Innowacyjne jednorazowe kubki w formie poręcznego opakowania ze 130 gramami lodu w kostkach, przeznaczone do natychmiastowego schłodzenia napojów – to innowacyjne rozwiązanie otrzymało godło QI 2020 w prestiżowym programie Najwyższa Jakość Quality International 2020.

 

Pure Ice 1Twórcą tego produktu jest przedsiębiorstwo Pure Ice Sp. z o.o. z Ożarowa Mazowieckiego, największy w Polsce producent lodu przeznaczonego do celów spożywczych.

– Dziękujemy za przyznane wyróżnienie. Znalezienie się wśród  laureatów godła Najwyższa  Jakość QI to do dla nas wielki zaszczyt. Wymierne rezultaty w postaci posiadanych certyfikatów oraz świadectw zarządzania jakością to efekt wieloletniego wysiłku całego zespołu firmy Pure Ice – mówi Piotr Los, Dyrektor Handlowy firmy.


Pure Ice działa od 2011 roku, kierując swoją ofertę do największych dystrybutorów mrożonek w Polsce, oferując lód w kostkach do celów spożywczych. Lód z Pure Ice stał się szybko również samodzielnym produktem detalicznym, dostępnym w największych sieciach handlowych i sklepach convinience, co firmie pozwoliło na osiągnięcie w krótkim czasie pozycji lidera  z większościowym udziałem w krajowym rynku.


Dziś ofertę Pure Ice stanowią m.in. lód w kostkach w 1- i 2-kg opakowaniach, kule lodowe, kostki i kruszonka lodowa w opakowaniach po 250 g oraz wspomniane kubki z lodem, pozostające, obok lodu w kostkach, flagowym produktem firmy.

– Od momentu powołania do życia firmy Zarząd przedsiębiorstwa postawił sobie za cel produkcję lodu z zachowaniem najwyższych standardów i systemów zarządzania jakością. Jest to o tyle istotne, że jeszcze dekadę temu lód w kostkach nie był produktem powszechnym, a jego stereotypowe postrzeganie ograniczało się do stwierdzeń „lód to lód” – wspomina dyrektor Piotr Los, i dodaje: –  Przez dziesięć lat przebyliśmy długą drogę zmiany postrzegania przez konsumentów. Wieloletni wysiłek edukacyjny przyniósł pożądane efekty. Coraz częściej świadomi konsumenci oceniają lód w kostkach zgodnie z oczekiwaniami stawianymi żywności. Jest to kluczowy parametr, na który zwracamy szczególną uwagę. Jako innowacyjne przedsiębiorstwo nieustannie poszukujemy rozwiązań, które umożliwią nam produkcję z zachowaniem pełnej kontroli nad wszystkimi procesami, w każdym z etapów: wytwarzania, pakowania, przechowywania oraz łańcucha logistycznego.


Pure Ice 21
Zakład Produkcyjny Pure Ice - magazyn oraz linia produkcyjna

 

Kubek z lodem, za który zostaliśmy uhonorowani jest zwieńczeniem innowacyjnego podejścia do technologii produkcji i pakowania lodu w kostkach. Mając na uwadze złożoność pozornie łatwej produkcji wypracowaliśmy procedury nadzoru nad bezpieczeństwem zdrowotnym produktów, które doskonale sprawdzają się również w dobie nadzwyczajnych zagrożeń sanitarnych, jakim jest np. COVID 19. Bezpieczeństwo naszej załogi, a przede wszystkim konsumentów motywuje nas do wzmożonego wysiłku. Patrząc perspektywicznie definiujemy zagrożenia, tworząc kompleksowe rozwiązania zapobiegawcze. Przykładem może być ochrona przestrzeni szczególnie wrażliwych, które wyposażyliśmy w kurtyny powietrzne oraz sterylizatory powietrza pozwalające na stworzenie kontrolowanego mikroklimatu w obszarze produkcji i magazynowania. W pełni zautomatyzowany proces technologiczny, który od chwili pobrania wody z ujęcia do opuszczenia linii produkcyjnej przez palety z wyrobami gotowymi dodatkowo zabezpiecza produkt przed niekontrolowanym kontaktem z zagrożeniami.

 


Srebrne QI 2020Nagrodzone godłem QI 2020 kubki z lodem Pure Ice, to niewielka ilość lodu w kostkach (130 g) zamkniętego w poręcznym opakowaniu w formie kubka, przeznaczona do natychmiastowego schłodzenia napojów zimnych i ciepłych. To produkt, dający nieograniczone możliwości, zarówno dla dystrybutorów, jak i konsumentów. Może być wykorzystywany jako indywidualny brand dla nieograniczonego wachlarza punktów dystrybucji (stacji benzynowych, sklepów, biurowców, placówek użyteczności publicznej, organizatorów imprez). Z kolei konsument docenia wygodę i estetykę kubka oraz różne możliwości jego zastosowania, a przede wszystkim jego dostępność, dzięki której w razie potrzeby niewielka ilość lodu znajdzie się zawsze pod ręką.

 

– Innowacyjność oraz najwyższa jakość to wartości cechujące nowoczesne przedsiębiorstwa. Konsumenci doceniają  powyższe wartości nawet w czasach wysoce rozwiniętych rynków konkurencyjnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, jako jedyne przedsiębiorstwo zajmujące się wytwarzaniem lodu do celów spożywczych, posiadamy wdrożone i certyfikowane przez TŰV Rheinland standard i system zarządzania jakością HACCP I IFS. Posiadamy również certyfikat Stowarzyszenia Producentów i Operatorów Certyfikowanego Lodu Spożywczego – konkluduje dyr. P. Los.

 

 

Zapraszamy na:
www.pure-ice.pl  oraz www.iceisfood.pl