Odnawialne źródła energii to coraz częściej poruszany temat przy wyborze ekologicznych rozwiązań dla domów. W wyniku zmian na rynku energii, podwyżek cen prądu i zmian legislacyjnych już nie tylko bijąca rekordy popularności fotowoltaika, ale również pompy ciepła które stały się najtańszym źródłem energii elektrycznej i cieplnej dostępnej w Polsce. Rozwiązania ekoenergetyczne w domach jednorodzinnych to nie technologia przyszłości, to niezbędna alternatywa dla każdego Polaka. Możliwości jakie dają odnawialne źródła energii i najnowsze technologie to przede wszystkim oszczędności oraz długotrwałe, bezawaryjne użytkowanie. W takich warunkach sukces skutecznej spółki dystrybucyjnej Columbus Elite jest nieunikniony. Ta dynamiczna organizacja w ciągu 2 lat pozyskała ponad 22 500 Klientów, a poprzez system efektywnych szkoleń realnie przyczynia się do kształtowania zawodu eksperta OZE w naszym kraju.

 

Jak mogliśmy usłyszeć na debacie poświęconej przyszłości energetyki w Polsce, która odbyła się 30 listopada w Katowicach podczas Europejskiego Forum Biznesu, odnawialne źródła energii zyskują coraz większą popularność. Transformacja energetyczna przynosi korzyści społeczno-gospodarcze. Światowy przemysł fotowoltaiczny planuje do 2050 roku zatrudniać ponad 18 milionów ludzi. O tym dynamicznym rozwoju mówił Paweł Bednarek, prezes Columbus Elite, spółki zajmującej się odnawialnymi źródłami energii i dystrybucją ekoenergetycznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych.

 

Columbus Elite wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Columbus. Spółka powstała w 2019 roku, a jej założycielami są Paweł Bednarek, Rafał Kołłątaj oraz Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy. Zarząd Columbus Elite to eksperci w budowaniu zwycięskich zespołów sprzedażowych, posiadający duże doświadczenie w skalowaniu skutecznych organizacji dystrybucyjnych w branży OZE.  Spółka ma już na swoim koncie ponad 100 MW mocy zainstalowanej w mikroinstalacjach.

Jak mówił Paweł Bednarek: - Dzisiaj stoimy u progu transformacji energetycznej. Jako Grupa Kapitałowa Columbus od samego początku z jednej strony uczestniczymy i chcemy dalej uczestniczyć w tym co się zmienia na rynku energetycznym ale również stawiamy duży nacisk na edukację i budowanie kompetencji zarówno biznesu jak i klientów indywidualnych. Jako Grupa Kapitałowa Columbus możemy być dumni z segmentu fotowoltaiki w Polsce: dzisiaj pod kątem przyrostu nowych mocy jesteśmy numerem 4 w Europie. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie transformacja społeczna mająca od kilku lat ma miejsce w naszym kraju. Dzisiaj w Polsce mamy ponad 700 tys. prosumentów czyli osób które w swoich gospodarstwach domowych korzystają z instalacji fotowoltaicznych które - co bardzo ważne - zostały sfinansowane w znacznej części z prywatnego polskiego kapitału.

 

Jak zaznaczył prezes spółki Columbus Elite, odnawialne źródła energii to nie tylko fotowoltaika. Branża sukcesywnie się rozwija dostarczając Klientom coraz to nowych rozwiązań. Grupa Columbus stawia na kompleksowość usługi dostosowanej do aktualnych potrzeb rynku. Tworząc ekosystem Columbus umożliwia każdemu właścicielowi firmy lub domu jednorodzinnego efektywne i wieloletnie korzystanie z kilku ekoenergetycznych produktów. To definiuje ekosystem Columbus jako kompleksowe zarządzanie energią łączące ekonomię i ekologię.

 

Columbus Elite odnotowuje wyraźny wzrost sprzedaży i dochodów Spółki w ciągu dwóch lat jej istnienia. Jak pokazują wyniki skonsolidowanego raportu Grupy Columbus dwuletnia spółka mia na swoim koncie ponad 22 500 Klientów, a całkowita moc zainstalowana w OZE to 103, 600 kwp [zgodnie z raportem Grupy Kapitałowej Columbus opublikowanym 13.12.2021]. Wyniki Columbus Elite są szczególnie imponujące z uwagi na fakt, że Spółka rozwijała się w czasie pandemicznej rzeczywistości. Ostatnie dwa lata to dla całej gospodarki czas wielkich wyzwań. Co wyróżnia Columbus Elite od innych firm działających w branży odnawialnych źródeł energii? Gdzie tkwi tajemnica sukcesu? Jak mówi Paweł Bednarek: - Od początku powstania Spółki wiedzieliśmy, co jest dla nas najważniejsze: to ludzie. Na nasze wyniki wpływa wypracowana i sprawdzona metoda sprzedażowo-szkoleniowa. Zatrudniamy kilkuset agentów - Doradców Energetycznych oraz niezależnych partnerów biznesowych na terenie całego kraju, którym zapewniamy odpowiednie przygotowanie i programy motywacyjne. Każdy chce współpracować z przedsiębiorstwem które stawia na pierwszym planie człowieka i właśnie to wyróżnia Columbus Elite na tle konkurencyjnych firm - dodaje.

 

Zarząd Columbus Elite:

od prawej Paweł Bednarek i Rafał Kołłątaj

Podczas Europejskiego Forum Biznesu, Spółka Columbus Elite została nagrodzona w XIV edycji programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. Statuetka Dobry Pracodawca trafiła w ręce prezesa Pawła Bednarka oraz wiceprezesa Rafała Kołłątaja. Hasła realizowane w codziennej pracy zespołów stacjonarnych i terenowych w Columbus Elite to #thinkpeople oraz #thinkpower; zarząd często podkreśla jak ważne jest partnerskie podejście w budowaniu współpracy oraz rozwoju całej organizacji.  

Jak powiedział wiceprezes Columbus Elite Rafał Kołłątaj: - Ten rok był dla nas wyjątkowy. Otrzymaliśmy  wiele wyróżnień i nagród, a to utwierdza nas w przekonaniu o prawidłowym kierunku rozwoju, jaki obraliśmy. Szczególnie ważne jest dla mnie fakt, że jako laureaci XIV edycji programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności zdobyliśmy nagrodę Pracodawcy Roku 2021. Każdego dnia współpracujemy z setkami osób tworząc wyjątkowe miejsce sprzyjające rozwojowi i budowaniu lepszej rzeczywistości dla kolejnych pokoleń. Columbus Elite to zespół ekspertów OZE, którzy swoją pracą i zaangażowaniem nadają tempa ekotransformacji.

Zespoły sprzedażowe Columbus Elite osiągają wyniki świadczące o ogromnym zaangażowaniu i doskonałym wyszkoleniu. Ten system pracy zbudowany na cyklicznej edukacji i podwyższaniu kompetencji miękkich i twardych oraz zaufaniu i wzajemnym wsparciu okazał się dla spółki kluczem do sukcesu spółki. Tempo rozwoju spółki jest szybkie, o czym świadczy stale powiększający się zespół Columbus Elite, prowadzone rekrutacje i szkolenia.

Jak komentuje wiceprezes Rafał Kołłątaj: - Zespoły terenowe pozwalają nam dotrzeć do większej liczby Klientów. Na bieżąco optymalizujemy wyniki sprzedażowe, ulepszamy jakość świadczonych usług, a także przyspieszamy procesy. Dzięki temu, nasi Klienci mogą otrzymać najlepszą na rynku, kompleksową usługę.

 

Columbus Elite jest także pierwszą w Polsce firmą, która tworzy sieć partnerską - Zieloną Franczyzę, konsolidując tym samym rynek OZE.  Autorski model efektywnej współpracy partnerskiej pozwala mniejszym i średnim przedsiębiorcom na rozwój w branży odnawialnych źródeł energii. Zielona Franczyza stwarza możliwość zaangażowania się w szkolenia, sprzedaż i oferowanie usług w zakresie innowacyjnych technologii. Uwzględnia szerokie wsparcie tak w finalizacji inwestycji jak i budowaniu kompetencji miękkich, zarządzaniu, skalowaniu biznesu oraz cyfryzacji i skutecznych technikach sprzedażowych. Ten pionierski model franczyzowy skierowany jest również do przedsiębiorców którzy dotychczas nie działali w branży OZE, ale tworząc stabilny biznes na lata chcą przyczynić się do dekarbonizacji i odejścia od konwencjonalnych źródeł energii.

 

Zielona Franczyza powstała w marcu br., to rozwiązanie biznesowe wpisujące się w nowoczesną, zdecentralizowaną gospodarkę. Pozwala małym i większym przedsiębiorcom budować swoją niezależność biznesową w oparciu o wysokie standardy i innowacyjną technologię. Projekt został pozytywnie odebrany przez przedsiębiorców rozwijających się nie tylko w branży OZE, cieszymy się z otwartych już biur i czekamy na otwarcie kolejnych! Chcemy podzielić się zebranym przez lata doświadczeniem i dać miejsce zainteresowanym przedsiębiorcom na efektywną współpracę. Franczyzobiorcy mogą być pewni, że współpraca z nami będzie na zasadach dialogu i partnerstwa. Staramy się do każdej firmy podchodzić indywidualnie - podkreśla Paweł Bednarek.

 

Początek roku 2022 przyniesie kolejne zmiany w legislacji związanej bezpośrednio z branżą odnawialnych źródeł energii. Jak zapewniał zarząd spółki Columbus Elite podczas Europejskiego Forum Biznesu grupa kapitałowa Columbus jest na nie przygotowana i będzie nadal skutecznie z pozycji lidera realizować obsługę klientów indywidualnych, bizneoswych i instytucjonalnych w branży OZE: Dla nas zmiana oznacza zawsze rozwój i nowe możliwości współpracy z Klientem docelowym. Rozwinęliśmy spółkę w czasach lockdownu, teraz przed nami kolejne cele zdefiniowane w strategii rozwoju spółki na kolejny rok, między innymi rozwój sieci niezależnych partnerów biznesowych - zwracał uwagę Rafał Kołłątaj, wiceprezes Columbus Elite.

 

Zobacz także

Leczenie wad wrodzonych w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju

Specjalistyczne Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju

W Specjalistycznym Centrum Medycznym im. św. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju funkcjonuje Oddział Chirurgii Plastycznej, który od blisko 70 lat nieprzerwanie kontynuuje misję szpitala wojewódzkiego.

W oddziale kierowanym przez dra n. med. Ireneusza Łątkowskiego, ucznia prof. Kazimierza Kobusa, wykonywany jest pełen profil zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej u dorosłych i u dzieci.

  • Zrównoważony rozwój - frazes czy konieczność?

    Panel dyskusyjny "Zrównoważony rozwój – ekologia, energetyka, rewitalizacja. Eko-firma i eko-gmina – europejskie dążenia a polskie możliwości w dobie aktualnego kryzysu energetycznego. Zrównoważony rozwój – frazes czy konieczność?"