Sala Kometa

godz. 12.20 – 13.50
            
„Zarządzanie wiedzą, jakością i innowacją - determinanty konkurencyjności”

 

Wystąpienie wprowadzające:
Zarządzanie ryzykiem jako obszar budowania przewag konkurencyjnych – Sebastian Paradowski, Derisk Pilot (1 godz.):
- Istota ryzyka gospodarczego.
- Źródła danych dla oceny ryzyka gospodarczego.
- Ryzyka z perspektywy łańcucha wartości.
- Przykłady z analizy sytuacji finansowej i majątkowej przedsiębiorstwa dostawcy.
- Wykorzystanie kapitału społecznego w oparciu o Process Analytical Technology.

 

Obszary tematyczne (dyskusja):                      
1. Zarządzanie ryzykiem jako element budowania przewagi konkurencyjnej
2. Strategie zarządzania jakością i wiedzą oraz ich wpływ na konkurencyjność
3. Innowacyjność jako kluczowe źródło przewagi konkurencyjnej    

 

Zarzadzanie_organizacja_2.jpgZarzadzanie_organizacja_4.jpgZarzadzanie_organizacja_3.jpg

 

S Paradowski   Sebastian Paradowski
Prezes zarządu i współwłaściciel spółki Derisk Pilot, która rozwija i wdraża metodyki zarządzania ryzykiem biznesowym w oparciu o kapitał społeczny organizacji. Równolegle od kilku lat doradza oraz pełni funkcje w zarządach przedsiębiorstw z branży meblarskiej oraz logistycznej. Specjalizuje się w opracowaniach przemysłowych studiów wykonalności projektów rozwojowych przedsiębiorstw, modelowaniu procesów, controllingu i analizach operacyjny
     
T Sroczynski    Tomasz Sroczyński, Grupa ATLAS
 
Dyrektor ds. jakości odpowiedzialny za rozwój zintegrowanego systemu zarządzania oraz za laboratoria kontroli jakości, członek zespołów wdrożeniowych w projektach dotyczących m. in. zarządzania ryzykiem, systemów ERP oraz rozwiązań social business, koordynator procesów konsolidacyjnych w Grupie Atlas. Współpracuje jako audytor z jednostką certyfikującą systemy zarządzania.
     
    dr inż. Józef Zakrzewski, doktor nauk ekonomicznych, inżynier, absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Gdańskiej; Szef Rady Dyrektorów Środkowoeuropejskiej Korporacji Przeciwlotniczej; Były wiceszef Grupy Bumar (obecnie PHO); Członek rad nadzorczych w spółkach kapitałowych; Kierownik katedry i wykładowca akademicki; Ekspert w zakresie zarządzania zmianami i usprawnieniami organizacyjnymi oraz projektami UE.
Wieloletni prezes zarządu międzynarodowej grupy niezależnych konsultantów gospodarczych.
Specjalizuje się przede wszystkim we wsparciu przedsiębiorstw w zakresie projektowania i wdrażania zmian i usprawnień organizacyjnych, zarządczych, w pozyskiwaniu kapitału, w tym z funduszy UE. Grupa jest też podmiotem zarządzającym i skupiającym menedżerów zarządzających dla spółek i grup kapitałowych. TTG jest też brokerem innowacji - tworzy, wyposaża start up-y technologiczne na potrzeby różnych branż w celu efektywnego i sprawnego prowadzenia prac rozwojowych lub transferu innowacyjnych technologii.
     


Zobacz również

Innowacyjna koncepcja poprawy elastyczności węglowych bloków energetycznych

 Innowacyjna koncepcja poprawy elastyczności węglowych bloków energetycznych

Sytuacja na polskim rynku mocy staje się coraz bardziej dramatyczna, wraz z planowanym odstawieniem bloków węglowych, które ze względu na obciążenia wysokimi kosztami uprawnień do emisji CO2 oraz unijne ograniczenia udzielania wsparcia ze środków publicznych, są sukcesywnie wycofywane przez głównych graczy, właścicieli jednostek wytwórczych – największych producentów i operatorów elektroenergetycznych. Skutkiem tych działań, już w 2025 r. może brakować mocy dla produkcji energii elektrycznej jako stabilnej podstawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Największe cyberzagrożenia dla firm w 2024 r.

Hakerzy i największe cyberzagrożenia dla firm

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do uzyskania dostępu do zasobów firm. Z raportu firmy Sophos wynika, że w aż 90% zakończonych powodzeniem ataków cyberprzestępcy skorzystali z protokołu pulpitu zdalnego. Zdaniem specjalistów ds. ochrony danych zarządzanie usługami realizowanymi „na odległość” powinno być priorytetem przy zapewnianiu cyberbezpieczeństwa dla przedsiębiorstw.