Automatyczne systemy transportu wzbogacone o najnowsze technologie i rozwiązania

 

roboty_980 

 

 

Roboty są coraz bardziej niezastąpione w firmach. Wprowadza się je, aby usprawnić procesy, które są powtarzalne i przewidywalne. Pozwalają na ograniczenie zatrudnienia osób, niewnoszących  dodatkowych wartości dla produktu. Firma Lean-Tech jest producentem robotów LeanCart, który stanowi nową, rewolucyjną koncepcję w transporcie materiałów.

 

Jest to inteligentny system pojazdów sterowanych automatycznie, który eliminuje transport wózkami widłowymi i paletowymi oraz zapewnia sposób bezpośredniego przemieszczania materiałów i towarów bez udziału operatora. LeanCart AGV jest prosty do wdrożenia i zainstalowania. Wykorzystuje kombinację wielu technologii, w szczególności komunikacji radiowej i oprogramowania adaptacyjnego do dostarczania części oraz produktów do miejsca  pracy.

 

agv_czerwony2_1000

 

 

Roboty Lean Cart przewożą towary umieszczone na ciągniętych przez nie wózkach oraz specjalnych platformach transportowych, przystosowanych do przewozu europalet. Roboty  są w pełni autonomiczne. Posiadają rozbudowane systemy bezpieczeństwa i monitorowania otoczenia. Ich systemy wizyjne umożliwiają rozpoznawanie kształtu, a w szczególności wykrywanie i identyfikację platform transportowych oraz stacji automatycznego ładowania.

 

Jak działa robot i w jaki sposób odbywa się jego sterowanie?

 

Urządzenia działają w oparciu o system zarządzania, który nadzoruje, monitoruje i kieruje pracą robotów. W nim zawarty jest także panel operatorski, dzięki któremu można ręcznie sterować robotami i przydzielać im zadania. Dodatkowo robotami można zarządzać dzięki mobilnej aplikacji Lean Cart app, w której na bieżąco można obserwować pracę robotów i wyznaczać im nowe zadania.

 

Jak robot odnajduje się w przestrzeni?

 

System zarządzania robotem zbudowany jest w oparciu o najnowsze technologie robotyczne (ROS, SLAM). ROS czyli Robot Operating System powoduje, że robot działa, natomiast SLAM czyli Simultaneous Localization And Mapping sprawia, iż robot mapuje nieznaną sobie przestrzeń i jednocześnie próbuje się w niej zlokalizować – dzięki tej technologii urządzenie wie, w którym miejscu się znajduje.

 

husky_906

 

W robocie LeanCart zastosowano hybrydową nawigację  (RTLS + SLAM), pozwalającą na lepsze zlokalizowanie się robota w przestrzeni. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania linii magnetycznych i pętli indukcyjnych, które znacząco zwiększają koszty oraz utrudniają pracę fabryk. W robocie zastosowano najnowsze techniki komunikacji i przesyłania danych, które w połączeniu z elastycznym oprogramowaniem pozwalają w szybki sposób dopasować się do potrzeb klientów. System pozwala na bieżące monitorowanie robotów, koordynuje ich działanie i zarządza czasem pracy. Umożliwia współpracę z WMS, czyli systemem do prowadzenia gospodarki magazynowej.

 

Czy roboty AGV Lean Cart są bezpieczne?

 

Oczywiście! Roboty są wyposażone w skanery bezpieczeństwa, kamery 2D, 3D i układy telemetryczne pozwalające na ciągły monitoring i diagnostykę. Oprogramowanie nadzorujące i sterujące jest niezależne od systemu operacyjnego. Może być użytkowane zarówno na komputerach, jak i na smartfonach oraz tabletach. Dzięki temu bez obaw możemy korzystać z urządzenia i monitorować jego pracę.

 

Dowiedz się więcej!

 

Zobacz również

100 - lecie PKN - patrona programu Najwyższa Jakość!

100 - lecie PKN - patrona programu Najwyższa Jakość QI!

Polski Komitet Normalizacyjny obchodzi stulecie istnienia, a jego historia wypełniona jest niezwykłymi osiągnięciami na polu normalizacji i standaryzacji. Od chwili powstania w 1924 roku stał się nieodłącznym elementem rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki i innowacyjności. Tym bardziej jest nam niezwykle miło poinformować, że instytucja ta kolejny raz objęła patronatem program Najwyższa Jakość QI. I w osiemnastej edycji tego przedsięwzięcia możemy ponownie wspólnie wyłaniać liderów jakości.

System monitorowania ciśnienia w oponach teraz w każdej ciężarówce

Phillips Europe- System monitorowania ciśnienia w oponach teraz w każdej ciężarówce

Popularny w samochodach osobowych system kontroli ciśnienia w oponach, teraz wkracza na rynek pojazdów ciężarowych i przyczep. Do stosowania tego rozwiązania obligują producentów tych pojazdów nowe przepisy prawne.