Pulpa papierowa, zwana także masą papierową lub celulozową, jest najbardziej ekologicznym materiałem do wytwarzania opakowań. Łódzkie przedsiębiorstwo Pulp-Tec Sp. z o.o. jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych producentów wyrobów z tego surowca w Europie.

Pulp Tec fotoPulpa papierowa Pulp-Tec powstaje ze zużytego kartonu i papieru oraz wszelkiej innej makulatury. Tym samym firma daje odpadom nowe życie. Masa papierowa jest materiałem w pełni ekologicznym, ale przy tym trwałym, elastycznym i stabilnym. Idealnie sprawdza się jako opakowanie, od którego zależy bezpieczeństwo produktu podczas transportu. Dzięki odpowiedniej technologii produkcji pulpa papierowa jest formowana w dowolnym rozmiarze i kształcie. Przedsiębiorstwo jest w stanie stworzyć opakowanie dostosowane do każdego produktu.

 

Rozwój technologii i najnowsze urządzenia pozwalają produkować opakowania bardzo wysokiej jakości. Ich powierzchnia jest gładka i jednolita. Nie naraża pakowanych produktów na uszkodzenia i zarysowania. Dzięki zespołowi ekspertów i technicznym możliwościom projektowym Pulp-Tec tworzy zrównoważone opakowania od pomysłu do produktu końcowego maksymalnie dopasowane do potrzeb odbiorców. W fabryce w Łodzi powstają opakowania dla producentów z wielu branż, m.in. chemii i farmacji, motoryzacji,  elektroniki, AGD, folii i tekstyliów, mebli, art. spożywczych czy ogrodnictwa.

 

Projektowanie i rozwój każdego wyrobu to podstawowe kompetencje firmy Pulp-Tec, a zespół inżynierów i projektantów, maszyny CNC i wewnętrzny dział odpowiedzialny za narzędzia produkcyjne zapewniają klientom kompleksową obsługę na każdym etapie produkcji tych ekologicznych opakowań.

 

– Ochronę środowiska naturalnego postrzegamy w Pulp-Tec jako misję. Nasze działania stanowią przykład zarówno dla branży opakowań, jak i użytkowników naszych produktów. Mamy wdrożone liczne certyfikaty i normy w zakresie ochrony środowiska oraz zarządzania jakością. Obok ISO 9001 i 14001 posiadamy również certyfikat BRC Global Standard for Packaging and Packaging Materials – podkreśla Sebastian Żywczak, Dyrektor Zarządzający w Pulp-Tec Sp. z o.o. Sp. k., i dodaje: – Zapraszamy zainteresowane firmy do skontaktowania się z nami, abyśmy mogli wspólnie stworzyć ekologiczny produkt opakowaniowy dostosowany do Państwa potrzeb.

 

www.pulp-tec.com

Pulp Tec Logo RGB