Zarządzanie firmą w pandemii. Szansą przyspieszona digitalizacja:

- Home office / optymalizacja procesów. Usprawnienie funkcjonowania
- Wzrost znaczenia narzędzi IT
- Kontrola procesów w formule zdalnej
- Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji. Zarządzanie szkoleniami

 

  • Marcin Bierut, Prezes Zarządu iconity Sp. z o.o.
  • Leszek Ładziński, Lama Travel, szkolenia BHP
  • Antoni Cichocki, Ponadregionalne Konsorcjum Szkoleniowo-Egzaminacyjne


Nie można było w pełni przewidzieć konsekwencji gospodarczych tegorocznego kryzysu związanego z wybuchem pandemii. Mimo to, wielu przedsiębiorców było na zmiany przygotowanych znacznie lepiej, niż można było sądzić. Firmy muszą jednak zacząć fazę odbudowy pozycji rynkowej. W bardzo wielu przypadkach najlepszą bronią będzie przyspieszona digitalizacja. Nie warto w tym zakresie wyważać otwartych drzwi, a użyć gotowych rozwiązań. Czy ta zmiana modelu funkcjonowania jest trudnością, wyzwaniem, czy może nową szansą?

Zobacz również

Polskie technologie na rzecz bezpieczeństwa narodowego

Polskie technologie na rzecz bezpieczeństwa narodowego

Rozmowa z Adamem Jabłońskim, Prezesem Zarządu ZURAD Sp. z o.o. (Ostrów Mazowiecka) - polskiej firmy, która od 1963 r. specjalizuje się w produkcji sprzętu radiolokacyjnego, urządzeń do pomiaru prędkości oraz specjalistycznych urządzeń dla służb mundurowych i sektora bezpieczeństwa.

Największe cyberzagrożenia dla firm w 2024 r.

Hakerzy i największe cyberzagrożenia dla firm

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do uzyskania dostępu do zasobów firm. Z raportu firmy Sophos wynika, że w aż 90% zakończonych powodzeniem ataków cyberprzestępcy skorzystali z protokołu pulpitu zdalnego. Zdaniem specjalistów ds. ochrony danych zarządzanie usługami realizowanymi „na odległość” powinno być priorytetem przy zapewnianiu cyberbezpieczeństwa dla przedsiębiorstw.