Jumper Krystian Fiedziuszkofb

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu, to system zarządzania, według którego przedsiębiorstwo w swoich działaniach dobrowolnie uwzględnia interesy społeczne, aspekty środowiskowe, czy też relacje z różnymi grupami, a w szczególności z pracownikami. Sektor transportowo – logistyczny stanowi gałąź gospodarki, bez której niemożliwy byłby rozwój i wzrost gospodarczy.

 

 

Niestety, ale transport jest sektorem gospodarki o najbardziej szkodliwym wpływie na środowisko naturalne i negatywnie oddziałuje na samego człowieka. Dlatego konieczne wydaje się propagowanie wśród przedsiębiorstw idei społecznej odpowiedzialności. Tym bardziej na uznanie zasługują działania międzynarodowej marki Jumper Polska, która od kilku lat konsekwentnie realizuje swoje usługi w równowadze między czynnikami ekonomicznymi a społeczną odpowiedzialnością. To także pierwsza i jak dotąd jedyna agencja w Polsce zatrudniająca zawodowych kierowców posiadających prawo jazdy kategorii C+E, D, a także specjalistyczne uprawnienia ADR.


JUMPER POLSKA, to międzynarodowe przedsiębiorstwo działające w branży transportowej i  specjalizujące się w systemie outsourcingu kierowców zawodowych, czyli wynajmu kierowców zawodowych. Proponowany przez firmę system outsourcingu kierowców zmniejsza koszty stałe związane z prowadzeniem biznesu, przez co zwiększa konkurencyjność na rynku.  

   
Doświadczenie i pasja, to wartości, które definiują działalność firmy. Dwie dekady działalności w branży transportowej, która dynamicznie się rozwija, pozwoliły Krystianowi Fiedziuszko na stworzenie firmy, w której najważniejsza jest współpraca zarówno z kontrahentami, ale przede wszystkim z pracownikami. Dzięki takiemu podejściu do pracy i wyznaczonych zadań, JUMPER POLSKA ma uznanie wśród klientów w USA oraz w Europie Zachodniej, np. w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.


Krystian Fiedziuszko, to przedsiębiorca, doradca DGSA, ale przede wszystkim kierowca. Doradza firmom specjalizującym się w transporcie ładunków niebezpiecznych oraz wspiera działania zapobiegające zagrożeniom dla osób, mienia i środowiska. Dlatego też znając specyfikę branży, JUMPER POLSKA stawia na rozwój i na cykliczne szkolenia zatrudnionych kierowców. Problem podnoszenia kwalifikacji dla zawodowych kierowców nie jest znany od dziś. Jakiekolwiek działania zaczynają się dopiero wtedy, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, przedsiębiorcom zazwyczaj zależy na uprawnieniach, a nie na dodatkowych szkoleniach, które podnoszą kompetencje kierowcy. By uniknąć takich sytuacji, Krystian Fiedziuszko wprowadził cykl szkoleń dla kierowców na terenie całej Polski. W odróżnieniu od tradycyjnych kursów przeładowanych teorią, stawia na praktykę, która skupia się na obserwacji pracy i zachowaniu kierowcy. Szkolenia te zwiększają kompetencję pracowników, niwelują złe nawyki oraz zwiększają bezpieczeństwo kierowców i innych użytkowników ruchu drogowego.


JUMPER POLSKA, to nie tylko wynajem zawodowych kierowców, podnoszenie kwalifikacji, ale przede wszystkim Fundacja pod tą samą nazwą na rzecz wsparcia kierowców, którzy ulegli nieszczęśliwym wypadkom, co uniemożliwia im pozostanie w zawodzie. Zadaniem Fundacji jest pomoc w czasie rekonwalescencji, by powrócić do pełni sił po doznanych urazach. To organizowanie rehabilitacji, rozmowy z psychologiem po  wypadku lub domowe wizyty pielęgniarek. Mimo walki o powrót do zdrowia i normalności, zdarza się, że nie jest już możliwe, by wrócić do zawodu kierowcy. Dlatego Fundacja pomaga także zawodowym kierowcom w przebranżowieniu się, by ich umiejętności i doświadczenie wykorzystać w innej dziedzinie zawodowej lub by nabyli nowe kwalifikacje.


Marta Witkowska

JumperPolska logo

Zobacz również

Innowacyjne usługi medyczne

Justyna Domienik-Karłowicz, Prezes Zarządu Centrum Medycznego MAVIT

Centrum Medyczne MAVIT Sp. z o.o. to sieć wysokospecjalistycznych ośrodków w Warszawie i Katowicach, powstałych 21 lat temu w odpowiedzi na potrzeby pacjentów na wysokiej jakości usługi medyczne z zakresu okulistyki, będące skuteczną alternatywą wobec oferty publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Klaster wielu możliwości

Klaster wielu możliwości

W 2003 r. unijni eksperci dostrzegli, że w Polsce funkcjonują gałęzie gospodarki, które pozwalają na utworzenie klastrów gospodarczych. Oprócz sektora spożywczego, drzewnego i turystycznego, do tej grupy należy również przemysł metalowo-maszynowy, którą dumnie reprezentuje Klaster Obróbki Metali z siedzibą w Białymstoku.