Sala Wawel
12.20 – 13.50


„Perspektywa mieszkaniowa w obliczu rządowego programu Mieszkanie plus”

Obszary tematyczne:    
1. Główne założenia programu    
2. Możliwości i instrumenty wsparcia dla TBS, SM i deweloperów w związku z wprowadzeniem programu

Tezy panelu:
1. Co zmieni narodowy program budowy mieszkań?
2. Program "Mieszkanie Plus" będzie się składał się z trzech elementów: Narodowego programu mieszkaniowego; Programu wsparcia budownictwa czynszowego;  Programu wsparcia systemu oszczędzania na cele mieszkaniowe. W praktyce program ma być kierowany do grupy dotychczas wykluczonej z rynku mieszkań kupowanych na kredyt. Czy ten kierunek rozwoju jest słuszny z perspektywy SM, TBS i developreów?
3. Czy stworzenie rynku mieszkań na wynajem dla osób, które nie mogą sobie dzisiaj pozwolić na kredyt lub wynajem lokalu na wolnym rynku, jest właściwą formą wsparcia uboższej części społeczeństwa.
4. Przepisy dla Mieszkania+ – kto na nich skorzysta?
5. Propozycje wsparcia taniego budownictwa mieszkaniowego?  Czy da się zmniejszyć koszty budowy mieszkań? 

 

SM_1.jpgSM_3.jpgSM_2.jpgSM_4.jpg
 

 

Paneliści:

 

E Benesz    

Edyta Benesz

Pełnomocnik Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Lazurowa" ds. organizacyjno-prawnych

 

Ukończyła z wyróżnieniem Prawo w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 5 lat związana ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Lazurowa” jako pełnomocnik Zarządu ds. organizacyjno-prawnych. W 2014 roku ukończyła podyplomowe studia menadżerskie dla deweloperów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, przygotowując opracowanie dotyczące działalności inwestycyjnej prowadzonej przez spółdzielnie zarówno w oparciu o przepisu ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, jak i tzw. ustawy deweloperskiej. Jako prawnik dba o zabezpieczenie interesu członków i nabywców lokali, nieposiadających członkostwa w spółdzielni, w czasie trwania procesu inwestycyjnego, poczynając od rezerwacji lokali, kończąc na przeniesieniu własności oraz wykonywaniu zarządu nieruchomością wspólną przez Spółdzielnię w nowych budynkach.

 
         
Dul    

Grzegorz Dul

 

Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży w Open Finance SA. Z Grupą Open Finance SA związany od 2006 roku. Zaczynając pracę jako Doradca Finansowy poznał Klienta i jego potrzeby. Prowadząc nadzór nad centralnymi procesami związanymi z funkcjonowaniem sieci sprzedaży nie zapomina o wcześniej zdobytym doświadczeniu. Wspierając Doradców w ich codziennej pracy, wdraża strategię Klient – nasz partner w biznesie. 

 
         
 Zoltowska    

Beata Żółtowska

 

od stycznia 2009 r. Prezes Zarządu Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o.

Obecnie Spółka zarządza nieruchomościami na terenie Torunia, Lubicza i Chełmży, w skład których wchodzi ponad 1 700 lokali mieszkalnych oraz lokale użytkowe i garaże. Spółka pod kierownictwem p. Prezes osiągnęła liczne sukcesy, otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Ponadto pani Beata Żółtowska aktywnie działa w Polskiej Izbie Gospodarczej Towarzystw Budownictwa Społecznego, Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska oraz kujawsko-pomorskiej Izbie Inżynierów Budownictwa.

 

 

 

Zobacz również

Szkolenia, kontrola, bezpieczeństwo

Salud Y Seguridad En La Trabaja

Jak ważna jest rola szkoleń w efektywnym prowadzeniu biznesu nikogo nie trzeba przekonywać. Szczególne ma to znaczenie w odniesieniu do bezpieczeństwa na terenie przedsiębiorstwa i na stanowisku pracy.

Profilaktyka prozdrowotna

Profilaktyka prozdrowotna oparta na nauce

Suplementy diety oraz nutraceutyki stanowią dziś już nie tylko ważne składniki ogólnego uzupełnienia niedoborów diety w witaminy, składniki mineralne i inne ważne dla prawidłowego funkcjonowania substancje biologicznie aktywne. Są również nieodzowną częścią codziennej, spersonalizowanej diety i mogą być ściśle dopasowane do aktualnych, realnych potrzeb człowieka, w zależności od aktywności fizycznej, kondycji organizmu, konieczności wzmocnienia poszczególnych organów oraz procesów biochemicznych, w okresie rozwoju, dorastania czy w okresie ciąży.