SSPM fot 2022

 

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka (Strzelce Krajeńskie, woj. lubuskie) została po raz ósmy Laureatem Ogólnopolskiego Programu "Najwyższa Jakość Quality International". Wyróżnienie to potwierdza, że dokłada ona wszelkich starań w zakresie optymalizacji jakości swoich usług.

 

SSPM istnieje na rynku już od ponad 15 lat. Zajmuje się produkcją, skupem oraz dystrybucją mleka. Odbiorcami surowca są największe mleczarnie w Polsce oraz za granicą, głównie w Niemczech. – Nasi zachodni sąsiedzi są bardzo restrykcyjni, jeżeli chodzi o obrót tym surowcem. Aby móc go dostarczać na tamtejszy rynek, musieliśmy spełnić szereg norm, potwierdzonych certyfikatami produkcji. Jednym z podstawowych parametrów jest VLOG, czyli brak modyfikacji genetycznych mleka – zaznacza Andrzej Jarmasz, Prezes Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka.

 

SSPM zrzesza producentów z sześciu województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Spółdzielnia jest liderem na rynku w zakresie obrotu mlekiem w Polsce, skupując ok. 550 tys. litrów tego surowca dziennie. Wartość handlowa rocznej sprzedaży szacuje się na około 400 mln zł.

Spółdzielnia cały czas się rozwija, rozbudowuje sieć logistyczną. Od zeszłego roku posiada również nową siedzibę. - Zapewniamy swoim dostawcom mleka cenę rynkową za dostarczany surowiec, wsparcie finansowe, prowadzimy różnego rodzaju szkolenia z zakresu hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka, w tym mleka ekologicznego i wolnego od GMO. Nadrzędnym priorytetem spółdzielni jest utrzymywanie najwyższej jakości surowca, ale także uzyskiwanie wyników finansowych gwarantujących zadowolenie naszych dostawców i członków spółdzielni – dodaje prezes A. Jarmasz.

 

Zuzanna Pawełczyk

Zobacz również

Wózek używany? Tak. Ale materac wyłącznie nowy

Nawet połowa użytkowanych wózków dziecięcych została zakupiona na rynku wtórnym. Specjaliści rekomendują, by dziecko spało na nieużywanym materacyku, nie tylko ze względów higienicznych, ale także jako profilaktykę SIDS (nagłej śmierci łóżeczkowej). Żaden jednak producent nie był zainteresowany, by wprowadzić odpowiednią ofertę na rynek ze względu na zbyt dużą różnorodność kształtów wózków dziecięcych. W praktyce dostępne propozycje były bardzo ograniczone. Aż do momentu, kiedy na rynku pojawiła się Manufaktura Materacy.

 

Dawno i nieprawda – przedsiębiorcy nie wiedzą, kiedy przedawniają się długi, więc tracą pieniądze

Dawno i nieprawda – przedsiębiorcy nie wiedzą, kiedy przedawniają się długi, więc tracą pieniądze

Niemal połowa, bo aż 47 proc., przedsiębiorców błędnie uważa, że przedawnienie długu oznacza jego automatyczne anulowanie, a 32 proc. sądzi, że przechodzi on wtedy na państwo. Takie wnioski przynosi badanie Kaczmarski Inkasso „Gra o dług – znajomość przepisów regulujących odzyskiwanie należności wśród MŚP”. Luki w wiedzy powodują, że firmy często nie podejmują działań windykacyjnych na czas, co prowadzi do przedawnienia roszczeń i utraty możliwości dochodzenia ich przed sądem. W ten sposób przedsiębiorcy tracą należne im pieniądze.