarządzanie szkoleniami

 

  • Marcin Bierut, Prezes Zarządu iconity Sp. z o.o.
  • Leszek Ładziński, Lama Travel, szkolenia BHP
  • Antoni Cichocki, Ponadregionalne Konsorcjum Szkoleniowo-Egzaminacyjne


Nie można było w pełni przewidzieć konsekwencji gospodarczych tegorocznego kryzysu związanego z wybuchem pandemii. Mimo to, wielu przedsiębiorców było na zmiany przygotowanych znacznie lepiej, niż można było sądzić. Firmy muszą jednak zacząć fazę odbudowy pozycji rynkowej. W bardzo wielu przypadkach najlepszą bronią będzie przyspieszona digitalizacja. Nie warto w tym zakresie wyważać otwartych drzwi, a użyć gotowych rozwiązań. Czy ta zmiana modelu funkcjonowania jest trudnością, wyzwaniem, czy może nową szansą?

Zobacz również

Meble tworzone z pasją

Meble tworzone z pasją

Fabryka Mebli WERSAL zapoczątkowała działalność ponad 30 lat temu, w małej miejscowości Jankowy w woj. wielkopolskim. Pasja tworzenia i determinacja założyciela firmy Zbigniewa Kaczorowskiego, pozwoliły rozwinąć ówczesny warsztat w jedną z największych w Polsce fabryk produkujących meble tapicerowane, łóżka oraz materace.

Czego obecnie najbardziej boją się mikro i małe firmy?

Czego obecnie najbardziej boją się mikro i małe firmy?

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają do 50 pracowników i w ub.r. mieli obrót lub całkowity bilans roczny nieprzekraczający 10 mln EUR, najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności – 37,9%. Poważnie obawiają się też podnoszenia składek na ZUS i nierzetelnych kontrahentów – 30,1% i 28,3%. Te trzy kwestie budziły najwięcej lęków także w IV kw. ub.r. Obecnie silne są też obawy przed utratą płynności finansowej – 21,2%, jak również przed podnoszeniem podatków lub nakładaniem dodatkowych danin – 17,9%. Z kolei niestabilność polityczna, kontakty z bankami lub leasingodawcami czy ewentualna wojna na terytorium RP to trzy najrzadziej wymieniane powody do stresów – 0,9%, 3,1% i 4,4%.