Eksperci Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa zapraszają w sobotę, 25 września br., zapraszają na bezpłatne konsultacje zorganizowane w urzędach i biurach na terenie całej Polski.
 

PIIB1

Rozmowa z prof. dr. hab. inż. Zbigniewem Kledyńskim, Prezesem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

 

Ponad połowa osób w Polsce (52 proc.) mieszka w domach jednorodzinnych. W minionym roku GUNB wydał pozwolenia na budowę 121 366 tego typu budynków. Czy akcja bezpłatnych porad kierowana jest tylko do indywidualnych inwestorów?

 

Przygotowaliśmy to wydarzenie z troski o inwestorów, zwłaszcza tych indywidualnych, co nie znaczy, że nie doradzimy np. wspólnotom mieszkaniowym. Budownictwo indywidualne nie jest najlepszym rozwiązaniem kwestii mieszkaniowej, gdy spojrzeć na nią z punktu widzenia wykorzystania zasobów i oddziaływania na środowisko. Ma ono tendencję do rozlewania się i potrzebuje rozwiniętej infrastruktury. Jako inżynierowie nie mamy na to wpływu, dlatego skupiamy się na optymalizowaniu rozwiązań technicznych w tych obiektach, aby nie tylko minimalizować koszty eksploatacji, ale też ograniczać presje środowiskowe tej formy zabudowy.

 

Jak można to zrobić, żeby zaoszczędzić i jednocześnie być „eko”?

 

Życie budynku zaczyna się od pomysłu na niego, ale kończy po dziesiątkach lat. Wobec nieuniknionego wzrostu kosztów utrzymania zachęcamy inwestorów do skupienia się nie tylko na zawsze ważnym bezpieczeństwie konstrukcji, ale także na rozwiązaniach technicznych wpływających na koszty utrzymania domu. W naszych punktach konsultacyjnych zapewnimy bezpłatny kontakt z inżynierami konstruktorami i specjalistami od instalacji ogrzewczych, wodnych i elektrycznych. W ramach akcji każdy indywidualny inwestor może zgłosić się do wybranego punktu konsultacyjnego w swojej okolicy, by uzyskać informacje dotyczące m.in. zakupu działki, procedur związanych z budową domu, wyboru kierownika budowy, materiałów i technologii, jakie mogą być wykorzystane, różnego rodzaju instalacji, w tym przyjaznych środowisku.

 

PIIB2logo

 

Co z tymi osobami, które budowę lub zakup domu mają dawno za sobą, a teraz planują wymianę dachu, instalację fotowoltaiki czy przebudowę obiektu?

 

Na spotkania mogą również zgłaszać się właściciele budynków, które wymagają modernizacji, przebudowy lub remontu, bądź ich zarządcy. Na stronie internetowej www.dzieninzyniera.pl przygotowaliśmy interaktywną mapę z adresami punktów konsultacyjnych w całej Polsce. Jest ich już blisko 100. W przygotowanie akcji zaangażowały się wszystkie okręgowe izby inżynierów budownictwa, a jest ich 16. W okręgach wyznaczono koordynatorów, przygotowano od kilku do kilkunastu punktów konsultacyjnych, zapewniając ich fachową obsadę.

 
PIIBlogo

Zobacz również

Jakość na pierwszym miejscu

Strunobet-Migacz - Jakość na pierwszym miejscu

Szeroka gama produktów i ciągły rozwój – atuty Strunobet Migacz Sp. z o.o.

33 lata na rynku, nieustanny progres oraz dbałość o jakość wyrobów pozwoliła osiągnąć firmie Strunobet-Migacz Sp. z o.o. pozycję strategicznego dostawcy nasłupowych i kontenerowych stacji dla energetyki zawodowej i przemysłu oraz prefabrykatów z betonu.

Szkolenia, kontrola, bezpieczeństwo

Salud Y Seguridad En La Trabaja

Jak ważna jest rola szkoleń w efektywnym prowadzeniu biznesu nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególne ma to znaczenie w odniesieniu do bezpieczeństwa na terenie przedsiębiorstwa i na stanowisku pracy.