Trzecia konferencja. Dwa dni. Jeden cel: wymiana najlepszych praktyk, doświadczeń oraz zdobywanie wiedzy. W tym roku po raz trzeci wrocławski oddział Project Management Institute zorganizował konferencję Zarządzania Projektami. Tematem przewodnim konferencji były „Projekty okiem praktyka”.

 

Program konferencji został ułożony w taki sposób, aby zapewnić różnorodność tematyczną. Pierwszego dnia odbyły się prelekcje praktyków biznesu oraz doświadczonych Kierowników Projektów. Swoją wiedzą podzielili się, m.in. Maciej Bodych z Whitecom, Lyubomyr Humetskyy z SoftServe  oraz Grzegorz Szałajko. Konferencja to także warsztaty, które odbyły się drugiego dnia. Dzięki zainteresowaniu profesjonalnych trenerów udało się organizatorom przygotować warsztaty, które w sposób praktyczny umożliwiły przekazywanie wiedzy i najnowszych zagadnień związanych z zarządzaniem projektami. Warsztaty zostały podzielone na 5  ścieżek.  

Konferencja odbyła się w dniach 19-20 maja 2016 roku w Silver Tower we Wrocławiu. Skierowana była do wszystkich miłośników zarządzania projektami, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje oraz wymienić doświadczeniami. To także wspaniała okazja do dyskusji z prelegentami oraz możliwość poznania najnowszych trendów w zarządzaniu projektami i zdobycia inspiracji do dalszych działań.

Więcej informacji na stronie PMI Wrocław: http://pmi.wroclaw.pl

Zobacz również

Najwyższa Jakość QI 2025 – czekamy na zgłoszenia!

Najwyższa Jakość QI 2025 – czekamy na zgłoszenia!

Trwa XIX edycja programu Najwyższa Jakość QI, projekt ten ma charakter ponadbranżowy, a uczestniczyć w nim może każda firma czy instytucja prowadząca działalność na terenie naszego kraju. Tegoroczna  edycja konkursu organizowana  jest pod patronatem:  Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Katedry Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.  A jego organizatorem jest nieprzerwanie, od kilkunastu lat, redakcja Forum Biznesu.

Niecałe 16% energii z OZE w Polsce – jak wypadamy na tle innych krajów?

Odnawialne źródła energii

Według najnowszych danych Eurostatu udział energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w końcowym zużyciu energii brutto wynosi w Polsce 15,6%. Czy jest to powód do dumy, czy raczej smutku? Jak wypadamy na tle innych krajów? Odpowiadając na te pytania, warto pamiętać, że w marcu 2023 r. Parlament wynegocjował z Radą wstępne porozumienie w sprawie zwiększenia wiążącego celu UE w zakresie energii ze źródeł odnawialnych na 2030 r. do co najmniej 42,5% z myślą o osiągnięciu 45%, co prawie podwaja obecny udział energii ze źródeł odnawialnych w UE. Jak widać mamy więc jeszcze wiele do nadrobienia.