biaform 100 lat logo

 

Co łączy najwyższy na świecie budynek Burdż Chalifa, stadiony piłkarskie, Biały Dom, letnią rezydencję prezydenta Rosji i paryski apartament Sharon Stone? Przy budowie każdego z nich była wykorzystana sklejka polskiego producenta, firmy Biaform z Białegostoku.

 

 

 

W Zakładach Przemysłu Sklejek Biaform S.A. od 1919 r. wytwarzany jest wyjątkowy produkt - sklejka. Wykonane z niej meble lub inne detale wyposażenia wnętrz znajdują się dziś niemal w każdym domu. Dzieje się tak, ponieważ wyrób ten łączy w sobie walory estetyczne z bardzo wysokimi parametrami wytrzymałościowymi.

 
Sklejka wytwarzana jest z cienkich arkuszy drewna (tzw. łuszczki), które po odpowiednim ułożeniu są prasowane przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia i temperatury. Sprawia to, że powstaje materiał o ponadprzeciętnych właściwościach – bardzo trwały i odporny na zginanie. Istotne jest również to, że Biaform stosuje autorską technikę pokrywania sklejki folią oraz lakierem, co dodatkowo ją wzmacnia i zabezpiecza. Firma przede wszystkim skupia się na oferowaniu sklejki specjalistycznej bezpośrednio do klienta finalnego co znacząco skraca czas przepływu informacji jak również samej dostawy.

 Biaform

 

Wszystko to sprawia, iż wytwarzana w Białymstoku sklejka jest bardzo popularna na rynku i znajduje zastosowanie w wielu branżach w kraju i za granicą, m.in. w przemyśle transportowym, opakowaniowym, zabawkarskim, meblarstwie, budownictwie, wyposażeniu wnętrz oraz w tak wymagających sektorach, jak motoryzacja czy produkcja szalunków/rusztowań.

 

    Sklejka Biaform obecna jest w większości krajów europejskich,  Afryce, Azji oraz Australii. Jej niesłabnącą popularność i jakość potwierdza 100-letnia, nieprzerwana tradycja producenta oraz otrzymane nagrody, m.in.: Zasłużony dla Eksportu, Gazele Biznesu, Laur Eksperta, Godło Promocyjne „TERAZ POLSKA”, Firma 30-lecia Wolności RP oraz przyznane właśnie Złote Godło Quality International 2019 w kategorii QI Produkt.

 

oprac. Małgorzata Bachórz

Zobacz również

Profilaktyka prozdrowotna

Profilaktyka prozdrowotna oparta na nauce

Suplementy diety oraz nutraceutyki stanowią dziś już nie tylko ważne składniki ogólnego uzupełnienia niedoborów diety w witaminy, składniki mineralne i inne ważne dla prawidłowego funkcjonowania substancje biologicznie aktywne. Są również nieodzowną częścią codziennej, spersonalizowanej diety i mogą być ściśle dopasowane do aktualnych, realnych potrzeb człowieka, w zależności od aktywności fizycznej, kondycji organizmu, konieczności wzmocnienia poszczególnych organów oraz procesów biochemicznych, w okresie rozwoju, dorastania czy w okresie ciąży.

„Choroby hybrydowe” organizacji. Jak je wyleczyć?

„Choroby hybrydowe” organizacji. Jak je wyleczyć?

Organizacje hybrydowe, funkcjonujące na polskim rynku, mierzą się ze złożonymi wyzwaniami. Eksperci ds. środowiska pracy z Colliers Define przeanalizowali dane zebrane w ramach badania „Hybrid & Beyond”, żeby sprawdzić, czy pomiędzy problemami wskazywanymi w ankiecie występują jakieś zależności. Okazało się, że można mówić o współwystępowaniu pewnych charakterystycznych symptomów. Wyodrębnionym skupiskom wyzwań nadali nazwy: apatioza organizacyjna, dur efektywnościowy, rozprosz złośliwy. W najnowszej publikacji z serii „Hybrid Work Insights” opisują typowe objawy „chorób hybrydowych” wraz z metodami ich leczenia.