Rozmowa z Krzysztofem Szafrańcem, Członkiem Zarządu i współzałożycielem firmy Lean-Tech Sp. z o.o. (Łany k. Wrocławia), specjalizującej się w automatyzacji i robotyzacji logistyki linii technologicznych


LeanTech prezesCo zdecydowało o podjęciu przez Państwa działalności w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych?

Firma powstała w 2009 r., jako odpowiedź na zapotrzebowanie przemysłu na kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji linii technologicznych. Początkowo zajmowaliśmy się budową maszyn procesowych, głównie dla przedsiębiorstw automotive. W pewnym momencie zaczęliśmy specjalizować się w tym, na czym najlepiej się znamy, czyli automatyzacji i robotyzacji logistyki wewnętrznej. Wytwarzamy różnego rodzaju, dedykowane urządzenia transportowe, układnice, przenośniki, wózki AGV, itp.

 

Państwa działalność odzwierciedla idee czwartej rewolucji przemysłowej. Czy kooperują Państwo nad innowacyjnymi rozwiązaniami z innymi podmiotami?

Nieustannie rozwijamy nasze produkty dzięki własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, w którym pracują m.in. naukowcy Politechniki Wrocławskiej. Obecnie mocno skupiamy się na projektach innowacyjnych, automatycznych rozwiązań logistycznych w systemach magazynowych nowej generacji. Efektami naszej współpracy są m.in. zautomatyzowanie procesu produkcji linii montażowych, czy roboty AGV nowej generacji z hybrydowym sterowaniem.

 

Rozmawiała Magdalena Tułecka

Zobacz również

Sukcesja w rodzinnej firmie. Od czego zacząć?

Sukcesja w rodzinnej firmie. Od czego zacząć?

Nova Praxis dostarcza klientom narzędzia i wiedzę jak usprawniać procesy, podnosić ich efektywność, skracać czas obsługi, automatyzować czynności, eliminować marnotrawstwa. Wszystko to z wykorzystaniem autorskich rozwiązań firmy Nova Praxis: monitorowanie postępów we wdrażaniu zmian, modelowaniem procesów TOBE, opracowaniem strategii Business Change w zmieniającym się otoczeniu, analiza finansowa przedsiębiorstwa, analiza dojrzałości organizacji i ocena gotowości do przeprowadzenia sukcesji w firmach rodzinnych.

Nowoczesne opakowania dla gastronomii

Opakowania Bittner

W maju br. w Polsce zaczęła obowiązywać Dyrektywa SUP (single-use-plastics), która znacznie ogranicza używanie jednorazowych opakowań i przedmiotów z tworzyw sztucznych. To ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla branży gastronomicznej, ale również firm innych sektorów, które musiały dostosować się do nowych przepisów. To oczywiście również szansa dla producentów opakowań.